Zapowiedzi

o filmie, co nietrudno odgadnąć

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Re: Zapowiedzi

Post autor: nosiwoda »

E, to by było za dużo powiedziane, zdaje się. To jednak elfka. Ale chciałeś COŚ. No to to jest COŚ.
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Juhani
Laird of Theina Empire
Posty: 3103
Rejestracja: czw, 18 lis 2010 09:04
Płeć: Mężczyzna

Re: Zapowiedzi

Post autor: Juhani »

No nie wiem, czy to jest takie COŚ, co może mnie skłonić do obejrzenia tego filmu. Diabli nadali, biorą się za filmowanie książek, narzucają swoje wyobrażenia, notabene durnowate zwykle, a kupa ludzi już po książkę nie sięgnie, bo widziała film. A zresztą, co będę debili żałował.
Zobaczę jaki będę miał nastrój - pójdę albo nie.

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Re: Zapowiedzi

Post autor: ElGeneral »

Bo ja wiem... Jest pewien Francuz, Pierre Boulle. Napisał dwie takie sobie książki - "Planeta małp" i "Most na rzece Kwai". Na podstawie obu książek zrobiono genialne filmy. Bywa i tak.
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Juhani
Laird of Theina Empire
Posty: 3103
Rejestracja: czw, 18 lis 2010 09:04
Płeć: Mężczyzna

Re: Zapowiedzi

Post autor: Juhani »

ElGeneral pisze:Bywa i tak.
Ano, bywa. Dlatego napisałem "zwykle".

Juhani
Laird of Theina Empire
Posty: 3103
Rejestracja: czw, 18 lis 2010 09:04
Płeć: Mężczyzna

Re: Zapowiedzi

Post autor: Juhani »

Ano, właśnie, bo przed chwilą wróciłem z Hobbita. Tak w zasadzie, to tylko tytuł ma coś wspólnego z książką Tolkiena, więc niepotrzebnie się martwiłem, jak ją można zekranizować. Zupełnie inny film, akcja tylko z grubsza nawiązuje do książki. Nie będę spoilerował szczegółami, powiem tylko, że kiedy stężenie głupoty w filmie przekroczyło pewną normę, to prawie zasnąłem. Generalnie durnota, idiotycznie pomieszana fabuła, gdzie nielogiczności sięgają zenitu, próby epatowania scenami walk (bezsensownymi) i efektami 3D. W sumie zadowolony jestem, że nadal będę wśród tych nielicznych, którzy znają dzieła Tolkiena - w przeciwieństwie do mas znających tylko ekranizacje. No i jeszcze jedno - jestem już pewien, że na trzecią część nie pójdę.

Awatar użytkownika
Zanthia
Alchemik
Posty: 1702
Rejestracja: czw, 11 sie 2005 20:11
Płeć: Kobieta

Re: Zapowiedzi

Post autor: Zanthia »

Słyszę zewsząd od znajomych, i potwierdza mi to trailer, że wszelkie pretensje do sprytu (ostatecznie Bilbo większość problemów rozwiązywał przemyślnością) zostały pogrzebane pod górą eeepyckości.
It's me - the man your man could smell like.

Awatar użytkownika
jaynova
Niegrzeszny Mag
Posty: 1718
Rejestracja: pt, 10 lut 2012 17:42
Płeć: Mężczyzna

Re: Zapowiedzi

Post autor: jaynova »

Bardzo jestem ciekaw 47 roninów. Efekty wyglądają przyzwoicie, Keanu Reeves to nie najgorszy aktor, po Matrixie ma już doświadczenie ze sztukami walki. Choć mam pewne wątpliwości co do scenariusza, mieszania wschodnich baśni z jedną z najsłynniejszych historii o honorze samuraja.
Swego czasu Małgorzata miała jazdę na japońskość, pewnie też obejrzy :)
"Wśrod szczęku oręża cichną prawa.". - Cyceron.

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Re: Zapowiedzi

Post autor: Małgorzata »

Zgadza się, zamierzam zobaczyć, bo:
a. japońszczyzna,
b. ładne obrazki,
c. 3D.
:)))

Znaczy, zapowiada się dobra zabawa. Nawet może lepsza niż na tym wcześniej zapowiadanym quasi-matrix. :)))
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
jaynova
Niegrzeszny Mag
Posty: 1718
Rejestracja: pt, 10 lut 2012 17:42
Płeć: Mężczyzna

Re: Zapowiedzi

Post autor: jaynova »

Tak też myślałem. :)
Ale
Małgorzata pisze:c. 3D.
to nie każdemu filmowi wychodzi na dobre.
"Wśrod szczęku oręża cichną prawa.". - Cyceron.

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Re: Zapowiedzi

Post autor: Małgorzata »

Nienienie. Nie mam oporów. Mnie zwyczajnie 3D się podoba, nigdy mi nie psuje odbioru. Na dodatek mam taką frajdę z technologii, że po prostu nie może mi nic zepsuć. Mnie raczej denerwuje, gdy w 3D są tylko napisy (głównie dlatego, że zwykle mi przeszkadzają oglądać ładne obrazki => odruchowo przesuwam wzrok na tekst). :)))
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
jaynova
Niegrzeszny Mag
Posty: 1718
Rejestracja: pt, 10 lut 2012 17:42
Płeć: Mężczyzna

Re: Zapowiedzi

Post autor: jaynova »

Tak na przykład było w Starciu Tytanów, gdzie #D pop prostu psuło odbiór filmu. Musiałem iść na 2D, żeby wszystko dobrze zrozumieć, a nie uważam się za opóźnionego. ;)
"Wśrod szczęku oręża cichną prawa.". - Cyceron.

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Re: Zapowiedzi

Post autor: Małgorzata »

Tego filmu akurat nie widziałam. Ale na wcześniejszych filmach 3D tak było - fragmentami trójwymiarowość polegała jedynie na tym, że napisy wydawały się bliżej. Na szczęście to się poprawiło znacząco. :)))
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Re: Zapowiedzi

Post autor: Młodzik »

Jaynovo, sprawdź sobie średnią ocen na metacriticu, to rozwieje wszelkie twoje wątpliwości.
Poza tym, no błagam, to już po trailerze widać, że "47 roninów" to gówno nieziemskie.

Awatar użytkownika
jaynova
Niegrzeszny Mag
Posty: 1718
Rejestracja: pt, 10 lut 2012 17:42
Płeć: Mężczyzna

Re: Zapowiedzi

Post autor: jaynova »

Z Metacritic, podobnie jak z imdb nie zawsze się zgadzamy co do oceny filmów. Kilka, które zostały dosłownie zmiażdżone przez krytyków, mnie podobały się ogromnie. W drugą stronę też tak bywało.
"Wśrod szczęku oręża cichną prawa.". - Cyceron.

Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Re: Zapowiedzi

Post autor: Młodzik »

A mnie się właściwie zawsze opinia pokrywa ze średnią na Metacriticu. Tylko przy "Django" boleśnie się rozjechały.

ODPOWIEDZ