Pędzlem, ołówkiem czy czym tam chcecie

czyli coś dla wielbicieli historyjek obrazkowych

Moderator: RedAktorzy

Awatar użytkownika
Ilt
Stalker
Posty: 1930
Rejestracja: pt, 02 paź 2009 15:45

Post autor: Ilt »

Przykładowe zabawy tym na Youtube

Zaraz raz a dobrze Małgorzato rozwiążemy ten problem.
Odpowiedz, proszę:

1. System operacyjny
2. Jeśli Windows, to czy zaktualizowany
3. Przeglądarka i jej wersja
4. Dodatki do przeglądarki, takie jak firefox addons czy chrome extensions, jeśli tak to jakie.


e:
przy okazji, rysujący, w harmony można zmieniać kolor. Wystarczy kliknąć na kolor przy menu wyboru pędzla i voila ;)
The mind is not a vessel to be filled but a fire to be kindled.

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Ad.1. Windows,
Ad. 2. Niezaktualizowany, z 2001. Zapomniałam, jak się nazywa ta wersja. Coś z "Pro".
Ad.3. Mozilla Firefox. Aktualizowała się sama parę dni temu.
Ad. 4. Żadnych dodatków - nie były mi potrzebne (znaczy, gesty to dodatek? Gesty mam).

I się powiesił FFox, kiedy chciałam zapisać moje jajeczka.
Ale program fajny. :)))
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Ilt
Stalker
Posty: 1930
Rejestracja: pt, 02 paź 2009 15:45

Post autor: Ilt »

Czyli nie używasz niczego dziwnego co by mogło jakoś generować błędy w tych projektach.

Przetestowałem, że FF 3.6 poprawnie zapisuje i działa, więc spróbuj ponownie. Gdyby znów się zwiesiło, zamknij nieużywane karty. Jeśli mimo to będzie się wieszać, zamknij niepotrzebne programy działające w tle (praktycznie wszystko co wyświetla się obok zegara w lewym dolnym rogu).
Jeśli mimo to będzie źle albo nowa przeglądarka (Chrome działa tu najlepiej), albo nowy PC.
Albo w FF po narysowaniu wciśnij F11, wejdź w tryb pełnoekranowy, potem wciśnij printscreen i go zapisz w paintcie czy czymś ; )
The mind is not a vessel to be filled but a fire to be kindled.

Awatar użytkownika
e Eridani
Mamun
Posty: 167
Rejestracja: pn, 21 wrz 2009 11:38

Re: Pędzlem, ołówkiem czy czym tam chcecie

Post autor: e Eridani »

Soi pisze:
e Eridani pisze:Z myszki tak?
Owszem. Niestety, tylko to posiadam.
W takim razie jestem pełna podziwu, myszką się trzeba strasznie namęczyć, żeby coś porządnego wyszło.
I want to be an idealist, but I just Kant.

Awatar użytkownika
Radioaktywny
Niegrzeszny Mag
Posty: 1706
Rejestracja: pn, 16 lip 2007 22:51

Post autor: Radioaktywny »

O, fajnie, że powstał taki temat, sam zresztą zastanawiałem się, czy takowy nie założyć^^

I widzę cenną dla mnie informację: jakiego programu używać; Myślałem o kupnie tabletu, choć jestem wielkim pasjonatem rysowania ołówkiem (ostatnio rozważam też rysowanie czarnym tuszem, jak w mangach); Zwykle więc u mnie praca nad rysunkiem to: narysowanie (ołówek) + zeskanowanie + wymazywanie w Paincie (nie gwiźdźcie proszę) kratek (dopiero niedawno przerzuciłem się na rysowanie w gładkich zeszytach);

Ładny rysunek, Soi, tylko te palce na środku twarzyczki za bardzo mi wyglądają, jakby wychodziły z ust:-)

Swoją drogą: czy ktoś z Was forumowiczów posiada konto na DeviantART? Ja dość niedawno założyłem, choć na razie dużo na nim nie ma, ale postaram się to zmienić^^
There are three types of people - those who can count and those who can't.
MARS!!!
W pomadkach siedzi szatan!

Awatar użytkownika
symbeline
Mamun
Posty: 142
Rejestracja: czw, 26 lut 2009 15:45

Post autor: symbeline »

No Paskudo :D Wreszcie :D ... Leci popatrzeć
"Każda kobieta obojętnie jak stosowana zagraża twemu życiu i zdrowiu "
Ja w sumie też jestem kobietą. trudno ideałem być nie mogę

Awatar użytkownika
Soi
Psztymulec
Posty: 936
Rejestracja: ndz, 26 paź 2008 20:36
Płeć: Kobieta

Post autor: Soi »

Radioaktywny pisze:Swoją drogą: czy ktoś z Was forumowiczów posiada konto na DeviantART? Ja dość niedawno założyłem, choć na razie dużo na nim nie ma, ale postaram się to zmienić^^
Ja sobie posiadłam konto, z aż dwoma obrazkami aktualnie. Jak Bóg da, a partia pozwoli, będzie więcej, bo wyhodowałam już jakieś pomysły.

Awatar użytkownika
Albiorix
Niegrzeszny Mag
Posty: 1768
Rejestracja: pn, 15 wrz 2008 14:44

Post autor: Albiorix »

Ja mam. Nie ma tam ani jednego obrazka - konto było mi kiedyś potrzebne do wyświetlenia jakiejś golizny ;)
nie rozumiem was, jestem nieradioaktywny i nie może mnie zniszczyć ochrona wybrzeża.

Awatar użytkownika
Zanthia
Alchemik
Posty: 1702
Rejestracja: czw, 11 sie 2005 20:11
Płeć: Kobieta

Post autor: Zanthia »

Przyszłam tu autopromocję uskuteczniać i najnowsze me dzieuo rozpowszechniać.

Niestety jest a propos mało znanej gierki, więc niestety mocno hermetyczny. Ale przynajmniej wreszcie wyciągnęłam blok z szuflady.

Awatar użytkownika
Soi
Psztymulec
Posty: 936
Rejestracja: ndz, 26 paź 2008 20:36
Płeć: Kobieta

Post autor: Soi »

Przekonuję się powoli do tego dziwnego programu zalinkowanego przez Ilta. I udało się na przykład zrobić to. I jeszcze parę innych tam się gdzieś czai.

Awatar użytkownika
Vumi
Sepulka
Posty: 24
Rejestracja: czw, 14 sty 2010 19:10

Post autor: Vumi »

Dzyn dybry:).
Zainteresowany tak chwaloną aplikacją zalinkowaną na początku, zrobiłem malutki teścik i muszę powiedzieć, że to cholerstwo to dla leni jest:P. Znaczy, wytłumaczę może swój tok myślenia:
Cholerstwo - nie pozwala na maksymalną kontrolę nad "ołówkiem", przez co niektóre rzeczy są po prostu bardzo ciężkie do wykonanie (spróbuj ktoś narysować małe oko z opcją sketchy :P)
Dla leni - No cóż... Jak komuś nie chce się nauczyć światłocienia itp. bzdetów, to aplikacja jak znalazł.
Oczywiście nie linczuję programu za to, że jest taki jaki jest. Mógłby być lepszy itd., jednakże zdaje się, że nie o to chodziło w tym projekcie. Jako aplikacja webowa zdaje się być bardzo fajną (i darmową) odmianą;).
Swoją drogą, też coś narysowałem w tymtym:)
http://img689.imageshack.us/img689/7221/indeks.png
Mateusz Delikat.

Awatar użytkownika
Vumi
Sepulka
Posty: 24
Rejestracja: czw, 14 sty 2010 19:10

Post autor: Vumi »

Edyta ze mną nie rozmawia, a chciałbym odrobinę ruszyć ten temat:).
Takiego robaka właśnie narysowałem. Proste toto, łatwe toto, przyjemne toto:). Z wielką chęcią zobaczę Wasze prace, tak więc ołówek w dłoń i bazgrać, a nie lenić się jak przez te 6 dni:)!
Mateusz Delikat.

Awatar użytkownika
symbeline
Mamun
Posty: 142
Rejestracja: czw, 26 lut 2009 15:45

Post autor: symbeline »

Robal booski :D
JA namachałam w innej technice, jak znajdę czas to pokaże.
"Każda kobieta obojętnie jak stosowana zagraża twemu życiu i zdrowiu "
Ja w sumie też jestem kobietą. trudno ideałem być nie mogę

Awatar użytkownika
Soi
Psztymulec
Posty: 936
Rejestracja: ndz, 26 paź 2008 20:36
Płeć: Kobieta

Post autor: Soi »

To ja się przyszłam pochwalić pierwszym fanartem, którego sobie wrzuciłam na deviantarta. Narysować toto prosto było, nawet bardzo, ale potem obrobić przy moich niedoborach sprzętu... Koszmar.
Ale jest Enmusia moja kochana i z tego raduję się. : ]

Awatar użytkownika
symbeline
Mamun
Posty: 142
Rejestracja: czw, 26 lut 2009 15:45

Post autor: symbeline »

Sympatyczny :)
"Każda kobieta obojętnie jak stosowana zagraża twemu życiu i zdrowiu "
Ja w sumie też jestem kobietą. trudno ideałem być nie mogę

ODPOWIEDZ