298, 299, 300! Sprzedane

o filmie, co nietrudno odgadnąć

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Falsafa

Post autor: Falsafa »

Naprawdę polecam "300", plastycznie bardzo ładny. Poza tym odwołuje sie do uczuć głeboko ukrytych w każdym małym chłopcu (niezaleznie od wieku).

Awatar użytkownika
Millenium Falcon
Saperka
Posty: 6212
Rejestracja: pn, 13 lut 2006 18:27

Post autor: Millenium Falcon »

"300", czyli Spartanie w majtkach kontra Persowie w biżuterii
Nie wiem czy linka do tej receznji nie powinnam dać w Humorze, bo mnie strasznie rozbawiła.

Za najodważniejszy zabieg wizualny należy jednak uznać ubranie 300 Spartan w same tylko czarne slipy i szkarłatne peleryny i wysłanie ich w takim stroju na pole bitwy. Z kolei Persowie sprawiają wrażenie jakby wykupili wszystko, co było dostępne w butikach - Kserkses przyjeżdża do Grecji w pełnym rynsztunku bling blingowym [bling bling - termin z kultury hip-hopowej; oznacza m.in. manifestowanie bogactwa poprzez noszenie dużej ilości krzykliwej biżuterii - przyp. tłum.]. Spartanie zachwycają w swoich, oszczędnych, niczym bikini, kostiumach w stylu zapaśników wrestlingu, które eksponują pompowane sterydami mięśnie, "kaloryfery" na brzuchach i gołe pośladki. Nic dziwnego, że najeźdźcy okazują na ich widok irytację. "Zaatakujemy Grecję późną jesienią, zanim zdążycie oczyścić zimowe ubrania z kulek na mole" - tymi słowy perski emisariusz mógłby drażnić swoich przeciwników. W odpowiedzi arogancki Spartanin mógłby odrzec: "W takim razie będziemy walczyć w samych majtkach".
ŻGC
Imoł Afroł Zgredai Padawan
Scissors, paper, rock, lizard, Spock. - Sheldon Cooper

Awatar użytkownika
kiwaczek
szuwarowo-bagienny
Posty: 5629
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 21:54

Post autor: kiwaczek »

Też uważam, że to skandal!
Podobno miała być zachowana wysoka wierność co do komiksowego oryginału!
A tam nie ma czarnych slipek - oni tam chodzą tylko w płaszczach, sandałach i garnkach na głowie! :D

EDIT: A! Z kolei recenzent z Gazety nawet dostrzegł tam warstwę homoseksualną :D
I'm the Zgredai Master!
Join us young apprentice!
Jestem z pokolenia 4PiP i jestem z tego dumny!

Awatar użytkownika
Korowiow
Ośmioł
Posty: 657
Rejestracja: wt, 25 paź 2005 13:59

Post autor: Korowiow »

kiwaczek pisze:
EDIT: A! Z kolei recenzent z Gazety nawet dostrzegł tam warstwę homoseksualną :D
Chyba słusznie, bo pod Termopilami walczyło 150 par homoseksualistów.
Zjednoczony blok wszelkiego wstecznictwa

Awatar użytkownika
Olaf
Wujcio Cleritus
Posty: 744
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:44

Post autor: Olaf »

Jeszcze wrócę do "300" - moja koleżanka określiła ten film jako "one screaming orgasm" - i faktycznie darcie gardła jest tam niemiłosierne. I nie zawsze potrzebne, przez co cały film sprawia wrażenie patetycznego. Mimo wszystko przyjemnie się go ogląda, choć za dużo w nim fantastyki. :)
Twardy, kruchy i pozbawiony życia. (by Dabliu)

Dziękuję wszystkim za pomoc mojemu menelowi! I proszę o kolejne datki:p

Awatar użytkownika
Dabliu
ZakuŻony Terminator
Posty: 3011
Rejestracja: wt, 22 sie 2006 20:22
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Dabliu »

Moja nadobna małżonka określiła film "300", jako bombonierkę z trzystoma czekoladkami. No, i ciągnie mnie na to drugi raz. A ja z chęcią pójdę, bo filmik mnie się bardzo, bardzo... :)))

Awatar użytkownika
Mara
Stalker
Posty: 1888
Rejestracja: ndz, 12 cze 2005 12:31

Post autor: Mara »

Oprócz niesamowitego Battlefield Baseball oglądnęłam również dzisiaj "300". Muszę przyznać, że mniamniuśne. Tylko dlaczego oni ciągle ganiają w tych gejowskich slipkach? W tym wypadku egoistycznie postulowałabym o większą zgodność historyczną :-D
42

[OGLAŚ]

Post autor: [OGLAŚ] »

300

Wspaniały! Kadr po kadrze przeniesiono komiks na ekran!

A co do zgodności historycznej - 300 to nie jest film historyczny, tylko (genialna) ekranzacja komiksu. Jasne, ze Spartanie nie begali w samych gatkach i nie mieli takich dłuuuugich płaszczy - ale treaktuję to jak komiks, a komiks rzadzi się swoimi prawami i w 300 WSZYSTKO jest im podporządkowane. I właśnie dzięki temu ten fl ma niepowtarzalny klimat.

Masterka [żuląca się soundtrackiem z 300]

Awatar użytkownika
Mara
Stalker
Posty: 1888
Rejestracja: ndz, 12 cze 2005 12:31

Post autor: Mara »

Mój postulat o zgodność historyczną wyszedł z bardzo niskich pobudek :-) Usiłowałam sobie wyobrazić, jak wyglądałoby nagie wojsko spartańskie i za cholerę nie mogłam. Wyobraźnia mi szwankuje :-D
42

Awatar użytkownika
Mara
Stalker
Posty: 1888
Rejestracja: ndz, 12 cze 2005 12:31

Post autor: Mara »

Oglaś, rzecz w tym, że ono nie było całkiem nagie...
42

[OGLAŚ]

Post autor: [OGLAŚ] »

no niestety... nie mozna mieć wszystkiego... [jej mysli podejrzanie wedruję w kierunku Ryuhei'a Matsudy... NIE!!!, spokój, nie robić umysłowego offtopa!]...
A nie martw się! Może ktoś zrobi remake z uwzglednieniem Twoich postulatów??

Awatar użytkownika
Vodnique
Ośmioł
Posty: 639
Rejestracja: sob, 11 cze 2005 15:44

Post autor: Vodnique »

Mara pisze:Oglaś, rzecz w tym, że ono nie było całkiem nagie...
W komiksie było :-P
[OGLAŚ] pisze:A nie martw się! Może ktoś zrobi remake z uwzglednieniem Twoich postulatów??
Może na DVD będzie "wersja reżyserska"? ;)
Dealing with bugs on a daily basis.

[OGLAŚ]

Post autor: [OGLAŚ] »

O własnie! Tylko, zeby rozczarowania nie było... [o Jezu, ja chyba jestem zboczona! E... nie jestem... nie chwila, słucham x-japan i judas priest - TAK, jestem zboczona, zdecydowanie!... albo i nie...?]

Awatar użytkownika
Millenium Falcon
Saperka
Posty: 6212
Rejestracja: pn, 13 lut 2006 18:27

Post autor: Millenium Falcon »

Mara pisze: Usiłowałam sobie wyobrazić, jak wyglądałoby nagie wojsko spartańskie i za cholerę nie mogłam. Wyobraźnia mi szwankuje :-D
No tak, trzystu nagich chłopa... Trudne do wyobrażenia. ;>
ŻGC
Imoł Afroł Zgredai Padawan
Scissors, paper, rock, lizard, Spock. - Sheldon Cooper

Xiri
Nexus 6
Posty: 3388
Rejestracja: śr, 27 gru 2006 15:45

Post autor: Xiri »

F-18 dorzuci swoje trzy grosze :)

300
Film był nawet, nawet. Nie żałuję, że wydałam na bilet.
Nie czytać jakichś bzdur, że to propaganda antyiracka (jak zresztą nakręcić inaczej produkcję z autentycznym zarysem historycznym?), tylko iść do kina i oglądać :D. Dlaczego trwający około 2. godzin film warto zobaczyć? Chociażby dlatego, że akcja dzieje się praktycznie non stop, a kwestie mówione są zredukowane są do minimum. Jest sporo brutalności, ekran - ciągle zachlapany na czerwono, fruwają ręce, nogi i głowy, pojawiają się potwory rodem z "Władcy Pierścieni", a Kserkses wygląda jak dwumetrowej wysokości pedał w łańcuchach. Czasem mamy do czynienia ze zwolnieniem akcji, a od efektów specjalnych aż się roi. Enigmatyczny film przesycony jest mistycyzmem i fantastyką(np. słynni "Nieśmiertelni" - straż przyboczna Kserksesa - wyglądają jak samuraje w czerni, a nie jak łucznicy piechoty lekkiej, o których uczyliśmy się na historii), więc lepiej tak na niego patrzeć, a nie jak na dokument historyczny; został nakręcony zresztą na podstawie komiksu . Pomimo brutalności, możemy znaleźć w "300" troszeczkę humoru, którego źródłem jest Leonidas (np. je jabłko, chodząc po górze trupów). IMO film bije na twarz Troję, Dooma i Apokalypto. Moja ocena wysoko ponad przeciętną.

ODPOWIEDZ