Grimm

czyli osobno o serialach TV, koniecznie rozdzielnie i przeciwpołożnie

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mr.maras
C3PO
Posty: 839
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 14:34

Grimm

Post autor: mr.maras »

Rozczarowany kilkoma serialami science-fiction, które jeszcze przed premierą wydawały się pewniakami ("Falling Skies", "TerraNova") i w oczekiwaniu na kolejne epizody serii horrorowatych zaskakujących pozytywnie ("Walking Dead", "American Horror Story"), zerknąłem sobie na "Grimma". Krótko i bez spoilerowania mówiąc, mamy tu przykład kryminalnego serialu fantasy (z elementami horroru), w którym główny bohater (policjant i zarazem tytułowy Grimm) tropi baśniowe postaci żyjące w ukryciu wśród nas i... łamiące prawo. Lekko bajkowa otoczka nie powinna nas zmylić ponieważ od pierwszego odcinka oglądamy na ekranie morderstwa, porwania itp. przypadki z klasyki policyjnej, doprawione sporą dawką humoru (wilkołak Monroe). Całość sympatyczna i w pewien niewyjaśniony sposób przypomina mi klimatem "Wojnę kwiatów" Tada Williamsa (czytało niewielu). Jako bezpretensjonalna rozrywka sprawdza się doskonale.
po przeczytaniu spalić monitor

Katerina Znad Przepaści
Sepulka
Posty: 33
Rejestracja: sob, 28 sty 2012 00:05

Post autor: Katerina Znad Przepaści »

Niedawno upolowałam ten serial i jestem zachwycona!
I fakt, wilkołak jest świetny.
Ale świetne są też dialogi, ciągle jest akcja, widz się nie nudzi.
I świetne są cytaty z bajek na samym początku odcinka, mające naprowadzić na daną bestię, o ile ktoś skojarzy z jakiej są bajki!
Bardzo miło mnie zaskoczył! :)
POLECAM!!

(wybaczcie monosłowie, ale to najlepsze określenie, jakie mi wpadło!)
I'm an author I can do, what I want!

Awatar użytkownika
jaynova
Niegrzeszny Mag
Posty: 1718
Rejestracja: pt, 10 lut 2012 17:42
Płeć: Mężczyzna

Re: Grimm

Post autor: jaynova »

Zakończyłem sezon pierwszy i już ślinię się na drugi. Grimm ma taki klimat jak serialowe Kroniki Dresdena czy pierwsze 2 sezony Fringe - fajny kryminał z wątkami nadprzyrodzonymi, bez ratowania świat, tylko rozwiązywanie zagadek.
"Wśrod szczęku oręża cichną prawa.". - Cyceron.

Awatar użytkownika
jaynova
Niegrzeszny Mag
Posty: 1718
Rejestracja: pt, 10 lut 2012 17:42
Płeć: Mężczyzna

Grimm

Post autor: jaynova »

Wracając do wątku w sezonie 4 muszę powiedzieć, że serial się skiepścił.
Pierwszy sezon był znakomity, kryminalno-fantastyczny plus świeżość pomysłu.
Drugi robił dobre wrażenie, sprawy były jeszcze w miarę oryginalne, kilku bohaterów zostało rozbudowanych np. Hank i Rosalee.
Trzeci był już trochę wymuszony i oczywiście wymyślono konspirację, czyhającą na Nicka i przeszkadzającą mu w pracy i normalnym życiu.
Teraz, w sezonie 4, danie smakuje odgrzewany kotlet. Zagadki kryminalne mają znaczenie drugorzędne, są nieciekawe i przewidywalne. Do tego życie osobiste bohatera trąci Modą na sukces.
Wątki nie zostaną zamknięte w tym sezonie, więc kolejny zapewne powstanie, byleby był ostatnim.
"Wśrod szczęku oręża cichną prawa.". - Cyceron.

ODPOWIEDZ