Zapowiedzi

o filmie, co nietrudno odgadnąć

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jaynova
Niegrzeszny Mag
Posty: 1779
Rejestracja: pt, 10 lut 2012 17:42
Płeć: Mężczyzna

Zapowiedzi

Post autor: jaynova »

Q pisze: wt, 13 lut 2024 14:19I "Twisters":
Ciekaw jestem, czy będzie miał cokolwiek- poza tematyką i tytułem - wspólnego z oryginałem.
I czy oni tam naprawdę nie potrafią wymyślić nic nowego, tylko wciąż odgrzewać różne stare kotlety.
"Wśrod szczęku oręża cichną prawa.". - Cyceron.

Awatar użytkownika
Q
Nexus 6
Posty: 3273
Rejestracja: wt, 25 lis 2008 18:01

Zapowiedzi

Post autor: Q »

jaynova pisze: pt, 23 lut 2024 11:21I czy oni tam naprawdę nie potrafią wymyślić nic nowego, tylko wciąż odgrzewać różne stare kotlety.
Czasem mam wrażenie, że należałoby prawnie zabronić tworzenia franczyz medialnych (może z wyjątkiem komiksów superbohaterskich, bo one się od dekad z franczyzowością zrosły) - na zasadzie - cykl filmowy czy powieściowy ma prawo kontynuować tylko oryginalny autor, serial/cykl seriali lub serię komiksową (z w/w ew. trykociarskim wyjątkiem) - oryginalna grupa twórców, bo inaczej kreatywność nie ruszy, za to będziemy skazani na odcinanie kuponów.
forum miłośników serialu „Star Trek”, gdzie ludzi zdolnych do używania mózgu po prostu nie ma - Przewodas

Awatar użytkownika
gorat
Pćma
Posty: 287
Rejestracja: pn, 13 cze 2005 16:48

Zapowiedzi

Post autor: gorat »

Trochę inaczej - prawa autorskie może mieć tylko osoba fizyczna, nie prawna, a wytwórnia jedynie finansuje konkretny utwór w zamian za prawo do dystrybucji, które może utracić wskutek ingerencji w pracę twórcy.
PIP, PIP, PIP, PIP, PIP...
Przepraszamy, zepsuł się nadajnik.

Awatar użytkownika
Q
Nexus 6
Posty: 3273
Rejestracja: wt, 25 lis 2008 18:01

Zapowiedzi

Post autor: Q »

Jeszcze radykalniejsze ;)
forum miłośników serialu „Star Trek”, gdzie ludzi zdolnych do używania mózgu po prostu nie ma - Przewodas

Awatar użytkownika
jaynova
Niegrzeszny Mag
Posty: 1779
Rejestracja: pt, 10 lut 2012 17:42
Płeć: Mężczyzna

Zapowiedzi

Post autor: jaynova »

Niestety, coraz częściej jest tak, że jak widzę zapowiedź filmu lub serialu to jestem wkurzony,
na zasadzie „ po co oni znowu to psują”.
Świadomie nie obejrzałem czterech czy pięciu ostatnich filmów Marvela, o serialach nie mówiąc.
A gwiezdne wojny skończyłem na drugiej trylogii Lucasa.
"Wśrod szczęku oręża cichną prawa.". - Cyceron.

Awatar użytkownika
Q
Nexus 6
Posty: 3273
Rejestracja: wt, 25 lis 2008 18:01

Zapowiedzi

Post autor: Q »

jaynova pisze: sob, 24 lut 2024 22:22Niestety, coraz częściej jest tak, że jak widzę zapowiedź filmu lub serialu to jestem wkurzony,
na zasadzie „ po co oni znowu to psują”.
Podzielam te odczucia.
jaynova pisze: sob, 24 lut 2024 22:22Świadomie nie obejrzałem czterech czy pięciu ostatnich filmów Marvela, o serialach nie mówiąc.
Na czym zakończyłeś?
jaynova pisze: sob, 24 lut 2024 22:22A gwiezdne wojny skończyłem na drugiej trylogii Lucasa.
Niezgorszy wybór, co mówię jako ktoś, kto oglądał...
forum miłośników serialu „Star Trek”, gdzie ludzi zdolnych do używania mózgu po prostu nie ma - Przewodas

Awatar użytkownika
jaynova
Niegrzeszny Mag
Posty: 1779
Rejestracja: pt, 10 lut 2012 17:42
Płeć: Mężczyzna

Zapowiedzi

Post autor: jaynova »

Q pisze: ndz, 25 lut 2024 00:17 Podzielam te odczucia.
W ten sposób załatwiono przede wszystkim Star Wars, a na drugim miejscu postawiłbym Matrixa i Ghostbusters. Czytałem też, że są plany ponownej ekranizacji LOTR...
Dzięki Bogu, nie zrobili jednak czwartego Powrotu do Przyszłości.
Q pisze: ndz, 25 lut 2024 00:17 Na czym zakończyłeś?
Na Spidermanie z trzema Spidermanami. I chociaż miło było ich zobaczyć razem w jednym filmie, to właśnie było odgrzewanie starego kotleta na starym tłuszczu w nowej kuchni.
Q pisze: ndz, 25 lut 2024 00:17 Niezgorszy wybór, co mówię jako ktoś, kto oglądał...
Podobno Mandalorian jest wart obejrzenia, ale na razie naprawdę nie chcę.

To straszne i smutne zarazem, że człowieka nie cieszą zapowiedzi nowych filmów i seriali. Kiedyś na trailery się czekało prawie jak na premiery filmów.
"Wśrod szczęku oręża cichną prawa.". - Cyceron.

Awatar użytkownika
Q
Nexus 6
Posty: 3273
Rejestracja: wt, 25 lis 2008 18:01

Zapowiedzi

Post autor: Q »

jaynova pisze: wt, 27 lut 2024 09:34W ten sposób załatwiono przede wszystkim Star Wars, a na drugim miejscu postawiłbym Matrixa i Ghostbusters.
Przez ostatnich parę lat rozszerzałbym to i na "Star Treka" (z ew. wyjątkiem nieoficjalnego "The Orville"). Teraz, po "Prodigy", czuję się nieco udobruchany ;).
jaynova pisze: wt, 27 lut 2024 09:34Na Spidermanie z trzema Spidermanami. I chociaż miło było ich zobaczyć razem w jednym filmie, to właśnie było odgrzewanie starego kotleta na starym tłuszczu w nowej kuchni.
Fajny, choć durny (wyszło, że egomaniak Strange z głupiej pychy popsuł mechanizmy Wszechświata), i dobrze grający na sentymentach, ale - to co piszesz.
jaynova pisze: wt, 27 lut 2024 09:34Podobno Mandalorian jest wart obejrzenia
Owszem, niezły serial, niewątpliwy przebój ostatnich lat, ogląda się go b. przyjemnie, choć i on ma swoje wady (naukowo-techniczna dezynwoltura - lub ignorancja - twórców, puste CGI-tła*podczas gdy u Lucasa wszystko tętniło życiem, Syndrom Małej Galaktyki).
jaynova pisze: wt, 27 lut 2024 09:34To straszne i smutne zarazem, że człowieka nie cieszą zapowiedzi nowych filmów i seriali. Kiedyś na trailery się czekało prawie jak na premiery filmów.
Idą w masowość, to i działanie Prawa Sturgeona da się obserwować. Kiedyś sięgaliśmy po crème de la crème, a produkcje Eda Wooda i wytwórni TROMA czy The Asylum przechodziły gdzieś under the radar. Dziś tandeta jest lepiej widoczna, bo produkują ją czołowe studia, często też w ramach znanych franczyz.
forum miłośników serialu „Star Trek”, gdzie ludzi zdolnych do używania mózgu po prostu nie ma - Przewodas

Awatar użytkownika
gorat
Pćma
Posty: 287
Rejestracja: pn, 13 cze 2005 16:48

Zapowiedzi

Post autor: gorat »

Zamiast Mandaloriana weźcie Andor, nie ma absurdu ze wciskaniem cukierkowatości w życie najemnika żyjącego na krawędzi w czasach tlącej się wojny.
PIP, PIP, PIP, PIP, PIP...
Przepraszamy, zepsuł się nadajnik.

Awatar użytkownika
Q
Nexus 6
Posty: 3273
Rejestracja: wt, 25 lis 2008 18:01

Zapowiedzi

Post autor: Q »

"Andor" też niezły, choć zupełnie inny - b. serio, i poniekąd w tradycji worldbuildingu starego EU, acz jednocześnie dość mało starwarsowy (dla jednych to wada, dla innych atut). Przy czym tam też pustka w tle cokolwiek razi. Widać, że Disney oszczędza.
forum miłośników serialu „Star Trek”, gdzie ludzi zdolnych do używania mózgu po prostu nie ma - Przewodas

Awatar użytkownika
jaynova
Niegrzeszny Mag
Posty: 1779
Rejestracja: pt, 10 lut 2012 17:42
Płeć: Mężczyzna

Zapowiedzi

Post autor: jaynova »

Q pisze: wt, 27 lut 2024 16:58 Widać, że Disney oszczędza.
Lepiej niech nie robią ekranizacji w ogóle, niż mają produkować byle co. Szczególnie odniósłbym to do Koła Czasu, które z super długiej i rozbudowanej sagi przekształcono w serial niewiele lepszy od Xeny. - rzecz jasna to Amazon.
Q pisze: wt, 27 lut 2024 11:10 i dobrze grający na sentymentach
Disney myślą, że pogra tak na serialu Willow, a oglądał się tak źle, że chyba w ogóle wycofali go z oferty platformy.
Kolejna legenda dzieciństwa zrujnowana.
"Wśrod szczęku oręża cichną prawa.". - Cyceron.

Awatar użytkownika
Q
Nexus 6
Posty: 3273
Rejestracja: wt, 25 lis 2008 18:01

Zapowiedzi

Post autor: Q »

jaynova pisze: śr, 28 lut 2024 14:57Lepiej niech nie robią ekranizacji w ogóle, niż mają produkować byle co.
Prawda. Ale w/w seriale "SW" nie są złe. Po prostu mają swoje wady.
jaynova pisze: śr, 28 lut 2024 14:57Willow, a oglądał się tak źle, że chyba w ogóle wycofali go z oferty platformy.
"Andor" z "Mandalorianinem" to jednak kilka klas wyżej. I w latach '90 - zwanych Złotym Wiekiem Seriali SF by uszły.
jaynova pisze: śr, 28 lut 2024 14:57Kolejna legenda dzieciństwa zrujnowana.
Eeeetam. Po prostu nie należy stawiać dokrętek na równi z oryginałem, to nam jego odbioru nie popsują.
forum miłośników serialu „Star Trek”, gdzie ludzi zdolnych do używania mózgu po prostu nie ma - Przewodas

Awatar użytkownika
jaynova
Niegrzeszny Mag
Posty: 1779
Rejestracja: pt, 10 lut 2012 17:42
Płeć: Mężczyzna

Zapowiedzi

Post autor: jaynova »

Q pisze: śr, 28 lut 2024 20:52 Po prostu mają swoje wady.
Jak ludzie w Sejmie :)
Q pisze: śr, 28 lut 2024 20:52 I w latach '90 - zwanych Złotym Wiekiem Seriali SF
Chyba tylko Firefly mi się kojarzy...
Q pisze: śr, 28 lut 2024 20:52 Po prostu nie należy stawiać dokrętek na równi z oryginałem, to nam jego odbioru nie popsują.
To psucie czasem wygląda na celowe działanie, eufemistycznie zwane dekonstrukcją...
"Wśrod szczęku oręża cichną prawa.". - Cyceron.

Awatar użytkownika
Q
Nexus 6
Posty: 3273
Rejestracja: wt, 25 lis 2008 18:01

Zapowiedzi

Post autor: Q »

jaynova pisze: czw, 29 lut 2024 11:21Jak ludzie w Sejmie :)
No nie aż takie... ;D
jaynova pisze: czw, 29 lut 2024 11:21Chyba tylko Firefly mi się kojarzy...
A było tego więcej - "Star Trek: TNG" (z kontynuacjami w postaci "DS9", "VOY" i "ENT"), "Babylon 5" (ze spin offami), "Z Archiwum X", "Gwiezdna eskadra", "Ziemia 2", "Przylądek Canaveral", "FarScape", trzy serie "StarGate" (finał ostatniej z nich - "Universe" - uważany jest zwykle na zakończenie owej ery), nowa "Battlestar Galactica", "SeaQuest DSV", "Lexx"..
jaynova pisze: czw, 29 lut 2024 11:21To psucie czasem wygląda na celowe działanie, eufemistycznie zwane dekonstrukcją...
Bo dekonstruować też trzeba umieć - dowodem "Robin and Marian" Lestera.
forum miłośników serialu „Star Trek”, gdzie ludzi zdolnych do używania mózgu po prostu nie ma - Przewodas

Awatar użytkownika
jaynova
Niegrzeszny Mag
Posty: 1779
Rejestracja: pt, 10 lut 2012 17:42
Płeć: Mężczyzna

Zapowiedzi

Post autor: jaynova »

Q pisze: czw, 29 lut 2024 12:14Star Trek: TNG
Pierwszy sezon chyba 1987 :)
Q pisze: czw, 29 lut 2024 12:14 z kontynuacjami w postaci "DS9", "VOY" i "ENT
Słabe, nieco lepsze, bardzo słabe.
Q pisze: czw, 29 lut 2024 12:14 "Babylon 5" (ze spin offami)
W ogóle mi nie wchodziło.
Q pisze: czw, 29 lut 2024 12:14"Z Archiwum X"
Do 5 sezonu wspaniałe, później krzywa jakości ostro w dół.
Q pisze: czw, 29 lut 2024 12:14 "Gwiezdna eskadra", "Ziemia 2"
Dla sf tym były czym Xena i Herkules dla fantasy :)
Q pisze: czw, 29 lut 2024 12:14 "Przylądek Canaveral",
Nie pamiętam tam elementów Sf.
Q pisze: czw, 29 lut 2024 12:14FarScape"
Troszkę za dużo surrealizmu.
Q pisze: czw, 29 lut 2024 12:14 trzy serie "StarGate"
Nie skończyłem pierwszej. Zbyt silnie mi się Macgyver kojarzył :)
Q pisze: czw, 29 lut 2024 12:14 nowa "Battlestar Galactica"
Piękny klasyk.
Q pisze: czw, 29 lut 2024 12:14SeaQuest DSV
Pierwszy sezon świetny, drugi taki sobie, trzeci dno.
Q pisze: czw, 29 lut 2024 12:14Lexx
Nie znam.
Q pisze: czw, 29 lut 2024 12:14 dowodem "Robin and Marian" Lestera.
Potwornie depresyjny film. Powrót Mrocznego Rycerza Millera w podobnym temacie, o niebo lepszy.
"Wśrod szczęku oręża cichną prawa.". - Cyceron.

ODPOWIEDZ