Historyjki obrazkowe - fajne, ładne, całkiem nowe

czyli coś dla wielbicieli historyjek obrazkowych

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
taki jeden tetrix
Niezamężny
Posty: 2048
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 20:16

Post autor: taki jeden tetrix »

Wolałem go od Likwidatora. Wiem, wątły komplement. Ale teraz obie serie najchętniej wrzuciłbym do dołu z niegaszonym wapnem.
"Anyone who's proud of their country is either a thug or just hasn't read enough history yet" (Richard Morgan, Black Man)
"Jak ktoś chce sypiać ze skunksami, niech nie płacze, że mu dzieci śmierdzą" (Etgar Keret)

Awatar użytkownika
Coleman
Wampir
Posty: 3097
Rejestracja: wt, 14 cze 2005 16:41

Post autor: Coleman »

Jak dla mnie sukces Likwidatora dowodzil jedynie glupoty i prostactwa sporej czesci milosnikow komiksow w Polsce. Rzeczywiscie, Jez Jerzy fajniejszy.
You and me, lord. You and me.

Robert Zaręba
Mamun
Posty: 101
Rejestracja: ndz, 31 lip 2005 16:02

Post autor: Robert Zaręba »

Coleman, napisałem coś takiego: http://www.magazynfantastyczny.pl/recen ... dator.html
Jeśli chcesz, napisz polemikę, albo udowodnij, że to rzeczywiście głupi komiks, a ja Ci to, jeśli będziesz chciał, opublikuję w "MF" (niestety nie wypłacimy Ci honorarium).

Awatar użytkownika
Coleman
Wampir
Posty: 3097
Rejestracja: wt, 14 cze 2005 16:41

Post autor: Coleman »

Robercie, w sprawie Likwidatora z pewnoscia pelnokrwistej polemiki Ci nie wyprodukujue, bo zwyczajnie musialbym zmeczyc te albumy. Czytywalem L w Produkcie, z wysilkiem i duza doza samozaparcia, bo probowalem wreszcie odnalezc wszystkie te elementy swiadczace o inteligencji i poczuciu humoru Autora, o ktorych tyle dobrego slyszalem. Nie znalazlem.
Gdybys byl jednak zainteresowany, moglbym Ci przygotowac polemike z recenzja (w ramach nagrody pocieszenia), bo jest to cudo rownie cudnej urody.
Pozdrawiam!
You and me, lord. You and me.

Robert Zaręba
Mamun
Posty: 101
Rejestracja: ndz, 31 lip 2005 16:02

Post autor: Robert Zaręba »

Jasne, może być.
Nawet lepiej.

Awatar użytkownika
Coleman
Wampir
Posty: 3097
Rejestracja: wt, 14 cze 2005 16:41

Post autor: Coleman »

Nie obiecuje na zaraz, ale postaram sie w tym tygodniu. Reszte szczegolow juz bedziemy dogadywac na privie.
You and me, lord. You and me.

Robert Zaręba
Mamun
Posty: 101
Rejestracja: ndz, 31 lip 2005 16:02

Post autor: Robert Zaręba »

Nie obiecuje na zaraz, ale postaram sie w tym tygodniu
Czasu mamy mnóstwo.
12 numer "MF", w którym najszybciej mogłaby ukazać się polemika, ukaże się dopiero za trzy, cztery miesiące.
Czasu jest więc trochę:)
No i żeby nie było nieporozumień.
Nie interesuje mnie Twój stosunek do mojego pisania, ale udowodnienie postawionej przez Ciebie tezy, że sukces Likwidatora jest efektem "glupoty i prostactwa sporej czesci milosnikow komiksow w Polsce", do której to części, jako miłośnik tego komiksu, niewątpliwie się zaliczam.
Jeśli nie chcesz udowadniać, że "Likwidator" to głupi komiks, wykaż głupotę i prostactwo "sporej części miłośników komiksów" (a Likwidatora w szczególności).

Nocta
Pćma
Posty: 254
Rejestracja: sob, 18 cze 2005 16:15

Post autor: Nocta »

Robert Zaręba pisze:(...)sukces Likwidatora(...)
Znowu coś przeoczyłam? (tak, wiem o zapowiadanej antologii. Nawet chyba widziałam już coś w twardej, białej oprawie, ale nie zainteresowało mnie).
Pieniądz gorszy wypiera pieniądz lepszy.
M. Kopernik
W co wierzą debile?

Robert Zaręba
Mamun
Posty: 101
Rejestracja: ndz, 31 lip 2005 16:02

Post autor: Robert Zaręba »

Colemanie, właśnie dowiedziałem się, że tyś recenzent, który na dodatek cieszy się jakimś tam mirem wśród sobie podobnych.
Wobec powyższego ja już nie proszę, ale domagam się, abyś udowodnił, że "sukces Likwidatora dowodzi jedynie glupoty i prostactwa sporej czesci milosnikow komiksow w Polsce".
I to nie w "MF", gdzie nie drukujemy tekstów "recenzentów', ale tu.

Awatar użytkownika
Coleman
Wampir
Posty: 3097
Rejestracja: wt, 14 cze 2005 16:41

Post autor: Coleman »

Ok, zalatwione.
FTSL
You and me, lord. You and me.

Awatar użytkownika
taki jeden tetrix
Niezamężny
Posty: 2048
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 20:16

Post autor: taki jeden tetrix »

Ostatnio z przyjemnością przyswoiłem sobie ten wynalazek. Państwo Merliństwo przypisują autorstwo Wojewódzkiemu i Figurskiemu, jak sądzę, gwoli podbicia wyników sprzedaży - dla mnie to akurat poniekąd antyrekomendacja, ale Truściński i Piątkowski poradzili sobie całkiem zacnie z tymi antyherosami. Niestety, jak to często bywa z twórczością felietonopodobną, scenariusz częściowo zdążył się zdezaktualizować zanim jeszcze komiks trafił do księgarń, ale i tak warto.
"Anyone who's proud of their country is either a thug or just hasn't read enough history yet" (Richard Morgan, Black Man)
"Jak ktoś chce sypiać ze skunksami, niech nie płacze, że mu dzieci śmierdzą" (Etgar Keret)

Awatar użytkownika
Ignatius Fireblade
Kameleon Super
Posty: 2575
Rejestracja: ndz, 09 kwie 2006 12:04

Post autor: Ignatius Fireblade »

Cóż, może nie spotka się to z ciepłym przyjęciem, jednak każdy, kto lubi X-Menów, czy DB (jak ja), powinien przeczytać ten komiks :)

W sporym skrócie: Majin Buu dostaje się do naszego świata (a konkretniej tego z X-Menami) i zaczyna robić to, co zwykle: niszczy. W ślad za nim przybywają Piccolo, Vegeta i Bulma, którzy łączą siły z przedstawicielami ludzi X (Nightcrawler, Storm, Iceman, Northstar, Husk) i przystępują do bitwy. Gorąco polecam!
- Na koniec zadam ci tylko jedno pytanie. Co ci wyryć na nagrobku?
- Napisz: "Nie ma lekarstwa na brak rozumu".
"Black Lagoon" #10 Calm down, two men PT2

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

To parodia?
Zresztą, co ja się pytam. I tak nie przeczytam :P
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
taki jeden tetrix
Niezamężny
Posty: 2048
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 20:16

Post autor: taki jeden tetrix »

Nowy Wilq jest. Z kalendarzem ściennym w pakiecie :D
Kwieciste słownictwo superbohatera wzbogaciło się o wyraz "potencjalny" - i potencja od razu wzrosła. Fajnie, że Minkiewicz Brothers zabrali się ostrzej do roboty.
"Anyone who's proud of their country is either a thug or just hasn't read enough history yet" (Richard Morgan, Black Man)
"Jak ktoś chce sypiać ze skunksami, niech nie płacze, że mu dzieci śmierdzą" (Etgar Keret)

Awatar użytkownika
Ignatius Fireblade
Kameleon Super
Posty: 2575
Rejestracja: ndz, 09 kwie 2006 12:04

Post autor: Ignatius Fireblade »

Lafcadio pisze:To parodia?
Zresztą, co ja się pytam. I tak nie przeczytam :P
Nie, nie parodia. Jest to bardzo interesujący i świetnie rysowany komiks internetowy.

Czytam sobie właśnie "Kolor Magii" na podstawie książki T.Pratchetta, kreski Stevena Rossa. Nie jestem pewien, czy oddał klimat Dysku... Ale prócz tego - polecam. Świetna kreska (Śmierć rządzi!) i wartka akcja mówi sama za siebie. Cena niezbyt wygórowana. Czego chcieć więcej?
- Na koniec zadam ci tylko jedno pytanie. Co ci wyryć na nagrobku?
- Napisz: "Nie ma lekarstwa na brak rozumu".
"Black Lagoon" #10 Calm down, two men PT2

ODPOWIEDZ