Kanon Filmów Fantastycznych

o filmie, co nietrudno odgadnąć

Moderator: RedAktorzy

Awatar użytkownika
Cordeliane
Wynalazca KNS
Posty: 2630
Rejestracja: ndz, 16 sie 2009 19:23

Post autor: Cordeliane »

Truman Show? To bardzo dobry film, ale czy fantastyka?...
Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until they speak.

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Długa historia utopii i dystopii... Znaczy, w pewnym sensie owszem. :P
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Re: Kanon Filmów Fantastycznych

Post autor: nosiwoda »

Siedliśmy nad brzegami rzeki Bebilonu i stworzyliśmy ranking 100, NASZYM ZDANIEM, najlepszych filmów science fiction wszech czasów (czyli w sumie kanon). Nie ma mowy, żeby ktokolwiek zgodził się z nim w 100%, ale będzie tym ciekawiej. Zapraszamy do dyskusji (czyli zapewne ostrej zjebki) czy tu, czy pod rankingiem. Na razie pozycje 100-81, już jutro kolejna dziesiątka.
http://esensja.stopklatka.pl/film/publi ... l?id=17282
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Re: Kanon Filmów Fantastycznych

Post autor: Młodzik »

Ja się zazwyczaj pod waszymi rankingami podpisywałem rękami i nogami, asekuracja zbędna :).

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Re: Kanon Filmów Fantastycznych

Post autor: Małgorzata »

A moim zdaniem dystopie są za nisko w tym rankingu. :)))
No, ale jestem fanką...
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Re: Kanon Filmów Fantastycznych

Post autor: nosiwoda »

Na Esensji już przedostatnia dziesiątka: http://esensja.stopklatka.pl/film/publi ... 2&strona=9
Jutro wielki finał: pierwsza wg ocen redakcji dziesiątka najlepszych filmów science fiction.
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
Zanthia
Alchemik
Posty: 1702
Rejestracja: czw, 11 sie 2005 20:11
Płeć: Kobieta

Re: Kanon Filmów Fantastycznych

Post autor: Zanthia »

A żeby was wszystkich...!!!
27. Moon (2009, reż. Duncan Jones)
Całkowita samotność i niewyobrażalna tęsknota, to prócz robota GERTYego, jedyni towarzysze smutnej egzystencji Sama Bella na Księżycu. (...) Gdy pewnego dnia Bell zapuszcza się w głąb Księżyca, by naprawić jedną z maszyn, odkrywa, że – paradoksalnie – Sam nie jest sam na Księżycu…
Brzmi nieźle, myślę sobie, może zajdziemy z OMem na iTunes i sobie pożyczymy na wieczór, myślę sobie... Kończę czytać recenzję, a tam...
Dramat Sama Rockwella, opowiedziany w sposób prostolinijny i niezwykle spokojny, po raz kolejny podsuwa widzom pytanie: czy ludzie rzeczywiście dojrzeli do możliwości, jakie daje klonowanie?
A żeby was...!!! I może jeszcze Tyler Durden jest narratorem, a Rosebud to były jego sanie?!?
It's me - the man your man could smell like.

Awatar użytkownika
neularger
Strategos
Posty: 5230
Rejestracja: śr, 17 cze 2009 21:27
Płeć: Mężczyzna

Re: Kanon Filmów Fantastycznych

Post autor: neularger »

Spoiler i to obrzydliwy.
You can do anything you like... but you must never be rude. Rude is being weak.
Ty, Margoto, niszczysz piękne i oryginalne kreacje stylistyczne, koncepcje cudne językowe.
Jesteś językową demolką.
- by Ebola ;)

Juhani
Laird of Theina Empire
Posty: 3103
Rejestracja: czw, 18 lis 2010 09:04
Płeć: Mężczyzna

Re: Kanon Filmów Fantastycznych

Post autor: Juhani »

Zanthia pisze:
27. Moon (2009, reż. Duncan Jones)
Całkowita samotność i niewyobrażalna tęsknota, to prócz robota GERTYego, jedyni towarzysze smutnej egzystencji Sama Bella na Księżycu. (...) Gdy pewnego dnia Bell zapuszcza się w głąb Księżyca, by naprawić jedną z maszyn, odkrywa, że – paradoksalnie – Sam nie jest sam na Księżycu…
Brzmi nieźle, myślę sobie, może zajdziemy z OMem na iTunes i sobie pożyczymy na wieczór, myślę sobie... Kończę czytać recenzję, a tam...
Ludzie tak właśnie robią innym ludziom:) A Moon jest świetny, obejrzyj koniecznie!

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Re: Kanon Filmów Fantastycznych

Post autor: nosiwoda »

OK, jest tu trochę racji, bo film nie jest sprzed 30 lat, więc... Zasugeruję zmianę w opisie.
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Re: Kanon Filmów Fantastycznych

Post autor: Młodzik »

Ale muszę przyznać, że pierwsza dziesiątka będzie wyglądała naprawdę intrygująco. Ciekaw jestem, który z wymienianych faworytów się nie załapie, bo w końcu było ich więcej niż jedenastu.

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Re: Kanon Filmów Fantastycznych

Post autor: nosiwoda »

No i wszystko już wiadomo: http://esensja.stopklatka.pl/film/publi ... l?id=17282
Pierwsza dziesiątka wisi, czyli cały ranking jest dostępny.
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Juhani
Laird of Theina Empire
Posty: 3103
Rejestracja: czw, 18 lis 2010 09:04
Płeć: Mężczyzna

Re: Kanon Filmów Fantastycznych

Post autor: Juhani »

Oł, shift...nie po mojemu..:)

Awatar użytkownika
Narsil
Pćma
Posty: 286
Rejestracja: sob, 13 paź 2007 23:01

Re: Kanon Filmów Fantastycznych

Post autor: Narsil »

No, przyznam że "Matrixa" to się nie spodziewałem. Za to "Dystrykt 9" IMHO wylądował strasznie nisko.
"Malarstwo kończy się wtedy, kiedy można zawiesić obraz do góry nogami bez szkody dla odbiorcy."

Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Re: Kanon Filmów Fantastycznych

Post autor: Młodzik »

W pierwszej dziesiątce tylko zamieniłbym WALL-E'ego i Imperium kontratakuje miejscami. Poza tym, dokładnie takiego podium się spodziewałem.

ODPOWIEDZ