Ta cholerna winda, czyli problemy z komputerem

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gesualdo
Niegrzeszny Mag
Posty: 1752
Rejestracja: pn, 01 wrz 2008 14:45

Re: Ta cholerna winda, czyli problemy z komputerem

Post autor: Gesualdo »

Xiri pisze:Gesu
Może po prostu problem leżał po stronie dostawców internetu, a Lisek zaczął nawalać przy okazji na boku (dlatego nie updatuję niczego, gdy jestem zadowolona z pracy programów. Np. Winampa mam z... 2000 roku)? Ja miałam podobną sytuację przez ostatnie dni. A wczoraj od 14.00 aż to dziś do 15:00 nie miałam netu (zażądam oczywiście, by zmniejszyli mi koszta za rachunek w lipcu).
Jak to możliwe, że dostawca Internetu może zablokować mi google i to tylko w przeglądarce Firefox? W innych działa.
"Jestem kompozytorem i coś pewnie chciałem, ale już zapomniałem."

Xiri
Nexus 6
Posty: 3388
Rejestracja: śr, 27 gru 2006 15:45

Re: Ta cholerna winda, czyli problemy z komputerem

Post autor: Xiri »

Wspominałeś też o mailach i czacie.

Awatar użytkownika
Gesualdo
Niegrzeszny Mag
Posty: 1752
Rejestracja: pn, 01 wrz 2008 14:45

Re: Ta cholerna winda, czyli problemy z komputerem

Post autor: Gesualdo »

Tak. Skrzynka gmail (należąca do google)również się zacina. Chat nie działa w ogóle, a listy wysyłają się kilka minut. Podobnie jest z google maps, wyszukiwarką google itd

W. Wszystko w przeglądarce Firefox.
"Jestem kompozytorem i coś pewnie chciałem, ale już zapomniałem."

Awatar użytkownika
A.Mason
Baron Harkonnen
Posty: 4202
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:56
Płeć: Mężczyzna

Re: Ta cholerna winda, czyli problemy z komputerem

Post autor: A.Mason »

Metallic pisze:Robię regularne skany rejestru i dysku, odciążam w miarę możliwości autostart. Coś ważnego jeszcze można zrobić?
Defragmentować. Mam wrażenie, że przy dzisiejszych komputerach to jest najważniejsza rzecz po wyłączeniu "autostratujących" komputer programów.
Metallic pisze:A drugie pytanie brzmi: czy któreś z powszechnie używanych programów są znane z pamięciożerności i warto by je zastąpić mniej znanymi odpowiednikami? Ostatnio przeczytałem gdzieś, że Acrobat Reader żre mnóstwo zasobów, ale tamten post był sprzed kilku lat i nie wiem, czy rozglądać się za alternatywą. Jak jest u was z oprogramowaniem?
Ja używam SumatraPDF (który jest bardzo leciutki), nieźle spisuje się też Foxit (ale ten ostatni jest coraz większą kobyłką, więc jakieś pół roku, rok temu zupełnie z niego zrezygnowałem).
Dobrym pomysłem jest używanie wersji portable programów, bywa, że nie mają one ograniczeń żadnych z tego wynikających (oba wspomniane przeze mnie wyżej mają takie wersje). Podobnie z przeglądarkami - używam niemal od początku wersji portable Opery, przed kolejnymi aktualizacjami robię sobie backup, więc wszelkie zamulenia mnie omijają :) Firefox ma także wersję portable. Ze sprawdzonych przeze mnie programów w wersjach portable to: GIMP, CCleaner, Dia, Inkscape, IrfanView, Miranda, Skype, SMPlayer. LibreOffice ma czasem narowy, ale raczej rzadko.
1) Artykuł 54. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2) Życie zmusza człowieka do wielu czynności dobrowolnych. Stanisław Jerzy Lec

Awatar użytkownika
Metallic
Kadet Pirx
Posty: 1276
Rejestracja: sob, 22 mar 2008 21:17
Płeć: Mężczyzna

Re: Ta cholerna winda, czyli problemy z komputerem

Post autor: Metallic »

O, co do tych wersji portable to nigdy nie korzystałem, dziękuję za radę. Jeśli Skype w tej wersji zacznie działać nieco płynniej, to będzie fantastycznie.

E: czy FF w wersji przenośnej też umożliwia korzystanie z dodatków takich jak ghostery czy adblock?
"...handlarz starym książkami odkrywa, że jego zarośnięte chwastami, najzwyklejsze w świecie podwórko jest znacznie dłuższe, niż się wydaje - w istocie sięga ono aż do samych bram piekieł."

Awatar użytkownika
neularger
Strategos
Posty: 5230
Rejestracja: śr, 17 cze 2009 21:27
Płeć: Mężczyzna

Re: Ta cholerna winda, czyli problemy z komputerem

Post autor: neularger »

E: czy FF w wersji przenośnej też umożliwia korzystanie z dodatków takich jak ghostery czy adblock?
Tak. Bez problemu.
You can do anything you like... but you must never be rude. Rude is being weak.
Ty, Margoto, niszczysz piękne i oryginalne kreacje stylistyczne, koncepcje cudne językowe.
Jesteś językową demolką.
- by Ebola ;)

Xiri
Nexus 6
Posty: 3388
Rejestracja: śr, 27 gru 2006 15:45

Re: Ta cholerna winda, czyli problemy z komputerem

Post autor: Xiri »

Gesualdo pisze:Tak. Skrzynka gmail (należąca do google)również się zacina. Chat nie działa w ogóle, a listy wysyłają się kilka minut. Podobnie jest z google maps, wyszukiwarką google itd

W. Wszystko w przeglądarce Firefox.
Aha, o gmaila chodziło, rzeczywiście. Ja korzystam z Outlook Expressa. Jest najwygodniejszy, o ile ktoś lubi mieć ściągany stuff na dysk (antywirus jednak wszystko skanuje).

Firefox czasem nawala, mimo że dużo osób zachwala tę przeglądarkę. Nie jest to nic wielkiego, więc po prostu najlepiej zainstalować na nowo, dobrze jest w innym folderze. Oczywiście po starej wyczyścić rejestr i ciastka.

Awatar użytkownika
Ilt
Stalker
Posty: 1930
Rejestracja: pt, 02 paź 2009 15:45

Re: Ta cholerna winda, czyli problemy z komputerem

Post autor: Ilt »

Kiedyś używałem programów pocztowych, ale odkąd mobilność urządzeń stała się czymś normalnym, ilekroć to możliwe przechowuję wszystko w chmurze, zostawiam na serwerach etc. :)

A co do przeglądarek, nie polecam FF i Opery. Są wolne i zajmują dużo pamięci - zwłaszcza te najnowsze wersje (a zostawanie na starych zbyt wielkiego sensu nie ma). Polecam Chrome. Nawet z większą ilością rozszerzeń i addonów niż FF śmiga mi od niego szybciej. :)
The mind is not a vessel to be filled but a fire to be kindled.

Awatar użytkownika
Metallic
Kadet Pirx
Posty: 1276
Rejestracja: sob, 22 mar 2008 21:17
Płeć: Mężczyzna

Re: Ta cholerna winda, czyli problemy z komputerem

Post autor: Metallic »

Kusi mnie, żeby się przesiąść na Chrome - ale jakoś jestem nieufny wobec Google od zamieszania związanego ze zmianą ich polityki prywatności. Nawet przesiadłem się na Startpage :p
"...handlarz starym książkami odkrywa, że jego zarośnięte chwastami, najzwyklejsze w świecie podwórko jest znacznie dłuższe, niż się wydaje - w istocie sięga ono aż do samych bram piekieł."

Awatar użytkownika
Ilt
Stalker
Posty: 1930
Rejestracja: pt, 02 paź 2009 15:45

Re: Ta cholerna winda, czyli problemy z komputerem

Post autor: Ilt »

Jakiego zamieszania?
The mind is not a vessel to be filled but a fire to be kindled.

Awatar użytkownika
Metallic
Kadet Pirx
Posty: 1276
Rejestracja: sob, 22 mar 2008 21:17
Płeć: Mężczyzna

Re: Ta cholerna winda, czyli problemy z komputerem

Post autor: Metallic »

Zmiany polegały mniej więcej na połączeniu ich usług w jedną w kontekście gromadzenia informacji o użytkowniku i to wywołało pewne poruszenie.
"...handlarz starym książkami odkrywa, że jego zarośnięte chwastami, najzwyklejsze w świecie podwórko jest znacznie dłuższe, niż się wydaje - w istocie sięga ono aż do samych bram piekieł."

Awatar użytkownika
Ilt
Stalker
Posty: 1930
Rejestracja: pt, 02 paź 2009 15:45

Re: Ta cholerna winda, czyli problemy z komputerem

Post autor: Ilt »

W sensie, że co się stało? Czym Gógl przed zmianą pp różni się od Gógla po zmianie pp? Dokładnie poproszę. :)
The mind is not a vessel to be filled but a fire to be kindled.

Awatar użytkownika
Metallic
Kadet Pirx
Posty: 1276
Rejestracja: sob, 22 mar 2008 21:17
Płeć: Mężczyzna

Re: Ta cholerna winda, czyli problemy z komputerem

Post autor: Metallic »

"...handlarz starym książkami odkrywa, że jego zarośnięte chwastami, najzwyklejsze w świecie podwórko jest znacznie dłuższe, niż się wydaje - w istocie sięga ono aż do samych bram piekieł."

Awatar użytkownika
Ilt
Stalker
Posty: 1930
Rejestracja: pt, 02 paź 2009 15:45

Re: Ta cholerna winda, czyli problemy z komputerem

Post autor: Ilt »

O to ci chodziło? A co za problem wyłączyć zbieranie jakichkolwiek informacji? Geez, Chrome ma nawet specjalne rozszerzenie, które automatycznie nie wyraża zgody na zbieranie, gromadzenie etc informacji nt. użytkownika przez firmy trzecie, robiące to na swoich stronach (keep my opts-out).
The mind is not a vessel to be filled but a fire to be kindled.

Xiri
Nexus 6
Posty: 3388
Rejestracja: śr, 27 gru 2006 15:45

Re: Ta cholerna winda, czyli problemy z komputerem

Post autor: Xiri »

Ilt pisze:
A co do przeglądarek, nie polecam FF i Opery. Są wolne i zajmują dużo pamięci - zwłaszcza te najnowsze wersje
Jaki masz komputer? Podaj konfigurację (ram, system, grafa, dysk)

ODPOWIEDZ