Sekcja Wrocławska

dla fanów, o fanach i przez fanów

Moderator: RedAktorzy

Awatar użytkownika
Kruger
Zgred, tetryk i maruda
Posty: 3413
Rejestracja: pn, 29 wrz 2008 14:51
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Kruger »

I po kolejnym spotkaniu sekcji.

Zestaw uczestników, powiedziałbym, stadardowy - jak pisałem Wam w grudniu. No, może ze dwie osoby więcej (był T. Duszyński), tudzież kogoś tam z zestawu grudniowego nie było.
Wpadli tez organizatorzy Polconu poopowiadać i ponamiawiać do współudziału.

I jak zwykle było fajnie i głośno, podlaliśmy piwem i winem pączki i faworki.

Następne spotkanie 15 marca, gdyby ktoś się zainteresował i chciał wpaść.
"Trzeba się pilnować, bo inaczej ani się człowiek obejrzy, a już zaczyna każdego żałować i w końcu nie ma komu w mordę dać." W. Wharton
POST SPONSOROWANY PRZEZ KŁULIKA

Awatar użytkownika
Darth_Franek
Pćma
Posty: 236
Rejestracja: ndz, 19 paź 2008 21:59
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Darth_Franek »

Kruger pisze: Następne spotkanie 15 marca, gdyby ktoś się zainteresował i chciał wpaść.
Wolałbym zajść świadomie i odświeżyć wspomnienia ze wspomnianych przez El Generała (Tyś to A. "G" S. ?). Kiedyś mnie Mason wyciągał, ale jakoś nie po drodze mi było do Wrocka wtedy. Na starość jakieś sentymenty mię chyba biorą, bo jakoś chętniej mi się czyta "nie dające się czytać" powielaczowe fanziny i "klubówki", oraz przesiąknięte zapachem kurzu tomiszcza z czasów Wielkiego Głodu Fantastyki, niż wychuchane cudeńka nowoczesnej poligrafii.

Dokładny adres można raz jeszcze i godzinę?
"...nikt nie zna ścieżek gwiazd..."
-------------------------------------------------------
Oszołomy wszystkich światów łączcie się !

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Post autor: ElGeneral »

Darth_Franek pisze:
Kruger pisze: Następne spotkanie 15 marca, gdyby ktoś się zainteresował i chciał wpaść.
Wolałbym zajść świadomie i odświeżyć wspomnienia ze wspomnianych przez El Generała (Tyś to A. "G" S. ?).
Dokładny adres można raz jeszcze i godzinę?
.
Jam ci to ;-)..
Siedziba ZLP, Rynek, nad "Bierhalle" i "Leżakownią". godz 17:00, Idy marcowe.
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
Darth_Franek
Pćma
Posty: 236
Rejestracja: ndz, 19 paź 2008 21:59
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Darth_Franek »

ElGeneral pisze: Jam ci to ;-)..
Siedziba ZLP, Rynek, nad "Bierhalle" i "Leżakownią". godz 17:00, Idy marcowe.
Heh... dodaję do kalendarza, tedy. Oby żadne miecze i inne ciemne siły nie przeszkodziły. A tak często z planowaniem u mnie bywa... No dobra. Dozo :).

El General - byłeś jednym z tych, przy których wiedzy i erudycji mi zawsze kopara opadała, a kompleksy dawały o sobie znać ze zdwojoną siłą. Zresztą cały Index miał chyba spory wpływ na przeformatowanie psychiki ukształtowanej w nieco skomplikowanej rzeczywistości rodzinno-małomiasteczkowej ;).

Pozdrawiam tedy cały Stary Index. Przy okazji Czapka z Głowy przed Baronem za "promocję" pracy Jacka Izworskiego. Coraz częściej stawiam sobie za wzór jego (Jacka) upór i osiągnięcia.
"...nikt nie zna ścieżek gwiazd..."
-------------------------------------------------------
Oszołomy wszystkich światów łączcie się !

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Post autor: ElGeneral »

Darth_Franek pisze:Pozdrawiam tedy cały Stary Index. Przy okazji Czapka z Głowy przed Baronem za "promocję" pracy Jacka Izworskiego. Coraz częściej stawiam sobie za wzór jego (Jacka) upór i osiągnięcia.
Najlepszy z nas, człowiek którego erudycja napawała mnie bojaźnią bożą, Zbyszek Adamski już nie żyje. Był jednym z tych rzadkich ludzi, którzy potrafią wydobywać z innych ich najlepsze cechy :-(...
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
Kruger
Zgred, tetryk i maruda
Posty: 3413
Rejestracja: pn, 29 wrz 2008 14:51
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Kruger »

Jakbyś miał szukać, to trzeba do Bierhalle wejść i pokonać schody - na drugiej kondygnacji będziesz u celu.
"Trzeba się pilnować, bo inaczej ani się człowiek obejrzy, a już zaczyna każdego żałować i w końcu nie ma komu w mordę dać." W. Wharton
POST SPONSOROWANY PRZEZ KŁULIKA

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Post autor: ElGeneral »

Kruger pisze:...na drugiej kondygnacji będziesz u celu.
...choć chętni są liczni, a wybranych niewielu :-)...
NMSP
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
Darth_Franek
Pćma
Posty: 236
Rejestracja: ndz, 19 paź 2008 21:59
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Darth_Franek »

ElGeneral pisze: Najlepszy z nas, człowiek którego erudycja napawała mnie bojaźnią bożą, Zbyszek Adamski już nie żyje. Był jednym z tych rzadkich ludzi, którzy potrafią wydobywać z innych ich najlepsze cechy :-(...
Tedy Świeć Panie nad jego Duszą,że pozwolę sobie zgodnie z tradycją wznieść oczy ku Niebiosom. Co prawda bardzo mgliście pamiętam sylwetkę, ale faktycznie istnieje taka postać w mojej pamięci.

Wyraźniej pamiętam Barona, Ziemiańskiego, Drzewińskiego, Inglota, NURSa, Ryśka K. (onże to był protoplastą postaci Antykwariusza w Inkwizytorze?), Leona, Jurka P., Henryka Bibliotekarza, Jacka I., Giena, Ryśka M. i całą plejadę młodzieży, która się przewijała. Korzystałem też z usług Zbyszka, któren oprawiał w roczniki powieści wyciachane z Fantatstyki (mam do dzisiaj).


Sorki za chwilę sentymentów. Tym bardziej trzeba będzie chyba dołożyć starań i dotrzeć pod wskazany adres :).

Pozdrawiam raz jeszcze
"...nikt nie zna ścieżek gwiazd..."
-------------------------------------------------------
Oszołomy wszystkich światów łączcie się !

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Post autor: ElGeneral »

Darth_Franek pisze:
ElGeneral pisze: Najlepszy z nas, człowiek którego erudycja napawała mnie bojaźnią bożą, Zbyszek Adamski już nie żyje. Był jednym z tych rzadkich ludzi, którzy potrafią wydobywać z innych ich najlepsze cechy :-(...
Tedy Świeć Panie nad jego Duszą,że pozwolę sobie zgodnie z tradycją wznieść oczy ku Niebiosom. Co prawda bardzo mgliście pamiętam sylwetkę, ale faktycznie istnieje taka postać w mojej pamięci.
Zbyszek akurat był zdecydowanym ateistą i potrafiłby w dyskusji zapędzić w kozi róg każdego (chyba) z filozofów katolickich (sam też wykształcenia był filozofem i matematykiem). Nie obnosił się jednak ze swoim ateizmem i nie przeszkadzało mu to w poślubieniu uroczej Danki Z. Danka jest z kolei osobą prawdziwie wierzącą (choć od Legionów Radia Maryja trzyma się baaardzo daleko). Jak napisałem, Zbyszek umiał jakoś wydobywać z ludzi to, co w nich było najlepsze. Rzadko kiedy na wieść o śmierci człowieka zastanawiam się, "dlaczego on...", ale śmierć Zbyszka zubożyła tych, co Go znali.
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
Darth_Franek
Pćma
Posty: 236
Rejestracja: ndz, 19 paź 2008 21:59
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Darth_Franek »

ElGeneral pisze: Zbyszek akurat był zdecydowanym ateistą i potrafiłby w dyskusji zapędzić w kozi róg każdego (chyba) z filozofów katolickich (sam też wykształcenia był filozofem i matematykiem). Nie obnosił się jednak ze swoim ateizmem i nie przeszkadzało mu to w poślubieniu uroczej Danki Z. Danka jest z kolei osobą prawdziwie wierzącą (choć od Legionów Radia Maryja trzyma się baaardzo daleko). Jak napisałem, Zbyszek umiał jakoś wydobywać z ludzi to, co w nich było najlepsze. Rzadko kiedy na wieść o śmierci człowieka zastanawiam się, "dlaczego on...", ale śmierć Zbyszka zubożyła tych, co Go znali.
Spodziewałem się mniej więcej takiej odpowiedzi. Nie należę do "Słuchaczy", natomiast raczej zareagowałem zgodnie z tym, jak mnie wychowano.

Nota bene, jakkolwiek raczej jestem z tej drugiej strony, to muszę przyznać, że znam wielu tzw. "czerwonych", których uważam za porządnych ludzi, i znam też takich "słuchaczy", na których widok sam mam ochotę zostać "biczem bożym".

Kolejne nota bene: podstawy filozofii nabyłem u profesora, za którym łatka TW się ciągnie, a uważam go za jednego z najlepszych wykładowców, z jakimi miałem do czynienia. Takie czasy.

Zresztą pojęcie ateizmu i pojęcie "wiary" są tak rozmyte, że zawsze warto przed ewentualną wymianą "razów" doprecyzować przestrzeń semantyczną.

Ja tam raczej nie wierzę w dobrego staruszka z długą siwą brodą, a i przez ostatnie 25 lat więcej zaliczyłem konwentów i podobnych spotkań, niż obowiązkowych Mszy Św. Zresztą nawet raczej jestem niewierzący, bo mój osobisty stosunek raczej zamyka się w doświadczeniu Obecności Czegoś.

Miałem okres antykościelnego buntu, mam swoje zastrzeżenia i tak dalej, natomiast mimo wszystko nie rozumiem tej agresji i tej nienawiści kierowanej w ludzi, którzy zachowują się tak, jak ich wychowano. Takie uwarunkowanie kulturowe. Fajnie (moim zdaniem) Pilipiuk to podsumował w jednym z ostatnich felietonów w SFFH "Bo tu jest Polska, tu tak robimy".
"...nikt nie zna ścieżek gwiazd..."
-------------------------------------------------------
Oszołomy wszystkich światów łączcie się !

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Post autor: ElGeneral »

Żeby uniknąć watpliwości - szanuję ludzi wierzących i postępujących zgodnie z nakazami wiary (w końcu nie da się wyrazić człowieczeństwa prościej, niż mówiąc "miłuj bliźniego, jak siebie samego"). Nie cierpię natomiast wierzących bezmyślnie i bezrefleksyjnie, którzy właściwie zastępują wiarę systemem bezwarunkowych niemal, wykształconych w dzieciństwie odruchów i usiłują ten system narzucić innym. Ich zresztą też nie darzę nienawiścią; nie lubię ich, ale niechęć, jaką wobec nich żywię, od nienawiści bardzo jest daleka. Ale... większość (nie wszyscy, zaznaczam) znanych mi księży to cyniczni manipulatorzy i minirydzyki - a tych najchętniej oddałbym katu. Są fałszywi jak trzyzłotowa moneta.

Tylko, że... odeszliśmy od tematu, niestety.
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
Darth_Franek
Pćma
Posty: 236
Rejestracja: ndz, 19 paź 2008 21:59
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Darth_Franek »

No to ja też pozwolę sobie doprecyzować. Wzmianka o "nienawiści" nie miała podłoża ad personam. Taka osobista refleksja nad sygnałami, które docierają do mnie ze świata mediów (unikam TV). Wojnę o Krzyż jak najbardziej uważam za uwikłaną w politykę, natomiast bliżej mi chyba do umiejscowienia jej w przestrzeni starannie zaplanowanej manipulacji medialnej z elementami prowokacji.

Pisząc o nienawiści, mam na myśli bezsensowne przełożenie antyklerykalizmu na kopanie staruszków i irracjonalną wręcz agresję i brak tolerancji w imię ni mniej ni więcej haseł głoszących wielokulturowość i tolerancję ;).

Czy tak całkiem na offie? Nie wiem - różne się układają drogi wychowanków Starego Indexu, jak widać.

Pozwolę sobie dodać, że nie dalej jak w minioną niedzielę, rozpracowałem ze starym druhem (bywał ze mną w Indexie i na aukcjach i na pokazach) "małe conieco" i opowiadał mi on o ludziach z tamtej strony Polski. We w sam raz jakąś daczę zakupił był w Bieszczadach i spędza tamże kilka tygodni w roku. W opowieściach przewijał się element zadziwienia ludźmi, którzy mając do dyspozycji 500 zł miesięcznie na czteroosobową rodzinę, nie mogą sobie pozwolić, aby nie wyłożyć piątala w niedzielę na tacę.

Tutaj kolejny ukłon w stronę Starego Indexu, bowiem ten Stary Druh zaraził się Tolkienem przywiezionym przeze mnie z Wrocka, a zaraza potem zatoczyła szersze kręgi ;). Tak było też z klubówkami - akurat porządkuję to, co ocalało z życiowej poniewierki i i te moje egzemplarze są ostro sfatygowane. Chyba robiłem za takiego lokalnego Bibliotekarza :).

Założę się o dobre piwo, że ten Stary Druh na hasło "Generał" skojarzy "faceta" ;).

"Nikt nie zna ścieżek gwiazd", cytując Stachurę.

Szacun!
"...nikt nie zna ścieżek gwiazd..."
-------------------------------------------------------
Oszołomy wszystkich światów łączcie się !

Awatar użytkownika
A.Mason
Baron Harkonnen
Posty: 4202
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:56
Płeć: Mężczyzna

Post autor: A.Mason »

Darth_Franek pisze:Kiedyś mnie Mason wyciągał
Dziś tego błędu bym nie popełnił.
1) Artykuł 54. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2) Życie zmusza człowieka do wielu czynności dobrowolnych. Stanisław Jerzy Lec

Awatar użytkownika
Kruger
Zgred, tetryk i maruda
Posty: 3413
Rejestracja: pn, 29 wrz 2008 14:51
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Kruger »

Kolejne spotkanie się zbliża, dla przypopmnienia - 15 marca, czyli od dziś za tydzień.
"Trzeba się pilnować, bo inaczej ani się człowiek obejrzy, a już zaczyna każdego żałować i w końcu nie ma komu w mordę dać." W. Wharton
POST SPONSOROWANY PRZEZ KŁULIKA

Awatar użytkownika
A.Mason
Baron Harkonnen
Posty: 4202
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:56
Płeć: Mężczyzna

Post autor: A.Mason »

Kruger pisze:Kolejne spotkanie się zbliża, dla przypopmnienia - 15 marca, czyli od dziś za tydzień.
Jak juz zapowiedzialem Gienowi - ja i Milena przybedziemy :-)
1) Artykuł 54. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2) Życie zmusza człowieka do wielu czynności dobrowolnych. Stanisław Jerzy Lec

ODPOWIEDZ