Wdzięczniejsze literacko wydarzenia mniejsze :-)

tu jest dział historyczny

Moderator: RedAktorzy

Awatar użytkownika
Eques
Mamun
Posty: 176
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 23:35

Post autor: Eques »

Arabusy i Berberowie mają tyle wspólnego z białymi że parę tygodni temu im podpalali samochody.
Nie widzę nic nadzwyczajnego w tym że radzą sobie oni z burzami piaskowymi. To przeca ich naturalne środowisko.
Zas cechą charktyrystczną Europejczyków było że potrafili przetrwac i w Klondike i na Ziemi Ognistej, "od Chcago do Tobolska" czy tez jak się u nas to mówi: i u Dietla i u Rommla służyc.
Wiem, że to trochę nie PP, proszę o wybaczenie, ale przed chwilą przeczytałem recenzje filmu o kowbojach-pedałach i mi żle się robi.
Osobiście cieszy mnie gdy słyszę o biciu żydów, nie należy jednak na to pozwalać.
Aleksander II Wyzwoliciel

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

Eques pisze:Arabusy i Berberowie mają tyle wspólnego z białymi że parę tygodni temu im podpalali samochody.
Ni ma rady, kumie, trza Wom na krucjate rusać.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Eques
Mamun
Posty: 176
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 23:35

Post autor: Eques »

Eee czemu? Wolnoc Tomku i tak dalej. Niech sobie robią co chcą na połwyspie arabskim. Zaś w Europie winni przestrzegac norm przyjętych w tym kręgu cywlizacyjnym.
Czy to naprawdę taki radykalne?
Osobiście cieszy mnie gdy słyszę o biciu żydów, nie należy jednak na to pozwalać.
Aleksander II Wyzwoliciel

Awatar użytkownika
kaj
Kadet Pirx
Posty: 1266
Rejestracja: śr, 28 wrz 2005 13:50

Post autor: kaj »

Arabowie to są u siebie w Europie od 1200 lat. Od czasów pana Tarika, kiedy jeszcze Polaków na świecie nie było.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

Eques pisze:Eee czemu? Wolnoc Tomku i tak dalej. Niech sobie robią co chcą na połwyspie arabskim. Zaś w Europie winni przestrzegac norm przyjętych w tym kręgu cywlizacyjnym.
Ależ oczywiście. Jednak z Twojego poprzedniego postu wynikało coś trochę innego. Pomijam już kwestie biologiczne (bo mówimy jednak o jednej z ras białych, a nie żółtych czy czarnych).
Zresztą jeśli chodzi o normy obowiązujące w tym czy innym kręgu cywilizacyjnym... nie byłbyś chyba zadowolony, gdybyś nie miał możliwości wypicia piwa tylko dlatego, że przebywasz akurat na północnoafrykańskiej plaży, a nie nad trochę zimniejszym Bałtykiem? Więc w sprawach nieistotnych (nie w sprawie palenia samochodów, oczywiście) jakieś odstępstwa od reguły czasem by się przydały, zgodnie z zasadą "Żyj i pozwól żyć".
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Zamorano
Mamun
Posty: 120
Rejestracja: sob, 18 cze 2005 14:45
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Zamorano »

kaj pisze:Arabowie to są u siebie w Europie od 1200 lat. Od czasów pana Tarika, kiedy jeszcze Polaków na świecie nie było.
"U siebie" w Europie to są ewentualnie Baskowie i to dużo bardziej jak 1200 lat ? Co to jest 1200 lat :)
Stalin źle rysuje. Gorzej nawet niż Picasso.
"Kontrola"

Awatar użytkownika
Olaf
Wujcio Cleritus
Posty: 744
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:44

Post autor: Olaf »

kaj pisze:Arabowie to są u siebie w Europie od 1200 lat. Od czasów pana Tarika, kiedy jeszcze Polaków na świecie nie było.

Biorąc pod uwagę, że "Arabowie" to nazwa ogólna dla wszystkich plemion arabskich zamieszkujących również i Bliski Wschód, to porównanie ich obecności z Polakami, to, jak dla mnie, ma inną skalę porównania. Arabowie to nacja, Polacy to "sztuczny" wytwór państwowy i narodowościowy (jak Kalifat Kordoby u Arabów) wywodzący się z nacji Słowian. Porównajmy obecność Arabów ze obecnością Słowian w Europie - to jest podług mnie skala porównawcza. Tak przynajmniej ja to widzę.
Twardy, kruchy i pozbawiony życia. (by Dabliu)

Dziękuję wszystkim za pomoc mojemu menelowi! I proszę o kolejne datki:p

Awatar użytkownika
kaj
Kadet Pirx
Posty: 1266
Rejestracja: śr, 28 wrz 2005 13:50

Post autor: kaj »

To jeszcze porównaj wkład w kulturę Europy Arabów i Słowian we wczesnym Średniowieczu.

Awatar użytkownika
Olaf
Wujcio Cleritus
Posty: 744
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:44

Post autor: Olaf »

I o takie porównanie mi chodziło - Arabów ze Słowianami, a nie Arabów z Polakami. W jednym i drugim przypadku Arabowie bezapelacyjnie przodują. To chciałeś usłyszeć?
Twardy, kruchy i pozbawiony życia. (by Dabliu)

Dziękuję wszystkim za pomoc mojemu menelowi! I proszę o kolejne datki:p

Awatar użytkownika
kaj
Kadet Pirx
Posty: 1266
Rejestracja: śr, 28 wrz 2005 13:50

Post autor: kaj »

Eques pisze:Zaś w Europie winni przestrzegac norm przyjętych w tym kręgu cywlizacyjnym.
Na swój użytek mam proste kryterium cywilizacyjne: sprzątanie po swoim psie. Niestety niewielu tubylców to kryterium spełnia.

Awatar użytkownika
Zamorano
Mamun
Posty: 120
Rejestracja: sob, 18 cze 2005 14:45
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Zamorano »

kaj pisze:To jeszcze porównaj wkład w kulturę Europy Arabów i Słowian we wczesnym Średniowieczu.
To porównaj wkład Europejczyków np. Greków ( w epoce hellenistycznej) lub Rzymian (w epoce Rax Romana)w kulturę Bliskiego Wschodu :) Takie licytacje można urządzać bez końca :)
Stalin źle rysuje. Gorzej nawet niż Picasso.
"Kontrola"

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

Może trochę nie na temat, ale to tu było coś o PP.
http://wiadomosci.onet.pl/1270592,12,item.html
Chcą nam polityczną poprawność narzucić, a tu nie widać, żeby ktoś za szablę chwytał, by tę sromotę niewypowiedzianą zwalczyć? Duch w narodzie ginie!
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
kaj
Kadet Pirx
Posty: 1266
Rejestracja: śr, 28 wrz 2005 13:50

Post autor: kaj »

Że niby już nie będzie można krzyczeć Sędzia kalosz?

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

Dawno mnie nie było :) Widzę, że temat obrodził w ciekawostki :) I we wdzięczne tematy literackie też ;)
Gdyby nie ziemniak, to faktycznie Jaberwocky byłby idealny, ale i tak to jedyny prawdziwy film o Średniowieczu.
Co tam ziemniak! Dobrze, że pomidorów nie było.
To mi przypomniało, że w starym serialu fantasy - Hercules The Legendary Journeys na polu Herkulesa rosła... kukurydza :)
U Azteków pierzastego węża rozumiem. Ale skąd pomysł nazwać boga Dymiące Zwierciadło?
To był Tezcatlipoca, na ile się dobrze orientuje. Gdzieś słyszałem, nie pamiętam gdzie, że to miało mieć coś wspólnego z obsydianem. To zwierciadło miało być rzekomo z obsydiany. Ale zabić się za to nie dam ;)

A ja przypadkowo natknąłem się na http://pl.wikipedia.org/wiki/Bestia_z_Gévaudan. Ciekawe :) Lubię takie rzeczy :)

Kontynuujcie, dobrze wam idzie :]
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
kaj
Kadet Pirx
Posty: 1266
Rejestracja: śr, 28 wrz 2005 13:50

Post autor: kaj »

Narrentum:
Hugon von Sagar mówi Reinmarowi, że zamiast tłuszczu z niemowlaków dodał do mikstury latania oleju ze słonecznika. Nie mógł tego zrobić, gdyż słonecznik przypłynął do Europy z Ameryki Pd., która wtedy nie była jeszcze odkryta, jak wiemy.

Von Sagar mógł kupić olej słonecznikowy od Arabów, ponieważ słonecznik od dawien dawna hodowano także w Indiach, nie tylko w Ameryce Płd.
Ostatnio zmieniony czw, 02 mar 2006 06:48 przez kaj, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ