Literackie źródła wczesnego średniowiecza

tu jest dział historyczny

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Olaf
Wujcio Cleritus
Posty: 744
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:44

Literackie źródła wczesnego średniowiecza

Post autor: Olaf »

Jako, że Wataha sukcesywnie rozbudowuje swój sklep "Walhalla" chciałbym Wam w końcu polecić, na razie skromny, ale powoli rozrastający się, dział "Książki" z kilkoma ciekawymi sagami islandzkimi, szwedzkimi i opowieściami ruskimi po raz pierwszy ukazującymi się drukiem w naszym kraju. Dość bogaty jest również dział "Ozdoby", gdzie zakupić można praktycznie wszystkie wikińskie, węgierskie, słowiańskie i celtyckie ozdoby dostępne na naszym rynku.
Twardy, kruchy i pozbawiony życia. (by Dabliu)

Dziękuję wszystkim za pomoc mojemu menelowi! I proszę o kolejne datki:p

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

No, "Słowo o wyprawie Igora" na pewno nie jest po raz pierwszy wydane, czytałam na I roku studiów przecież... :X

Ale Eddy mogę sobie uzupełnić. :)))
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

Parę książek wartych znalezienia się w tym zestawie wydało wydawnictwo Armoryka.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Orson
Ośmioł
Posty: 686
Rejestracja: ndz, 05 kwie 2009 18:55

Post autor: Orson »

Olafie, jakby nie było- robicie bardzo dobrą robotę:). Kiedyś z waszych ozdób skorzystaliśmy do jednego spektaklu. Jak tylko skończę czytać materiały z okresu ,,czarnych" faraonów, sprawie sobie sagi:).
Powodzenia!
,,Mówię po hiszpańsku do Boga, po włosku do kobiet, po francusku do mężczyzn, a po niemiecku do mojego konia" Karol V Obieżyświat

ODPOWIEDZ