Sekcja Wrocławska

dla fanów, o fanach i przez fanów

Moderator: RedAktorzy

Awatar użytkownika
Ika
Oko
Posty: 4256
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:26

Post autor: Ika »

Otrzymałam informacje, że spotkania się odbywają we czwartki po 18:00, w galeria "Italiana".
Im mniej zębów tym większa swoboda języka

Awatar użytkownika
Kruger
Zgred, tetryk i maruda
Posty: 3413
Rejestracja: pn, 29 wrz 2008 14:51
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Kruger »

To ten stosunkowo nowy budynek na więziennej?
W jakiejś konkretnej knajpie?
Trzeba się jakoś zapowiedzieć?
"Trzeba się pilnować, bo inaczej ani się człowiek obejrzy, a już zaczyna każdego żałować i w końcu nie ma komu w mordę dać." W. Wharton
POST SPONSOROWANY PRZEZ KŁULIKA

Awatar użytkownika
Dabliu
ZakuŻony Terminator
Posty: 3011
Rejestracja: wt, 22 sie 2006 20:22
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Dabliu »

Dostałem od Generała takie info:
Dablju!
Daj cynk na Fahrenheicie, że wrocławskie spotkania odbywają się tam, gdzie dawniej - w pasażu Galerii Italiana na Więziennej. Możesz podać kontakt na moją komórę (602 760 117). Najbliższe (5. 12) będzie dość istotne, bo chcemy się umówić na jakiś grudniowy termin Biesiady Serowo Piwnej (kupujemy składkowo ze trzy kilo jakichś różnych dobrych serów, każdy przynosi ze sobą browar i hulamy w siedzibie ZLP w bloku ratusza nad Zieloną Latarnią).
I drobna errata: powyżej widnieje 5.12 ale chodzi o 4.12, bo spotkania odbywają się w czwartki. Czyli wspomniane spotkanie ma miejsce JUTRO :)

Awatar użytkownika
Kruger
Zgred, tetryk i maruda
Posty: 3413
Rejestracja: pn, 29 wrz 2008 14:51
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Kruger »

Tam-tara-dam.
Trzy lata minęły, jakby z biczyska strzelił. I wreszciem się dochrapał.

Dzięki informacji od Generała udało mi się wczoraj wziąć udział w czwartkowym obie... znaczy spotkaniu miłośników fantastyki naukowej.
Uczestnicy wybaczą mi, że wszystkich nie wymieniam, poznaję dopiero i nie wszystkich należycie zgrokowałem.
A byli: Generał, Jacek Inglot, Marek Krajewski, Eugeniusz Dębski, Adam Cebula, Andrzej Drzewiński.

Luźne rozmowy toczyły się wokół wielu tematów, głównie kobiet, ale również polityki, prasy, historii, Wrocławia oraz (o dziwo) literatury, niekoniecznie fantastyczno-naukowej. A także na boczku z Baronem o Fahrenheicie.

Jak rozumiem, ostatnimi czasy spotkania czwartkowe straciły na regularności, ale jest wola by trochę je reanimować. Jest już termin następnego, na 15 grudnia (o charakterze skłądkowej wigilii). Wstępnie również w siedzibie ZPP w Rynku. Ale spotkania zamkniętego charakteru nie mają i gdyby ktoś z Wrocławia zechciał wziąć udział, to pewnie by nie było problemu. Tylko, gdyby chętnych było więcej, to warto byłoby wcześniej dać znać i przenieść spotkanie do jakiegoś lokalu.
"Trzeba się pilnować, bo inaczej ani się człowiek obejrzy, a już zaczyna każdego żałować i w końcu nie ma komu w mordę dać." W. Wharton
POST SPONSOROWANY PRZEZ KŁULIKA

Awatar użytkownika
Ilt
Stalker
Posty: 1930
Rejestracja: pt, 02 paź 2009 15:45

Post autor: Ilt »

Jacek Inglot wspomniał może czy coś pisze, kiedy wyjdzie i o czym? ;)
The mind is not a vessel to be filled but a fire to be kindled.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

Oby nie Inkwizytor. Powrót Rokity.
NMSP
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Post autor: ElGeneral »

Ilt pisze:Jacek Inglot wspomniał może czy coś pisze, kiedy wyjdzie i o czym? ;)
Z tego, co wiem, niedawno chyba skończył pracę nad jakąś przygodową powieścią dla młodzieży. Zapytam go i pod wieczór będę znał odpowiedź, bene?
I jeszcze jedno... Dobrze byłoby, gdyby chętni na grudniowe spotkanie, o ile znajdą się tacy, co nie należą do dawnego kręgu Krewnych i Znajomych Królika, raczyli się wcześniej jakoś zaprezentować.
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
Ilt
Stalker
Posty: 1930
Rejestracja: pt, 02 paź 2009 15:45

Post autor: Ilt »

Dziękuję. :D
The mind is not a vessel to be filled but a fire to be kindled.

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Post autor: ElGeneral »

Hm... Jacek Inglot pracuje nad nową powieścią (ma to być hard SF), ale na razie nie zamierza zdradzać szczegółów. Powiedział, że ma ciekawy pomysł, ale nie chce ujawniać go przed czasem. Zaskoczy jednak tych, co uznali, iż dał sobie spokój z fantastyką. Rzecz ma się ukazać chyba w pierwszym kwartale przyszłego roku i na pewno przed końcem świata (12.12.12) ;-)...
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

rybieudka już tu nie spływają, ale może kogoś z wrocławiaków zaciekawi takie oto info:
I oto od słów przeszliśmy do czynów i wyrażony gdzieś tam nieśmiało pomysł na wrocławskie spotkania o stolikowo-dyskusyjnym charakterze stał się faktem! A zatem, moi drodzy zapraszam serdecznie na:

WROCŁAWSKIE SPOTKANIA Z FANTASTYKĄ - na razie podejście pierwsze!

Czas: 10.12.2011r. g.17.00

Miejsce: Kawiarnia Literatka (Rynek 56/57), Wrocław

Temat spotkania: Rozgwiazda Petera Wattsa

Impreza objęta będzie patronatami Fantasty i Zaginionej Biblioteki. Do tego uderzam jeszcze w parę miejsc żeby ja nagłośnić - jak się uda to będzie naprawdę spore COŚ - ale na razie cicho-sza ;) Mamy pełne wsparcie ze strony lokalu - a to ważne bo oni na gruncie organizowania różnorakich imprez literackich są po prostu doświadczeni (rozmawiając z szefem Literatki miałem okazję wysłuchać opowieści o tym jak to się drzewiej spotykał tam Gienio Dębski "ze swoimi wyznawcami" i urządzali dyskusje o fantastyce). Są zatem niezłe perspektywy na przyszłość - zobaczymy jak się rozkręci.

Myślę, że temat (czyli Rozgwiazda) jest atrakcyjny i na czasie, a z drugiej strony jest to książka obecna na rynku na tyle długo, że sporo osób już ją zna.

Dlatego wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszam - informujcie tez o imprezie krewnych, znajomych, sąsiadów i kogo tylko możecie. Pokażmy, że we Wrocławiu się czyta!

Sukcesywnie będę zamieszczał w tym temacie informacje o tym jak przedsięwzięcie się rozwija.

Maciek 'rybieudka' Rybicki
edit: w tym temacie - czyli W TYM.
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
Kruger
Zgred, tetryk i maruda
Posty: 3413
Rejestracja: pn, 29 wrz 2008 14:51
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Kruger »

Zapomniałem.
Jak wracałem z ostatniego czwartku to spotkałem Dabliu i mi wstępnie wspominał, że taka inicjatywa ma powstać.
No i cholera, już pierwszy termin nie pasuje, bo mnie żona załatwiła wycieczkę do Berlina. Wrrrr...
"Trzeba się pilnować, bo inaczej ani się człowiek obejrzy, a już zaczyna każdego żałować i w końcu nie ma komu w mordę dać." W. Wharton
POST SPONSOROWANY PRZEZ KŁULIKA

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

Jestem ciekaw, jak im pójdzie. Bo z jednej strony to impreza stolykowa (a te zostały zapoczątkowane tutaj), a z drugiej - patronaty, nagłośnienie... Czyli inaczej. Mnie się podoba nasza skromna formuła Stolyków, ostatnio przychodzi ok. 4-6 osób i wprawdzie było super, gdy przychodziło 10-12, ale w tym mniejszym gronie zdecydowanie łatwiej faktycznie porozmawiać ze wszystkimi, bo dyskusja nie przechodzi w podgrupy.
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Post autor: ElGeneral »

Wrocławskie środowisko fanów fantastyki spotykało się regularnie w studenckim klubie Index chyba od 1980 roku. I trwa to mać... tfu... mać to trwa... tfu! psiakość... MA TO TRWAĆ (spotkania, znaczy, trwać mają, nie Index) przynajmniej do 12.12.12 ;-)...
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
Kruger
Zgred, tetryk i maruda
Posty: 3413
Rejestracja: pn, 29 wrz 2008 14:51
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Kruger »

I kolejne spotkanie wrocławskich fanów fantastyki za nami.

Zestaw był niemal ten sam, co miesiąc temu:
Zbigniew "Doc" Ceglarski, Henryk "Bibliotekarz" Jasicki, Ryszard Krauze, Generał (EGM), Jacek Inglot, Beata i Eugeniusz Dębscy, Andrzej Drzewiński, Baron, Marek Krajewski, Markiz (zwany też Słoniem) i niżej podpisany.

Miło mi jest niezmiernie oddać bardzo sympatyczny nastrój tych spotkań. Mimo faktu, iż wpadłem w towarzystwo obcy, znienacka (znany z foruma jedynie przez Barona i Generała) i mimo tego, żem w nim niewątpliwie najmłodszy, przyjęty jestem po koleżeńsku i sympatycznie właśnie, bez jakiś oporów i tym podobnych. Męskie towarzystwo (Beata wybaczy, ale sama mi opowiadała o męskim punkcie widzenia itp.).

I ponownie mnie lub bardzie luźne rozmowy. I nawet bardziej o literaturze. I nawet dużo o fantastycznej :) Na przykład o Harrym Potterze i sadze Zmierzchu. A także o historii, filmach, makowej tradycji zbliżających się świąt i inszych sprawach.
Z Baronem troszkę pogadałem o Fahrenheicie ale nam przerrwał Gienek spragniony nikotyny i mnie odciągnął. Do rozmowy z Baronem się już nie udało wrócić, ale trochę ten temat obgadaliśmy z Gienkiem. Tak ogólnie, poopowiadał jak było kiedyś.

Następny termin wyznaczony na 19 stycznia.
"Trzeba się pilnować, bo inaczej ani się człowiek obejrzy, a już zaczyna każdego żałować i w końcu nie ma komu w mordę dać." W. Wharton
POST SPONSOROWANY PRZEZ KŁULIKA

Awatar użytkownika
Kruger
Zgred, tetryk i maruda
Posty: 3413
Rejestracja: pn, 29 wrz 2008 14:51
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Kruger »

Jutro kolejne spotkanie "sekcji". Godzina 17, siedziba związku w Rynku.
"Trzeba się pilnować, bo inaczej ani się człowiek obejrzy, a już zaczyna każdego żałować i w końcu nie ma komu w mordę dać." W. Wharton
POST SPONSOROWANY PRZEZ KŁULIKA

ODPOWIEDZ