The Walking Dead

czyli osobno o serialach TV, koniecznie rozdzielnie i przeciwpołożnie

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mr.maras
C3PO
Posty: 839
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 14:34

The Walking Dead

Post autor: mr.maras »

Serial naprawde niezly mimo odstraszajacej (nomen omen) tematyki zombie, lepszy nawet od "Dead Set". Bylem pewny, ze szesc odcinkow zamyka calosc, a "otwarte" zakonczenie ma dopelniac wymowe serialu opowiadajacego o nadziei, ktora nigdy nas nie opuszcza nawet w sytuacji wydawaloby sie beznadziejnej. Skazalem bohaterow serii (po tymze zakonczeniu) na odroczona ale jednak pewna smierc. Tymczasem... bardzo sie mylilem i dowiemy sie jednak co bylo dalej... Polecam.
po przeczytaniu spalić monitor

Awatar użytkownika
Memento
Mamun
Posty: 108
Rejestracja: sob, 21 sie 2010 12:00

Post autor: Memento »

Serial świetny (pierwszy sezon obejrzałem dwa razy), niecierpliwie czekam na drugi sezon, ale do Dead Set IMHO się nie umywa.
Piszac swoja recenzje oczywiscie nie stales sie krytykiem, ale mozna o Tobie w tym przypadku mowic jako p.o. krytyka ;-P
by A.Mason

Agarwaen
Dwelf
Posty: 519
Rejestracja: wt, 04 lis 2008 18:57
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Agarwaen »

Do obejrzenia, ale ostatnie scena pierwszego sezonu sprawiła, że oczy mi krwawiły, efekty specjalne kupili chyba z bonem rabatowym w tesco do niej. Jak ujęcie wygląda okropnie trzeba się zastanowić, czy nie przekazać widzowi informacji w inny sposób.

Awatar użytkownika
Memento
Mamun
Posty: 108
Rejestracja: sob, 21 sie 2010 12:00

Post autor: Memento »

Próbuję sobie przypomnieć ową scenę. Co z nią było nie halo? Efekty specjalne są ok.
Piszac swoja recenzje oczywiscie nie stales sie krytykiem, ale mozna o Tobie w tym przypadku mowic jako p.o. krytyka ;-P
by A.Mason

Agarwaen
Dwelf
Posty: 519
Rejestracja: wt, 04 lis 2008 18:57
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Agarwaen »

Spoiler power activation! (biało poniżej)

Wybuchający budynek z ostatnich minut filmu i "gruz" się sypiący wyglądał tak żałośnie i źle, że niektóre filmu klasy C z końca lat 80 miały lepsze. Powaga.

Awatar użytkownika
bcr
Dwelf
Posty: 578
Rejestracja: śr, 03 maja 2006 20:02

Post autor: bcr »

Komiks jest zdecydowanie lepszy. Podtrzymuję to zdanie również po obejrzeniu pierwszego odcinka drugiego sezonu. Ale i serial oglądać będę :)
Odkąd pojawiły się fora internetowe, ściany publicznych toalet są znacznie czystsze.

Awatar użytkownika
dzejes
Pćma
Posty: 275
Rejestracja: czw, 29 gru 2005 19:24

Re: The Walking Dead

Post autor: dzejes »

Ciekaw jestem, jak opinia o serialu teraz, po trzech sezonach u oglądaczy. Ja ledwo dałem radę wymęczyć do końca i nie mam zamiaru ruszać czwartego. Nudy, nic się nie dzieje, nie wiadomo dlaczego mam oglądać bohaterów i przejmować się, że ktoś zginie.
Matko literatko!

Mr. T
Sepulka
Posty: 3
Rejestracja: pn, 09 wrz 2013 18:25
Płeć: Mężczyzna

Re: The Walking Dead

Post autor: Mr. T »

Skończyłem na pierwszym sezonie i nie mam motywacji aby oglądać dalsze.

Awatar użytkownika
dzejes
Pćma
Posty: 275
Rejestracja: czw, 29 gru 2005 19:24

Re: The Walking Dead

Post autor: dzejes »

To ci się chopie podarziło. Nie zmaść tego.
Matko literatko!

Awatar użytkownika
Nath
Fargi
Posty: 332
Rejestracja: śr, 03 paź 2007 15:55

Re: The Walking Dead

Post autor: Nath »

Obejrzałem wszystkie trzy sezony i choć muszę przyznać, że trochę ostatnio forma spadła, to i tak zamierzam dać szansę czwartej odsłonie, która rusza już 14 października. Taka ostatnia szansa na ponowne wkupienie się w łaski :)

Pozdrawiam!
Ika: Poczuł, że umiera i zapewne doszedł do wniosku, że nie da się złapać tym metroseksualistom ze skrzydełkami. Nie widział swojej przyszłości w chórze.

Awatar użytkownika
B.A.Urbański
Pćma
Posty: 210
Rejestracja: ndz, 06 maja 2012 10:52

Re: The Walking Dead

Post autor: B.A.Urbański »

Ostatnio forma spadła? Forma to spadła gdzieś w okolicach końca pierwszego sezonu i tych bzdur z naukowcem. Później jeszcze próbowałem... starałem się i nie dało się tego oglądać.
I pity the fool who goes out tryin' to take over da world, then runs home cryin' to his momma!

B.A. = Bad Attitude
but you can just call me B.A.

Awatar użytkownika
Nath
Fargi
Posty: 332
Rejestracja: śr, 03 paź 2007 15:55

Re: The Walking Dead

Post autor: Nath »

Twórcy serialu z pewnością doceniają wszelkie starania i podjęte próby oglądania, ale tak sobie myślę, że nie ma się co zmuszać ;)

Wczoraj obejrzałem pierwszy odcinek nowej serii. Nie było rewelacyjnego otwarcia, raczej nic nadzwyczajnego. Kto oglądał do tej pory, może oglądać dalej. Komu się nie podobało, raczej nie ma po co wracać do serialu.
Ika: Poczuł, że umiera i zapewne doszedł do wniosku, że nie da się złapać tym metroseksualistom ze skrzydełkami. Nie widział swojej przyszłości w chórze.

Awatar użytkownika
Nath
Fargi
Posty: 332
Rejestracja: śr, 03 paź 2007 15:55

Re: The Walking Dead

Post autor: Nath »

9 lutego kolejna odsłona The Walking Dead. Czy ktoś jeszcze śledzi serial? :) Muszę przyznać, że pierwsza połówka 4 sezonu pozytywnie mnie zaskoczyła. Zdecydowanie bije na głowę sezon nr. 2 i 3. Sporo się dzieje, ciekawie się ogląda, a zakończenie jest mocne. Wreszcie. Jeśli po 3 sezonie ktoś się zastanawiał czy warto dalej oglądać, to myślę, że warto dać jeszcze szansę :)
Ika: Poczuł, że umiera i zapewne doszedł do wniosku, że nie da się złapać tym metroseksualistom ze skrzydełkami. Nie widział swojej przyszłości w chórze.

Jarosław Borawski
Sepulka
Posty: 57
Rejestracja: pt, 07 lis 2014 14:19
Płeć: Mężczyzna

Re: The Walking Dead

Post autor: Jarosław Borawski »

Dla mnie najlepszy był drugi sezon. Lubię jak im wszytko się układa, jak mają chwilę spokoju. Im lepiej poznam jakąś postać, tym większe wrażenie wywiera na mnie jej śmierć. Aż się nie mogę doczekać jak umrą Glenn i Maggie.
Kaleida - Think

Awatar użytkownika
Q
Nexus 6
Posty: 3142
Rejestracja: wt, 25 lis 2008 18:01

The Walking Dead

Post autor: Q »

Zwiastun spin offowego serialu "The Walking Dead: The Ones Who Live":
https://www.youtube.com/watch?v=o_kTUnzp5ng
forum miłośników serialu „Star Trek”, gdzie ludzi zdolnych do używania mózgu po prostu nie ma - Przewodas

ODPOWIEDZ