Chętni na konwenty 2014?

dla fanów, o fanach i przez fanów

Moderator: RedAktorzy

Juhani
Laird of Theina Empire
Posty: 3103
Rejestracja: czw, 18 lis 2010 09:04
Płeć: Mężczyzna

Re: Chętni na konwenty 2014?

Post autor: Juhani »

Opowiesz, dobra? Bo ja nigdy nie bywam (może i troszkę szkoda, ale tylko troszkę), ale wieści z prawdziwych spotkań zawsze jestem głodny i wszelkie relacje śledziłem.

Awatar użytkownika
neularger
Strategos
Posty: 5230
Rejestracja: śr, 17 cze 2009 21:27
Płeć: Mężczyzna

Re: Chętni na konwenty 2014?

Post autor: neularger »

Lurker...
Myśli, że się w Pokoiku ukryje... :P
You can do anything you like... but you must never be rude. Rude is being weak.
Ty, Margoto, niszczysz piękne i oryginalne kreacje stylistyczne, koncepcje cudne językowe.
Jesteś językową demolką.
- by Ebola ;)

Juhani
Laird of Theina Empire
Posty: 3103
Rejestracja: czw, 18 lis 2010 09:04
Płeć: Mężczyzna

Re: Chętni na konwenty 2014?

Post autor: Juhani »

Całe życie takie....:))

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Re: Chętni na konwenty 2014?

Post autor: nosiwoda »

No właśnie zastanawiałem się nad Nidzicą, ale rozmawiałem z jedną osobą, która tam bywała i jakoś straciłem ochotę. Bo to, że drogo, to wiem, ale przejeżdżanie codziennie autobusem kilkunastu czy kilkudziesięciu kilometrów z miejsca noclegu na miejsce konwentu, a potem czekanie na autobus powrotny wieczorem jakoś średnio mi się wydaje radosne. A jeśli jest się pośród tych kilkunastu osób, które nocują na zamku, to co prawda ma się spokojny sen, ale i prawie cały towarzyski aspekt konwentu znika. I tak źle, i tak niedobrze.

Najchętniej pojechałbym na Polcon, ale wskutek (chyba) połączenia z Triconem odbywa się on w pierwszy tydzień września. Tjaa, świetny termin.
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Re: Chętni na konwenty 2014?

Post autor: ElGeneral »

nosiwoda pisze:...przejeżdżanie codziennie autobusem kilkunastu czy kilkudziesięciu kilometrów z miejsca noclegu na miejsce konwentu, a potem czekanie na autobus powrotny wieczorem jakoś średnio mi się wydaje radosne.
Zawsze można znaleźć kogoś, kto przyjechał własnym samochodem i wraca wieczorem do Kalborni, a rano też rusza własnym transportem. No, chyba że się w ogóle nie ma znajomych. Trzy lata temu na jeden dzień nie pojechałem do Nidzicy, tylko zostałem w Kalborni z Jarkiem Grzędowiczem i Mają Kossakowską. I było bardzo cool. Zjedzenie obiadu z księżniczką, to nie lada frajda dla takiego chudopachołka, jak ja.
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Re: Chętni na konwenty 2014?

Post autor: Małgorzata »

A ja jechałam autobusem. Z Andrzejem Sapkowskim. Nie tym samym autobusem, siedziałam obok AS-a. Było miło. :P
Obawiam się jednak, że ani czasu, ani środków w tym roku nie będę miała... No, ale to akurat u mnie normalne => klątwa antypodróżna na mnie ciąży. Jestem jak ta góra od Mahometa. :)))
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
kiwaczek
szuwarowo-bagienny
Posty: 5629
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 21:54

Re: Chętni na konwenty 2014?

Post autor: kiwaczek »

Jak dla mnie ostatnie Polcony są już za duże. A ja zdecydowanie preferuję mnijsze, można by rzec, w dzisiejszej skali Pyrkonowo-Polconowej, kameralne. Ograniczenia rodzinne powodują, że
zbyt wiele konwentów jest poza moim zasięgiem, praktycznie jeżdżę już tylko na Nordcon.
Ale jak bym mógł, to do Nidzicy bym jeździł. Ani autobusy, ani rozdział miejsca spania od atrakcji głównych mnie nie odstraszają - bo rekompensuje to w zupełności świetna atmosfera i towarzystwo.
Byłem tylko raz, ale wróciłbym z chęcią jeszcze nie raz.
I'm the Zgredai Master!
Join us young apprentice!
Jestem z pokolenia 4PiP i jestem z tego dumny!

Awatar użytkownika
Q
Nexus 6
Posty: 3142
Rejestracja: wt, 25 lis 2008 18:01

Re: Chętni na konwenty 2014?

Post autor: Q »

Ja - technicznie biorąc - jestem już nawet w drodze z wakacji na Avangardę, gdzie się zresztą nadziewam spotkać barona.

A konwent bez zbędnych wodotrysków? Ostatnio widziałem taki w 2008, jak byłem na pierwszej TrekSferze. Tyle, że to był w sumie kameralny zjazd paczki znajomych z jednego forum, korzystających z gościnności UJ.
forum miłośników serialu „Star Trek”, gdzie ludzi zdolnych do używania mózgu po prostu nie ma - Przewodas

Awatar użytkownika
Cordeliane
Wynalazca KNS
Posty: 2630
Rejestracja: ndz, 16 sie 2009 19:23

Re: Chętni na konwenty 2014?

Post autor: Cordeliane »

A wiecie może, co z tegoroczną Szedariadą? Planowałam się wybrać, ale zaczynam czarno to widzieć - niecały miesiąc przed imprezą nie ma jeszcze konkretnego programu czy wzmianki o zaproszonych gościach. Na stronie jest tylko informacja o lokalizacji, zresztą każdego dnia gdzie indziej.
I tak głównie chciałam się spotkać z Wami, stąd pytanie - wpadniecie mimo wszystko? Margo, Kruger, Generał, że samych Wrocławian wspomnę imiennie?
Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until they speak.

Awatar użytkownika
neularger
Strategos
Posty: 5230
Rejestracja: śr, 17 cze 2009 21:27
Płeć: Mężczyzna

Re: Chętni na konwenty 2014?

Post autor: neularger »

Też bym się pojawił, ale programu Szedariady nie ma, a organizatorzy cicho wspominają, że konwent będzie mniejszy niż zakładali.
No, nie wygląda to dobrze. :/
You can do anything you like... but you must never be rude. Rude is being weak.
Ty, Margoto, niszczysz piękne i oryginalne kreacje stylistyczne, koncepcje cudne językowe.
Jesteś językową demolką.
- by Ebola ;)

Awatar użytkownika
Cordeliane
Wynalazca KNS
Posty: 2630
Rejestracja: ndz, 16 sie 2009 19:23

Re: Chętni na konwenty 2014?

Post autor: Cordeliane »

Cóż - ja i tak na 90% będę we Wrocławiu z piątku na sobotę 22/23 sierpnia. Gdyby ktoś się chciał umówić na piwo, to chętnie.
Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until they speak.

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Re: Chętni na konwenty 2014?

Post autor: Małgorzata »

Ja będę, bo jestem. Nieważny program. :)))
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
A.Mason
Baron Harkonnen
Posty: 4202
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:56
Płeć: Mężczyzna

Re: Chętni na konwenty 2014?

Post autor: A.Mason »

W czwartek na profilu Szedariady pojawiło się wyjaśnienie:
Zmieniamy, zmieniamy nadchodzące wydarzenie konwentowe!!! ..

W tym roku nie powstaniemy jeszcze w pełni sił i możliwości ale z ogromną przyjemnością zapraszamy wszystkich na jedyną w swoim rodzaju Mini SZEDARIADĘ!
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami 22-24 sierpnia.
Więcej informacji już niebawem, także na naszej stronie http://www.szedariada.pl
EDIT: a na stronie wydarzenia:
Szedariada edycja 2014 odbędzie się tak jak zapowiadaliśmy w dn. 22-24 sierpnia.
22 sierpnia zapraszamy na kameralne, klubowe spotkanie do Ośrodka Kultury Fantastycznej przy ul. Kościuszki 35E www.okf.wroclaw.pl
Sobotę - 23 sierpnia - spędzimy w FIRLEJU (Grabiszyńska 56)- gdzie przygotujemy dla Was ciekawe atrakcje i program oraz gdzie czynny będzie bar serwujący m.in. napoje różne.
W niedzielę 24 sierpnia afterparty ponownie w Ośrodku Kultury Fantastycznej.

Noclegi we własnym zakresie. Na stronie podaliśmy listę ekonomicznych hoteli i niedrogich hosteli (cena za os/25 zł/noc)
1) Artykuł 54. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2) Życie zmusza człowieka do wielu czynności dobrowolnych. Stanisław Jerzy Lec

Awatar użytkownika
Cordeliane
Wynalazca KNS
Posty: 2630
Rejestracja: ndz, 16 sie 2009 19:23

Re: Chętni na konwenty 2014?

Post autor: Cordeliane »

Ano tak, Masonie, czytałam, bo mam ich profil w obserwowanych na FB, ale dla mnie to żadne wyjaśnienie.
Jeśli organizatorzy na niecałe dwa tygodnie przed imprezą piszą, że "przygotują ciekawe atrakcje i program", to ja się wstrzymuję od komentarza :)
Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until they speak.

Awatar użytkownika
neularger
Strategos
Posty: 5230
Rejestracja: śr, 17 cze 2009 21:27
Płeć: Mężczyzna

Re: Chętni na konwenty 2014?

Post autor: neularger »

A ja się nie wstrzymuję. :)
Też, oczywiście, czytałem oba komunikaty na stronach Szederiady i FB, i znaczą one mnie więcej: "posypało się ludziska, więc posiedzimy, pogadamy przy napojach różnych - może będzie fajnie a może nie..."*

* - Łopatologista Mason włącza to w innych ludziach. :P
You can do anything you like... but you must never be rude. Rude is being weak.
Ty, Margoto, niszczysz piękne i oryginalne kreacje stylistyczne, koncepcje cudne językowe.
Jesteś językową demolką.
- by Ebola ;)

ODPOWIEDZ