Ubuntu vs Siec

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Coleman
Wampir
Posty: 3097
Rejestracja: wt, 14 cze 2005 16:41

Ubuntu vs Siec

Post autor: Coleman »

No, to znowu ja z problemami :>
Czy ktos moze probowal podlaczyc komputer z zainstalowanym Ubuntu do lokalnej sieci postawionej na WinServ2003? Moje dotychczasowe poszukiwania powiedzialy mi tyle, ze mam skorzystac z czegos, co sie nazywa Samba, ale z drugiej strony, jest na tyle skomplikowane, ze w zasadzie nikt nie powinien tego uzywac, bo mozna sobie zrobic krzywde do czwartego pokolenia wstecz. Paranoja jakas.
You and me, lord. You and me.

Awatar użytkownika
baron13
A-to-mistyk
Posty: 3516
Rejestracja: sob, 11 cze 2005 09:11

Post autor: baron13 »

Tak! Samba! Wleźć do pliku /etc/sama/smb.conf i wypełnić hosty dopuszczone. Nie wiem jak jest na tę chwilę, ale jak zostawiłem smb.conf w wersji domyślnej to mnie shakowali w mniej niz minutę (akademicki ring ze studentami z polibudy). Potrzebujesz jeszcze programu, który będzie wyświetlał zawartość sieci. Kiedyś to był "sąsiedzi" (straszne słówko angielskie w którym zawsze mi się literki mylą) ale teraz prawdopodobnie koqueror też już bierze protokoł smb. Tak mi się widzi. Moje rady niestety mogą być nieaktualne, bo udało mi się przestawić ludzi u siebie na cywilizowane unksowe protokoły typu sftp i mam zerwany kontakt z siecią M$.

ODPOWIEDZ