Nagroda im. Jerzego Żuławskiego

dla fanów, o fanach i przez fanów

Moderator: RedAktorzy

Awatar użytkownika
A.Mason
Baron Harkonnen
Posty: 4202
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:56
Płeć: Mężczyzna

Post autor: A.Mason »

Dabliu pisze:Dlaczego? Idea jest przecież taka, że wybiera jury. A przewodniczący jest takim najrówniejszym z równych członków jury.
Czy na pewno? Ma on oczywiscie spore uprawnienia, ale moim zdaniem zostal powolany przede wszystkim na sytuacje kryzysowe, ewentualnie takie, ktorych nie przewiduje regulamin.
Znacznie rozsadniejszym od pozostawiania decyzji na jednej osobie, byloby moim zdaniem dogrywkowe glosowanie na jedna z dwoch pozycji i dopiero w przypadku powtornego remisu pozostawienie glosu przewodniczacemu.
Innym wyjsciem byloby np. zliczenie najwiekszej ilosci 3-pktowych glosow, ale to wydaje mi sie nieco gorszym rozwiazaniem. Istnieje teoretyczna mozliwosc, ze ktorys z jurorow w pierwszym glosowaniu nie wybralby zadnej z remisowych pozycji. Drugie glosowanie to-albo-to daje mozliwosc wlaczenia sie do dyskusji "ktora ksiazka jest lepsza", a chyba o to chodzi w konkursie.
1) Artykuł 54. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2) Życie zmusza człowieka do wielu czynności dobrowolnych. Stanisław Jerzy Lec

Awatar użytkownika
Dabliu
ZakuŻony Terminator
Posty: 3011
Rejestracja: wt, 22 sie 2006 20:22
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Dabliu »

I tak pewnie będzie :)

Awatar użytkownika
malakh
Pćma
Posty: 293
Rejestracja: śr, 14 lis 2007 22:17

Post autor: malakh »

No i stało się:

"Mamy już nominacje! Oto utwory uhonorowane przez elektorów:
1. Lód Jacek Dukaj
2. Pan Lodowego Ogrodu, t. 2 Jarosław Grzędowicz
3. Diabeł Łańcucki Jacek Komuda
4. Tracę ciepło Łukasz Orbitowski
5. Ruda Sfora Maja Kossakowska
6. Epifania wikarego Trzaski Szczepan Twardoch

Utwory zostały uszeregowane wg malejącej liczby przyznanych punktów. Głosowanie wybranych opiniotwórczych czytelników odbyło się w okresie 25.07-25.08.2008, a wzięło w nim udział 52 elektorów, zaproszonych do głosowania przez Komitet Organizacyjny Nagrody.

Pełną listę elektorów oraz liczbę punktów przyznaną każdemu utworowi, także tym spoza nominowanych, można obejrzeć na stronie Nagrody: http://zimniak.art.pl/n/. Tam znajdują się także inne informacje dotyczące Nagrody.

Teraz nadszedł czas na prace jury, obrady tego gremium już trwają. Wydawcom, którzy zaopatrzą jurorów w książki, składam serdeczne podziękowanie.

Jury złożone z literaturoznawców i krytyków pod przewodnictwem prof. Antoniego Smuszkiewicza wskaże laureatów Nagrody oraz Złotego i Srebrnego Wyróżnienia. Ogłoszenie końcowego werdyktu nastąpi w październiku w Domu Literatury w Warszawie. Przewidziane jest uroczyste wręczenie dyplomów laureatom podczas Falkonu 2008."

Żródło: Andrzej Zimniak

Awatar użytkownika
Marcin Robert
Niegrzeszny Mag
Posty: 1765
Rejestracja: pt, 20 lip 2007 16:26
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Marcin Robert »

Oczywiście "Lód" weżmie wszystko - i Zajdla i Żuława. :-D

Awatar użytkownika
Korowiow
Ośmioł
Posty: 657
Rejestracja: wt, 25 paź 2005 13:59

Post autor: Korowiow »

I nie ma co się dziwić:P
Mam nadzieję, że Mackiewicz albo Nike też wpadnie Dukajowi.
Zjednoczony blok wszelkiego wstecznictwa

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

Ogłoszenie werdyktu Jury Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego w Domu Literatury w Warszawie 21.10.2008r o godz 18.00
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
Q
Nexus 6
Posty: 3142
Rejestracja: wt, 25 lis 2008 18:01

Post autor: Q »

Co mi tam, pochwalę się co - debiutując jako elektor - nominowałem w tym roku (z cichą nadzieją, że i inni bywający na FF Elektorzy zechcą zdradzić swoje zgłoszone typy, bo ciekawość mnie zżera, i radość z uczestnictwa). Zatem, cytując samego siebie:
Nominuję:
- "Miasto dusz" Wojciecha Szydy - za poruszenie interesującej tematyki filozoficzno-metafizycznej;
- "Kameleona" Rafała Kosika - jako wyróżnienie dla autora, za pójście wbrew modnym obecnie konwencjom, i walkę o odbudowę klasycznej SF; oraz
= "Fryne heterę" Witolda Jabłońskiego - za autorski wysiłek historyczno-rekonstruktorski, i walory literackie.

W kategorii opowiadań nominuję utwór Anny Brzezinskiej "Król na tronie, smok nad światem" - tak naprawdę głónie za walory literackie (Brzezińska - conajmniej od czasu "Wód głębokich jak niebo" okazuje się jednym z najlepszych stylistów polskiej literatury fantastycznej).
Długo wahałem się też, czy nie dodać do listy "Nikta", ale uznałem, że jednak nie, lecz nie przejmuj się Madzik - w głosowaniu zajdlowskim to (Tobie i "Niktowi") zrekompensuję.

Pominięci Autorzy nie bijcie.
forum miłośników serialu „Star Trek”, gdzie ludzi zdolnych do używania mózgu po prostu nie ma - Przewodas

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

Rabat na książki dla Elektorów Nagrody Żuławskiego ( Andrzej Zimniak informuje)

Informuję, że wszyscy Elektorzy Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego, którzy oddadzą ważny głos w 2009 roku, otrzymają w księgarni Solaris (solarisnet.pl) rabat w wysokości 15% na zakup książek na okres jednego roku, to znaczy do następnego głosowania. Uważam, że opiniotwórczy czytelnicy, zwłaszcza ci którzy przyczyniają się do rozwoju Nagrody, powinni mieć możliwość nabywania książek po preferencyjnej cenie. Zdaję sobie sprawę, że koszt i tak pozostanie wysoki, ale tyle udało się wynegocjować. Udzielenie rabatu wyklucza inne promocje, jednakże nadal pozostanie możliwość darmowej przesyłki przy zakupie przynajmniej jednej pozycji wydanej przez Wydawnictwo Solaris. Akcja ruszy po zakończeniu głosowania, a więc po 15 kwietnia - wtedy roześlę stosowną informację. Dla Elektorów, którzy głosują systematycznie, a więc już po raz drugi, przewiduję jeszcze inne bonusy, jeśli tylko znajdą się środki.
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

Oooooooooooooooooo.
No, ale ja dzięki Shadowmage'owi poznałem taką księgarnię, co daje na wstępie 20% zniżki na wszystko. I ma "odbieralnię" niedaleko mojej pracy :D
W tym momencie atrakcyjność solarisnet zleciała na łeb, na szyję. Ale skorzystam, bo chcę te 2 darmowe za zamówienie powyżej 280 PLN :D
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
A.Mason
Baron Harkonnen
Posty: 4202
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:56
Płeć: Mężczyzna

Post autor: A.Mason »

Hihi, Wielki Brat mi sie wlacza - taka promocja dla elektorow, to bardzo dobry (choc przyznaje, mocno zawodny) mechanizm sprawdzenia czy czytali to, na co glosowali ;-D

NMSPWSNPINTCC
1) Artykuł 54. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2) Życie zmusza człowieka do wielu czynności dobrowolnych. Stanisław Jerzy Lec

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

E tam. Wszak a) mogli mieć gratisy, b) mogli dostać pierdzient na urodziny/Gwiazdkę/Barmicwę, c) mogli przeczytać w bibliotece, d) mogli ukraść, e) mogli pożyczyć, f) mogli <GASP!> kupić gdzie indziej.
Tak zawodny, że aż nie trudno mówić o mechanizmie :D
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
A.Mason
Baron Harkonnen
Posty: 4202
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:56
Płeć: Mężczyzna

Post autor: A.Mason »

nosiwoda pisze:E tam. Wszak a) mogli mieć gratisy,
To po co by kupowali nowy?
nosiwoda pisze:b) mogli dostać pierdzient na urodziny/Gwiazdkę/Barmicwę,
Jesli juz, to chyba dac komus...
nosiwoda pisze:c) mogli przeczytać w bibliotece,
Pojde i zapytam pania bibliotekarke...
nosiwoda pisze:d) mogli ukraść, e) mogli pożyczyć, f) mogli <GASP!> kupić gdzie indziej.
Tak zawodny, że aż nie trudno mówić o mechanizmie :D
Chyba czegos nie rozumiem albo ja, albo Ty :-P
1) Artykuł 54. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2) Życie zmusza człowieka do wielu czynności dobrowolnych. Stanisław Jerzy Lec

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

OK, czyli Ty od drugiej strony - że jeśli TERAZ kupują to, na co głosowali, to znaczy, że nie przeczytali wcześniej. Już wszystko fersztejen.
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
Millenium Falcon
Saperka
Posty: 6212
Rejestracja: pn, 13 lut 2006 18:27

Post autor: Millenium Falcon »

Nikt jeszcze nie wspomniał...
Są nominacje 2009:
Powieści (kolejność wg liczby punktów):

1. "Kameleon", Rafał Kosik

2. "Miasto dusz", Wojciech Szyda

3. "Zadra" (1. tom), Krzysztof Piskorski

4. "Fryne hetera", Witold Jabłoński

5. "Chwała ogrodów", Anna Brzezińska i Grzegorz Wiśniewski

6. "Ziemia niczyja", Anna Brzezińska


Opowiadania (kolejność alfabetyczna):


"Wesele dusz", Marek Baraniecki

"Światy Dantego", Anna Kańtoch

"Ekumenizm", Jakub Nowak

"Podworzec", Wit Szostak

"Maniera tenebrosa", Szczepan Twardoch
ŻGC
Imoł Afroł Zgredai Padawan
Scissors, paper, rock, lizard, Spock. - Sheldon Cooper

Awatar użytkownika
Asiek
Mamun
Posty: 114
Rejestracja: pn, 04 lip 2005 21:38

Post autor: Asiek »

nosiwoda pisze:OK, czyli Ty od drugiej strony - że jeśli TERAZ kupują to, na co głosowali, to znaczy, że nie przeczytali wcześniej.
przeczytali, spodobało im się, kupują na prezent? :P

ODPOWIEDZ