Gra o tron

czyli osobno o serialach TV, koniecznie rozdzielnie i przeciwpołożnie

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ilt
Stalker
Posty: 1930
Rejestracja: pt, 02 paź 2009 15:45

Gra o tron

Post autor: Ilt »

Jak pewnie wiecie dziś o 3.00 rano czasu polskiego światło (no...) dziennie ujrzał pierwszy odcinek serialowej ekranizacji pierwszego tomu Pieśni Lodu i Ognia. Muszę przyznać, że tym cudem HBO zyskało sobie siedemdziesiąt i dwie dziewice po śmierci. Finezji z jaką nakreślono sylwetki bohaterów nie powstydziłby się Wodny Tancerz. Arya miała być chłopczycą - to jest, a zrobiono to szybko i sprawnie, bez zbędnego zagłębiania się w temat. Druga córka Starków, której imienia nie zamierzam zapamiętywać dopóki będę miał ochotę wbić jej kilof w ucho miała być naiwna i próżna? To, kurcze blade, jest. A na widok Khala zacząłem nucić "Khal jest dziki, Khal jest zły, Khal ma bardzo ostre kły". ;))

Bardzo spodobało się mi podejście do seksu i przemocy. Nie były skrywane jak w jakichś familijnych produkcjach, ale także nie wyglądały jak żywcem wyjęte z raperskiego teledysku. A wykonanie sceny z Daenerys i jej bratem było po prostu mistrzowskiego. Od prawie pierwszego momentu wiemy, że ona się go panicznie boi.

Po prostu awesomeawesomeawesome!!!!!!111oneoneoneeleven
The mind is not a vessel to be filled but a fire to be kindled.

Awatar użytkownika
Radioaktywny
Niegrzeszny Mag
Posty: 1706
Rejestracja: pn, 16 lip 2007 22:51

Post autor: Radioaktywny »

Nie znam książkowego pierwowzoru, toteż nie mogę oceniać serialu "Gry o tron" przez pryzmat powieści. Jak dla mnie pierwszy odcinek był całkiem, całkiem. Postaci są interesujące, widać, że mają osobowości. (Tylko dużo ich i przed kolejnym odcinkiem będę musiał sobie powtórzyć, kto jest kim;-)). Poruszył mnie los Daenerys i zdążyłem już znienawidzić jej brata - a zatem, skoro serial zdołał we mnie wzbudzić emocje, to to już dobrze o nim świadczy:-)
There are three types of people - those who can count and those who can't.
MARS!!!
W pomadkach siedzi szatan!

Awatar użytkownika
Ilt
Stalker
Posty: 1930
Rejestracja: pt, 02 paź 2009 15:45

Post autor: Ilt »

Jeśli ktoś się waha nad obejrzeniem, to może to przekona: Gra o Tron leci w Polsce na HBO dzień po premierze.
Lojalnie uprzedzam, że zacząłem robić laleczkę wudu, której będę używał na każdym, kto nie obejrzy choć jednego odcinka.

Borze szumiący, ale ze mnie fanboy. ;))

BTW - czy tylko ja uważam, że z serialu kostiumowego na serial HBO robi się w ich tworzeniu coraz lepsze?
The mind is not a vessel to be filled but a fire to be kindled.

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Widziałam prolog. Czy mogę liczyć, że nie zostanę pokiereszowana przy pomocy laleczki voodoo? :P
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Ilt
Stalker
Posty: 1930
Rejestracja: pt, 02 paź 2009 15:45

Post autor: Ilt »

O słodka naiwności! ]:->
The mind is not a vessel to be filled but a fire to be kindled.

Awatar użytkownika
Montserrat
Szczurka z naszego podwórka
Posty: 1923
Rejestracja: ndz, 17 gru 2006 11:43

Post autor: Montserrat »

Oglądam z wypiekami na twarzy :) Książkowy pierwowzór znam i uwielbiam.
Na początku miałam mieszane uczucia, ale teraz, po drugim odcinku, zaczynam się coraz bardziej przekonywać. Może za wyjątkiem aktorki obsadzonej w roli Sansy...
"After all, he said to himself, it's probably only insomnia. Many must have it."

Regis
Pćma
Posty: 278
Rejestracja: wt, 22 lut 2011 17:14
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Regis »

A ja nie mam HBO! :(

Awatar użytkownika
Bakalarz
Stalker
Posty: 1859
Rejestracja: pn, 01 sty 2007 17:08

Post autor: Bakalarz »

I to jest właśnie przykre, bo też mi ślinka cieknie na ten serial. Będzie czekać na wydanie DVD (na przykład)
Sasasasasa...

Awatar użytkownika
Ilt
Stalker
Posty: 1930
Rejestracja: pt, 02 paź 2009 15:45

Post autor: Ilt »

Sumiennie wykreślam wasze imiona z listy zatytułowanej "do wykorzystania wraz z laleczką wudu". :)
A tak na serio, to czy tylko ja uważam karła za genialnego w swej roli? I pytanie - jak wiele z nas przy ataku Nymerii na tego aroganckiego księcia zaczęło klaskać?
Guillty~~~! ;)
The mind is not a vessel to be filled but a fire to be kindled.

Regis
Pćma
Posty: 278
Rejestracja: wt, 22 lut 2011 17:14
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Regis »

Niech tylko mi wpadnie w łapki ten ociekający miodem przysmaczek... zrobię sobie nockę z "Grą o tron" :)

Awatar użytkownika
Nakago
Fargi
Posty: 382
Rejestracja: śr, 09 sty 2008 22:06

Post autor: Nakago »

Nie wiem, czy mi za to głowy nie urwiecie, no ale... proszę.
You can be anything you want to be
Just turn yourself into anything you think that you could ever be
("Innuendo", Queen)

Awatar użytkownika
Bakalarz
Stalker
Posty: 1859
Rejestracja: pn, 01 sty 2007 17:08

Post autor: Bakalarz »

A ja DVD jak będzie to kupię... A niech pójdzie na nowy porządny serial HBO mały wkład :)
Sasasasasa...

Regis
Pćma
Posty: 278
Rejestracja: wt, 22 lut 2011 17:14
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Regis »

Otóż to. HBO ma najlepsze seriale. Najpierw Band of brothers, potem Generation Kill, teraz jeszcze Gra o tron. Aż nie będzie szkoda tych pieniędzy wydać.

Awatar użytkownika
Bakalarz
Stalker
Posty: 1859
Rejestracja: pn, 01 sty 2007 17:08

Post autor: Bakalarz »

Pacyfik też był niczego sobie. Niby coś jakby "odpowiedź" na Kompanię Braci, ale z drugiej strony zupełnie inny.
Sasasasasa...

Regis
Pćma
Posty: 278
Rejestracja: wt, 22 lut 2011 17:14
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Regis »

Tego nie widziałem akurat.

ODPOWIEDZ