Apokalipsa według Mela

o filmie, co nietrudno odgadnąć

Moderator: RedAktorzy

Awatar użytkownika
Azver
Sepulka
Posty: 70
Rejestracja: pn, 12 wrz 2005 21:24

Post autor: Azver »

Nie, ale mógł, jak Connery, głosić wszem i wobec, że nie jest Anglikiem. Sa sposoby by zamanifestować przynależność narodową bez pisania po sobie.

A żeby nie ciągnąć wyłącznie offtopa, napiszę, że ostatnio obejrzałem "Braveheart" i stwierdzam, że ma dużo więcej krwawych scen niż "Apocalypto". A jakoś znajomi nie chcą uwierzyć- bojąc się wizyty w kinie. Czyżby takie skrzywienie widzów po "Pasji"?
"A thousand nations of the Persian Empire descend upon you. Our arrows will blot out the sun"
"Then we will fight in the shade"

Awatar użytkownika
kaj
Kadet Pirx
Posty: 1266
Rejestracja: śr, 28 wrz 2005 13:50

Post autor: kaj »

Connery jest szkockim nacjonalistą.
Hopkins jest aktorem (genialnym), alkoholikiem i Walijczykiem. Po co ma wszem i wobec głosić, że nie jest Anglikiem?

Awatar użytkownika
Coleman
Wampir
Posty: 3097
Rejestracja: wt, 14 cze 2005 16:41

Post autor: Coleman »

Małgorzata pisze:Ja nie narzekam na scenariusz "Apokalypto". Narzekam na bezczelne pozowanie tego filmu na coś, czym nie jest. A nie jest z całą pewnością ilustracją motta, jakie pojawia się na początku.
Jest. Ze tak sobie wroce do tematu. Cala ta historia o Indianach to dla Gibsona calkiem wyraznie wylacznie obrazek do pokazania procesow (no, moze nie na tyle gleboko, zeby wdawac sie w przyczyny, ale przejawy na pewno) upadku imperium. I glowe dam, ze glownie chodzilo mu o pokazanie tego, co mozna zaobserwowac dzisiaj w odniesieniu do szeroko rozumianej kultury Zachodu. A, ze ubral to w historie niemalze przygodowa, to tylko chwalic bogow kinematografii, bo inaczej wyszloby pewnie z tego dzielo napuszone, przemoralizowane i kompletnie niestrawne.
You and me, lord. You and me.

Awatar użytkownika
Azver
Sepulka
Posty: 70
Rejestracja: pn, 12 wrz 2005 21:24

Post autor: Azver »

kaj pisze:Hopkins jest aktorem (genialnym), alkoholikiem i Walijczykiem. Po co ma wszem i wobec głosić, że nie jest Anglikiem?
Nie miał- napisałem po prostu, że ponieważ tego nie zrobił, a ja nie śledziłem uważnie jego biografii nie zarejestrowałem, że jest Walijczykiem. I dlatego przypisałem go do Anglików. Naprostowałeś mnie, więc przyznałem się do błędu. Tylko tyle.
"A thousand nations of the Persian Empire descend upon you. Our arrows will blot out the sun"
"Then we will fight in the shade"

ODPOWIEDZ