Lisek vs Opera

Moderator: RedAktorzy

Awatar użytkownika
Ellaine
Klapaucjusz
Posty: 2372
Rejestracja: sob, 25 lut 2006 22:07
Płeć: Kobieta

Post autor: Ellaine »

A.Mason pisze:Jesli chodzi o pozostale aspekty, musze przyznac, ze FF ma dwie zdecydowane przewagi nad Opera - pluginy oraz pozorna prostote i podobienstwo z wygladu do Internet Explodera.
Generalnie to Opery używam tylko do przeglądania forów... ale właśnie z powodu tego pozornego podobieństwa do IE nie wybrałam do tego Liska, bo mnie kolor windy denerwował [wiem, że to trochę infantylne, ale co ja mogę za to?]. Może, gdybym się przyzwyczaiła, to by mi przeszło... Ale po latach korzystania z IE, gdzie winda na Nv zawsze była czarna [swoją drogą dawna jadminka forum używająca Liska zdziwiła się, kiedy powiedziałam jej że winda jest oryginalnie czarna a nie niebieska ;) ], a na FF - szara, po prostu już nie umiem się przerzucić na niebieską, bo psuje mi to estetykę. :)
Chyba, że gdzieś jest możliwe w Lisku zmienienie tego [jak dla mnie] feleru, a ja po prostu nie umiałam znaleźć, co i jak.

Bo z tych wszystkich dodatków i takich tam to nie korzystam. Szkoda czasu wszystko konfigurować odpowiednio, kiedy komp się wiesza w najmniej spodziewanym momencie.
Piękne kłamstwo? Uwaga! To już twórczość - S. J. Lec
Cudnie, fajnie i gites - gdy definitywnie odwalę kitę - J. Nohavica
Rękopis znaleziony w pękniętym wazonie

Awatar użytkownika
JamesB0T
Sepulka
Posty: 53
Rejestracja: pn, 06 mar 2006 19:29

Post autor: JamesB0T »

Opery używam od wersji 3.xx i mocno ewoluowała. W czasach gdy opera miała zakładki nikt inny nie myślał nawet o takich udogodnieniach. To samo dotyczy managera pobierania. FF ma wprawdzie takowego, ale dużo brakuje mu do opery jeżeli chodzi o wygodę użytkowania, oraz liczbę ułatwień i konfigurowalność. Do tego dochodzi szybkość działania. Do tej pory chyba tylko dillo potrafiło być szybsze, a ostatnio zaczyna doganiać ją K-Meleon (który ma zresztą dużo wspólnego z FF).

Dodajmy do tego zintegrowaną obsługę torrentów i poczty, czytnik RSS, osobne ustawienia przeglądarki dla różnych stron, blokadę niechcianej zawartości na stronach i wiele innych ulepszeń. Mając to wszystko opera nie potrzebuje dodatkowych wtyczek, a widgety uważam za modę - inni mają to my też zrobimy.

Opery nie używam tylko jeżeli strona wybitnie ją odrzuca (nawet przy włączonym udawaniu IE), lub gdy z jakichś przyczyn nie wolno mi zainstalować opery na danym komputerze. Wtedy głównie lisek.
Małysz zdobył 4 kryształową kulę.
Jeszcze 3 i będzie mógł wezwać smoka.

Awatar użytkownika
oLari
Fargi
Posty: 364
Rejestracja: sob, 27 sie 2005 00:18

Post autor: oLari »

A propo widgetów.

Awatar użytkownika
Gustaw G. Garuga
Psztymulec
Posty: 940
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 11:02
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Gustaw G. Garuga »

FF nie pasi mi wyglądowo, choć swego czasu więcej go używałem. Opera jest taka jakaś 'miękka', przyjemna dla oka. Menedżer pobierania rewelacyjny, używam codziennie, czasem muszę coś ściągnąć w FF (mam zainstalowany tylko do obsługi konta, bo mój bank Opery nie uznaje), ale z najwyższą niechęcią. No i Opera szybka jest!

Awatar użytkownika
fealoce
Kadet Pirx
Posty: 1388
Rejestracja: sob, 14 kwie 2007 21:02

Post autor: fealoce »

A mi właśnie wygląd FF bardziej się podoba :) zresztą tyle jest motywów, że zawsze można wybrać coś nowego. No i te wszystkie dodatki :D W Operze nie lubię tego, że chyba nie da się zablokować skryptów. Ale menedżer pobierania ma lepszy niż lisek, tu się zgodzę ;)

Awatar użytkownika
A.Mason
Baron Harkonnen
Posty: 4202
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:56
Płeć: Mężczyzna

Post autor: A.Mason »

fealoce pisze:W Operze nie lubię tego, że chyba nie da się zablokować skryptów.
Skryptow? Da sie. Mozna zablokowac w ogole, albo tylko dla danej witryny...

Awatar użytkownika
fealoce
Kadet Pirx
Posty: 1388
Rejestracja: sob, 14 kwie 2007 21:02

Post autor: fealoce »

O, no proszę...doszłam tylko do tego, jak blokować dla całych witryn ale trochę to żmudne (tzn w porównaniu z FF ;))

Awatar użytkownika
A.Mason
Baron Harkonnen
Posty: 4202
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:56
Płeć: Mężczyzna

Post autor: A.Mason »

fealoce pisze:O, no proszę...doszłam tylko do tego, jak blokować dla całych witryn ale trochę to żmudne (tzn w porównaniu z FF ;))
Tez mnie to wkurza :-/
Ustawienia dla danej strony mozna zobaczyc klikajac w nia prawym klawiszem myszy i wybierajac opcje "Preferencje dla witryny" :-)

Awatar użytkownika
fealoce
Kadet Pirx
Posty: 1388
Rejestracja: sob, 14 kwie 2007 21:02

Post autor: fealoce »

Ok, zapamiętam :D

Awatar użytkownika
Harna
Łurzowy Kłulik
Posty: 5588
Rejestracja: ndz, 05 mar 2006 17:14

Post autor: Harna »

A mi już FF na Lisku działa. Nie wiem czemu, bo niczego nie ruszałam, ale działa, tralalalaaa...
Żegnaj, Opero :-D
No-qanek pisze:Klika się na pasek adresu (nie na strzałkę) i tam jest "zakladki" i "Top10"
<zupełne lenistwo mode on> O jeden ruch za dużo. W Lisku belka z ikonkami jest na wierzchu... <zupełne lenistwo mode off>

Przez tych parę dni zauważyłam coś, co mnie w Operze mocno wkurzyło. Zmieniałam swojego posta na FF, klikałam "wyślij", pokazywał się post — ale w starej formie, bez zmian. Nawet jeśli po mnie zdążył już się ktoś dopisać, mój post wciąż wisiał samotnie, w wersji przed zmianami. Musiałam wyłazić z wątku i włazić jeszcze raz, żeby zobaczyć zmiany. Drobiazg, ale irytujący.
– Wszyscy chyba wiedzą, że kicający łurzowy kłulik to zapowiedź śmierci.
– Hmm, dla nas znaczy coś całkiem odmiennego – szczęśliwe potomstwo...
© Wojciech Świdziniewski, Kłopoty w Hamdirholm
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
No-qanek
Nexus 6
Posty: 3098
Rejestracja: pt, 04 sie 2006 13:03

Post autor: No-qanek »

Cena za szybsze działanie - inne przeglądarki znowu wczytują treść, Opera daje "starocia", przez co nie trzba czekać. (Trzeba by do nich napisać, żeby coś z tym zrobili [Jakieś preferencje witryny?])

Jak można uważać FF za lepszego od Opery, skoro FF jest z niej w 90% zerżnięty ;-)
"Polski musi mieć inny sufiks derywacyjny na każdą okazję, zawsze wraca z centrum handlowego z całym naręczem, a potem zapomina i tęchnie to w szafach..."

Awatar użytkownika
Harna
Łurzowy Kłulik
Posty: 5588
Rejestracja: ndz, 05 mar 2006 17:14

Post autor: Harna »

No-qanek pisze:Jak można uważać FF za lepszego od Opery, skoro FF jest z niej w 90% zerżnięty ;-)
Nie wiem, jak można, bo nie uważam, że FF jest lepszy od Opery. Ja wolę FF od Opery :-)
– Wszyscy chyba wiedzą, że kicający łurzowy kłulik to zapowiedź śmierci.
– Hmm, dla nas znaczy coś całkiem odmiennego – szczęśliwe potomstwo...
© Wojciech Świdziniewski, Kłopoty w Hamdirholm
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
No-qanek
Nexus 6
Posty: 3098
Rejestracja: pt, 04 sie 2006 13:03

Post autor: No-qanek »

Jak można woleć FF od Opery, skoro FF jest z niej w 90% zerżnięty ( i do tego brzydki) ;-D
"Polski musi mieć inny sufiks derywacyjny na każdą okazję, zawsze wraca z centrum handlowego z całym naręczem, a potem zapomina i tęchnie to w szafach..."

Awatar użytkownika
Harna
Łurzowy Kłulik
Posty: 5588
Rejestracja: ndz, 05 mar 2006 17:14

Post autor: Harna »

No-qanek pisze:Jak można woleć FF od Opery, skoro FF jest z niej w 90% zerżnięty ( i do tego brzydki) ;-D
Nie wiem, to chyba naturalny talent ;-D

Brakowało mi Liska. Przyzwyczajenie drugą naturą człowieka — kłulika też. Natomiast co do poziomu bezpieczeństwa FF, O oraz IE — czytałam na ten temat różne rzeczy. Jedni psioczą na IE, inni psioczą na FF i O. Kiedyś używałam Konquerora, na którego akurat nie psioczył nikt, zapewne dlatego, że nie jest zbyt popularny :-)

A fanom Liska oraz tym, którzy uważają, że Lisek to brzydal, polecam mój ulubiony motyw Red Cats w wersji zielonej lub niebieskiej :-)
– Wszyscy chyba wiedzą, że kicający łurzowy kłulik to zapowiedź śmierci.
– Hmm, dla nas znaczy coś całkiem odmiennego – szczęśliwe potomstwo...
© Wojciech Świdziniewski, Kłopoty w Hamdirholm
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
A.Mason
Baron Harkonnen
Posty: 4202
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:56
Płeć: Mężczyzna

Post autor: A.Mason »


ODPOWIEDZ