Polcon2012

dla fanów, o fanach i przez fanów

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Nieznany
Fargi
Posty: 376
Rejestracja: pt, 11 sty 2008 17:49
Płeć: Mężczyzna

Re: Polcon2012

Post autor: Nieznany »

Ja byłem na Polconie głównie w piątek po południu, na spotkaniach z Andrzejem Ziemiańskim, Mają Lidią Kossakowską i słuchowisku Wojciecha Szydy, a w sobotę obejrzałem tylko "Ostatniego Smoka Elfów" i przypadkiem trafiłem na konkurs strojów cosplayowych, czy jak to się tam nazywa, zupełnie nie moje klimaty, ale uśmiałem się widząc strój Pikachu, potem wybyłem, bo miałem inne plany. Z narodu forumowego mijał mnie parę razy Baron i raz mi mignęła Milenijna, reszty facjat nie znam i nie kojarzę, więc nawet jeśli komuś stanąłem na stopę gdzieś w okolicach baru przy wejściu, to nie wiem, kogo mam przepraszać. ;-) Żałowałem tylko, że nie spotkałem Dablju, bo Jego "Dziki Mesjasz" czekał długo na swoją kolej na mojej półce, a jadąc na Polcon zabrałem go do plecaka i zacząłem czytać jeszcze w Mielcu przed odjazdem autobusu a ostatnią stronę doczytałem dojeżdżając do Wrocławia (łącznie z przesiadką w grodzie Kraka). :D
Na prawdę zważam i "naprawdę" piszę razem.
Naprawdę zważam i "na prawdę" piszę osobno.
Moja schizofrenia ma się lepiej, dziękuję.

Awatar użytkownika
Kruger
Zgred, tetryk i maruda
Posty: 3413
Rejestracja: pn, 29 wrz 2008 14:51
Płeć: Mężczyzna

Re: Polcon2012

Post autor: Kruger »

Nigdy żem nic innego nie mówił: na te nieliczne konwenty, na które docieram (czyli wrocławskie) chadzam, by się ze znajomymi, czyli z Wami Fahrenhaitowicze, spotkać. Tudzież dzięki Wam znajomości rozszerzyć. Kurcze, normalnie słowa się cisną i nie daja rady oddać wrażeń, jesteście wszyscy niesamowicie fajni i interesujący. Świetnie spędziłem czas.
Listę po Cordi rozszerzę o parę osób spoza Fta:
Bakalarz, Baron, Cintryjka, Cordeliane, Dabliu, Dominika (z Maćkiem i Andrzejem), Flamenco, Generał, Ika, Kaszub, Keiko, Madzik (z Wilkiem), Małgorzata, Mason, Milena, Młodzik oraz Ewa Białołęcka, Jarosław Grzędowicz, Maja Kossakowska, Mirek Żamboch. I jeszcze dodam Janka Kravcika, z którym przesympatycznie się gadało w niedzielę o rynku wydawniczym u nas i za południową granicą.

Co prawda zaliczam tylko jeden konwent rocznie, ale i tak jestem wysoce usatysfakcjonowany. Było super, z roku na rok jest fajniej.
"Trzeba się pilnować, bo inaczej ani się człowiek obejrzy, a już zaczyna każdego żałować i w końcu nie ma komu w mordę dać." W. Wharton
POST SPONSOROWANY PRZEZ KŁULIKA

Awatar użytkownika
baron13
A-to-mistyk
Posty: 3516
Rejestracja: sob, 11 cze 2005 09:11

Re: Polcon2012

Post autor: baron13 »

Zaczynam wklejać fotki

Awatar użytkownika
A.Mason
Baron Harkonnen
Posty: 4202
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:56
Płeć: Mężczyzna

Re: Polcon2012

Post autor: A.Mason »

A, to i ja sie pochwale fotami:
http://www.fotoblog.mason.org.pl/catego ... cat_id=247

Nie bede sie rozpisywal komu i za co, wiec dziekuje wszystkim. Tak po prostu.
1) Artykuł 54. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2) Życie zmusza człowieka do wielu czynności dobrowolnych. Stanisław Jerzy Lec

Awatar użytkownika
baron13
A-to-mistyk
Posty: 3516
Rejestracja: sob, 11 cze 2005 09:11

Re: Polcon2012

Post autor: baron13 »

Podziękowania dla wszystkich, że pozwolili mi to przeżyć :-) Impreza nie jest dla organizatora. Nie było katastrofy, najważniejsze...
Edit: A, i koszulka przetrwała pranie!

Awatar użytkownika
Varelse
Dwelf
Posty: 511
Rejestracja: czw, 13 lip 2006 11:12

Re: Polcon2012

Post autor: Varelse »

Byłem w sobotę. Z fahrenheitowcami się nie zetknąłem (a może i się zetknąłem, tylko nieświadomie). Tym niemniej wrażenia jak najbardziej pozytywne (co jest ważne o tyle że to pierwsza moja wizyta na tego typu imprezie). Zwłaszcza na plus zaliczam spotkanie z Orlińskim ("Postępy w lemologii") i Szydą.

Tak czy inaczej, trzeba będzie się kiedyś we wrocławską ekipę "wkręcić".
Ale tak naprawdę nie miałbym nic przeciwko umieraniu, gdyby nie następowała po nim śmierć - Thomas Nagel


Szczury z Princeton, Nowa Fantastyka 9/2009

Awatar użytkownika
Kruger
Zgred, tetryk i maruda
Posty: 3413
Rejestracja: pn, 29 wrz 2008 14:51
Płeć: Mężczyzna

Re: Polcon2012

Post autor: Kruger »

Gwoli ścisłości, to na Polconie balowaliśmy nie jako wrocławska ekipa, a Fahrenheitowa. Kto się zgłaszał, że chce, to dostawał namiar na mię i dawałem znać, co robimy, gdzie słuchamy i gdzie pijemy :)
Natomiast wrocławska ekipa sensu stricte to też jest niejedna. Polcon organizowało stowarzyszenie, z którego ludzi znam luźno. Bliżej mi do fantastów z ekipy wrocławskich spotkań czwartkowych, gdzie mnie Generał wciągnął. I chyba problemu z tym nie ma, wciągać się można nadal. Są i inne, widziałem, ze Rybieudka organizuje we Wrocku coś w rodzaju stolyka literackiego - spotkania i obgadywanie książek. Ale nie byłem.
"Trzeba się pilnować, bo inaczej ani się człowiek obejrzy, a już zaczyna każdego żałować i w końcu nie ma komu w mordę dać." W. Wharton
POST SPONSOROWANY PRZEZ KŁULIKA

Awatar użytkownika
Varelse
Dwelf
Posty: 511
Rejestracja: czw, 13 lip 2006 11:12

Re: Polcon2012

Post autor: Varelse »

To się nazywa "wrocławskie spotkania z fantastyką" i nawet chcialem na to pójść, tylko zawsze uznawałem że nie mam czasu danej książki przeczytać (wyjątek stanowił "Człowiek z Wysokiego Zamku", ale i tak uznałem że niewiele z niego pamiętam i bym sobie musiał odświeżyć). Link: http://wrosf.blogspot.com/ (widzę że we wrześniu biorą się za Bradbury'ego - może tym razem wpadnę, ale "na stale" we Wrocku będę dopiero od października).

Myślałem o czymś w stylu "wroclawskiego podzbioru ekipy fahrenheitowej", ale nie wiem czy coś takiego w ogóle istnieje.
Ale tak naprawdę nie miałbym nic przeciwko umieraniu, gdyby nie następowała po nim śmierć - Thomas Nagel


Szczury z Princeton, Nowa Fantastyka 9/2009

Awatar użytkownika
Millenium Falcon
Saperka
Posty: 6212
Rejestracja: pn, 13 lut 2006 18:27

Re: Polcon2012

Post autor: Millenium Falcon »

Też się zaczęłam rozpisywać komu za co, ale poemat by wyszedł. Dziękuję wszystkim za cudne dwie doby. W niedzielę wieczorem miałam syndrom odstawienia konwentu, ale pocieszam się, że zobaczymy się na następnym. :)
ŻGC
Imoł Afroł Zgredai Padawan
Scissors, paper, rock, lizard, Spock. - Sheldon Cooper

Awatar użytkownika
Keiko
Stalker
Posty: 1801
Rejestracja: wt, 22 sty 2008 16:58

Re: Polcon2012

Post autor: Keiko »

Jak już w innym wątku pisałam, bardzo się cieszę, że mogłam Was poznać :]
Szkoda jedynie, że Millenium i Mason uciekli na mój widok - ale może bali się, że się zarażą ;)
Wzrúsz Wirúsa!

Ha! Będziemy nieśmiertelni! To nie historia nas osądzi, lecz my osądzimy ją! (Małgorzata)

Awatar użytkownika
Millenium Falcon
Saperka
Posty: 6212
Rejestracja: pn, 13 lut 2006 18:27

Re: Polcon2012

Post autor: Millenium Falcon »

Trzeba było wcześniej przyjść ;)
W niedzielę musiałam być sprawna intelektualnie już o 10 rano, żeby przepytać młodych autorów w pewnym wieku. ;> Chociaż na nic mi się ta sprawność nie przydała, bo młodzi autorzy w pewnym wieku, jak już się rozkręcili, to gadali sami ze sobą, nawet nie doszłam do pytania "a dlaczego fantastyka?" ;>.
ŻGC
Imoł Afroł Zgredai Padawan
Scissors, paper, rock, lizard, Spock. - Sheldon Cooper

Awatar użytkownika
rybieudka
Sepulka
Posty: 7
Rejestracja: pt, 16 paź 2009 17:06

Re: Polcon2012

Post autor: rybieudka »

To ja tylko po cichu dodam, ze wrześniowe WSF o "451 Fahreheita" przesunie się o tydzień, czyli odbędzie się 29.09. I mogę obiecać, że znów wrócimy do chlubnej tradycji losowania nagród wśród uczestników, bo Wojtek Sedeńko coś tam od Solarisu odpalił :)
Tekst to tylko pretekst do podtekstu...

Awatar użytkownika
Varelse
Dwelf
Posty: 511
Rejestracja: czw, 13 lip 2006 11:12

Re: Polcon2012

Post autor: Varelse »

A więc z dużym prawdopodobieństwem nie będę. Szkoda.
Ale tak naprawdę nie miałbym nic przeciwko umieraniu, gdyby nie następowała po nim śmierć - Thomas Nagel


Szczury z Princeton, Nowa Fantastyka 9/2009

Awatar użytkownika
neularger
Strategos
Posty: 5230
Rejestracja: śr, 17 cze 2009 21:27
Płeć: Mężczyzna

Re: Polcon2012

Post autor: neularger »

A ja dziękuję Ice i Margo za pozowanie i Cordi za uwiecznienie pozowania. :)
<kłania się, zamiatając podłogę kapeluszem>
You can do anything you like... but you must never be rude. Rude is being weak.
Ty, Margoto, niszczysz piękne i oryginalne kreacje stylistyczne, koncepcje cudne językowe.
Jesteś językową demolką.
- by Ebola ;)

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Re: Polcon2012

Post autor: Małgorzata »

Chcę zobaczyć to zdjęcie. Upewnić się, że nie padła "klisza"... :P

edit: Świadomość rozwoju technologii dopadła mnie z opóźnieniem.
So many wankers - so little time...

ODPOWIEDZ