Chętni na konwenty 2014?

dla fanów, o fanach i przez fanów

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Cordeliane
Wynalazca KNS
Posty: 2630
Rejestracja: ndz, 16 sie 2009 19:23

Chętni na konwenty 2014?

Post autor: Cordeliane »

Pracodawca ma niedorzeczne życzenie, żebym zaplanowała sobie urlopy. Dokąd wybieracie się (o ile...) w tym roku? DF-y? Szedariada? Polcon?... Coś jeszcze innego? Pyrkonu już nie biorę pod uwagę.
Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until they speak.

Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Re: Chętni na konwenty 2014?

Post autor: Młodzik »

Ja tam planuję wybrać się na Polcon :).

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Re: Chętni na konwenty 2014?

Post autor: nosiwoda »

Mój pracodawca chciał to wiedzieć już w połowie lutego... Może postaram się dotrzeć na Falkon, Polcon jest możliwy, ale wątpliwy.
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Juhani
Laird of Theina Empire
Posty: 3103
Rejestracja: czw, 18 lis 2010 09:04
Płeć: Mężczyzna

Re: Chętni na konwenty 2014?

Post autor: Juhani »

A ja przeczytałem takie coś (na F-ta):
"Został niecały tydzień do Festiwalu Fantastyki Pyrkon. Co czeka uczestników? Ponad 1000 punktów programu, 15 tysięcy kostek sześciennych i 15 tysięcy gier w prezencie, ponad 90 gości, hale pełne gier zarówno elektronicznych, jak i tych bez prądu, pokazy walk, warsztaty, prelekcje i panele dyskusyjne!"
I tak sobie popatrzałem na te 15 tysięcy kostek, na 15 tysięcy gier, na gry elektroniczne i bezprądowe i mnie smutek, a właściwie nostalgia przygarnęła.... Za konwentem bez tego, bez pokazów walk na dodatek, bez przebierania się, bez fajerwerków. Za takim co kiedyś były, kiedy science było mniej więcej po równo z fiction, a przeciętny połykacz tego gatunku nie kojarzył mi się z osobnikiem, który szuka po książkach co bardziej wyuzdanej księżniczki najlepiej z maczugą rakietową pod jedna pachą, i kilkoma smokami pod drugą. Wiem, jestem niesprawiedliwy, ale jakoś tak....

Awatar użytkownika
nimfa bagienna
Demon szybkości
Posty: 5779
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:40
Płeć: Nie znam

Re: Chętni na konwenty 2014?

Post autor: nimfa bagienna »

Na taki to nawet ja bym poszła/pojechała.
Tłumaczenie niechlujstwa językowego dysleksją jest jak szpanowanie małym fiutkiem.

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Re: Chętni na konwenty 2014?

Post autor: ElGeneral »

Przestałem jeździć na konwenty, odkąd stały się kilkutysięcznymi spędami kompletnie nieznanych mi ludzi. Jedynie nidzicki FF organizowany przez Sedeńkę trzyma jeszcze dawny fason, ale do Sedeńki zgłasza się góra dwieście pięćdziesiąt osób. Jest drogo, lecz bardzo, ale to bardzo miło.
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
Agi
Fargi
Posty: 429
Rejestracja: ndz, 06 sie 2006 22:28

Re: Chętni na konwenty 2014?

Post autor: Agi »

Byłam na Pyrkonie. Przemieszczając się z sali do sali w obrębie bloku literackiego nie widziałam graczy, przebierańców, ani kostek. Za to uczestniczyłam w spotkaniach autorskich Tada Williamsa, Łukasza Orbitowskiego, Jarka Grzędowicza, Andrzeja Pilipiuka i w kilku bardzo interesujących dyskusjach na tematy literackie i około literackie. Jeszcze pokaz tańców irlandzkich z przyjemnością obejrzałam. Fakt, że Pyrkon przestał być już konwentem w klasycznym tego słowa znaczeniu, jest raczej festiwalem fantastyki szeroko pojętej, ale to najbliższe ode mnie miejsce gdzie mogę spotkać autorów "na żywo".
"Wiarą można manipulować. Tylko wiedza jest niebezpieczna." - Frank Herbert

Juhani
Laird of Theina Empire
Posty: 3103
Rejestracja: czw, 18 lis 2010 09:04
Płeć: Mężczyzna

Re: Chętni na konwenty 2014?

Post autor: Juhani »

A, czyli oszukiwali w tym ogłoszeniu! Po co im to potrzebne było? Nie rozumiem.

Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Re: Chętni na konwenty 2014?

Post autor: Młodzik »

Juhani, proporcje tak się pozmieniały, że ludzie zainteresowani literaturą (tą taką lepszą) stanowią jakieś 10%. Kto szuka, nie błądzi. Lepsze to niż twoje jęczenie jak stara panna w ciąży.
Edit.

Awatar użytkownika
Agi
Fargi
Posty: 429
Rejestracja: ndz, 06 sie 2006 22:28

Re: Chętni na konwenty 2014?

Post autor: Agi »

Nie oszukiwali. Pyrkon odbywał się w kompleksie kilku budynków na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Podobno było 24000 uczestników. Budynki podzielono tematycznie, ja kręciłam się głównie po "14", gdzie na trzech piętrach umieszczono blok literacki. Był oddzielny budynek dla graczy, budynek ze stoiskami handlowymi, tam się trochę poprzepychałam przez tłum, żeby dotrzeć do stoiska "Solarisu".
Była też hala ze sceną, hala restauracyjna itd. itp. Generalnie tłumy nieprzeliczone (znaczy, na bramkach wejściowych wszystkich dokładnie policzyli), ale można było wszystko ogarnąć. Świetnie przygotowany program w formacie zeszytu (kilkadziesiąt stron) i w wersji skróconej, a przede wszystkim bardzo sprawna organizacja - do kasy po wejściówkę czekałam dwie minuty. Identyfikator z kodem kreskowym otwierał bramkę wejściowa, a później można był przemieszczać się swobodnie. Wielki ukłon dla organizatorów, że tak sprawnie wszystko przeprowadzili.
W poprzednim poscie zapomniałam napisać, że miałam okazję uczestniczyć w znakomitym koncercie Jacka Kowalskiego.
"Wiarą można manipulować. Tylko wiedza jest niebezpieczna." - Frank Herbert

Juhani
Laird of Theina Empire
Posty: 3103
Rejestracja: czw, 18 lis 2010 09:04
Płeć: Mężczyzna

Re: Chętni na konwenty 2014?

Post autor: Juhani »

Młodzik pisze: Lepsze to niż twoje jęczenie jak stara panna w ciąży.
Gdyby Młodzik wiedział, jak dalece się mylił...:)))

Awatar użytkownika
neularger
Strategos
Posty: 5230
Rejestracja: śr, 17 cze 2009 21:27
Płeć: Mężczyzna

Re: Chętni na konwenty 2014?

Post autor: neularger »

Bo Ju już urodził i jest szczęśliwą maa... taa...osobą rodzicielską. :)
You can do anything you like... but you must never be rude. Rude is being weak.
Ty, Margoto, niszczysz piękne i oryginalne kreacje stylistyczne, koncepcje cudne językowe.
Jesteś językową demolką.
- by Ebola ;)

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Re: Chętni na konwenty 2014?

Post autor: nosiwoda »

Juhani pisze:A ja przeczytałem takie coś (na F-ta):
"Został niecały tydzień do Festiwalu Fantastyki Pyrkon.
Czyli nie oszukiwali.
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Juhani
Laird of Theina Empire
Posty: 3103
Rejestracja: czw, 18 lis 2010 09:04
Płeć: Mężczyzna

Re: Chętni na konwenty 2014?

Post autor: Juhani »

ElGeneral pisze:Przestałem jeździć na konwenty, odkąd stały się kilkutysięcznymi spędami kompletnie nieznanych mi ludzi. Jedynie nidzicki FF organizowany przez Sedeńkę trzyma jeszcze dawny fason, ale do Sedeńki zgłasza się góra dwieście pięćdziesiąt osób. Jest drogo, lecz bardzo, ale to bardzo miło.
Wybiera się ktoś tam?

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Re: Chętni na konwenty 2014?

Post autor: ElGeneral »

Ja - jak mi dopisze zdrowie - się wybiorę. U Sedeńki jest doprawdy niepowtarzalna atmosfera. Nawet już zapłaciłem za akredytację i noclegi :-)...
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

ODPOWIEDZ