Historyczne Who is who

tu jest dział historyczny

Moderator: RedAktorzy

Awatar użytkownika
kaj
Kadet Pirx
Posty: 1266
Rejestracja: śr, 28 wrz 2005 13:50

Post autor: kaj »

Jak Żyd przeszedł na luteranizm nie nie mógł sobie kupić tytułu? Przecie było mnóstwo takich baronów.

Awatar użytkownika
Eques
Mamun
Posty: 176
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 23:35

Post autor: Eques »

A przykłady jakieś? Bo mi nic nie wiadomo...
Osobiście cieszy mnie gdy słyszę o biciu żydów, nie należy jednak na to pozwalać.
Aleksander II Wyzwoliciel

Awatar użytkownika
kaj
Kadet Pirx
Posty: 1266
Rejestracja: śr, 28 wrz 2005 13:50

Post autor: kaj »

Rotschild, Kronenberg
Mendelssohn-Bartholdy

Awatar użytkownika
Eques
Mamun
Posty: 176
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 23:35

Post autor: Eques »

Taak? Od Prusaków?
Przecież o tym dyskutujemy
Osobiście cieszy mnie gdy słyszę o biciu żydów, nie należy jednak na to pozwalać.
Aleksander II Wyzwoliciel

Awatar użytkownika
kaj
Kadet Pirx
Posty: 1266
Rejestracja: śr, 28 wrz 2005 13:50

Post autor: kaj »

Mendelsson kupił tytuł w Berlinie. Musiałbym sprawdzić dokładnie, ale nie sądzę, że własnie Berlin by zrezygnował z tak intratnego źródła dochodu i Żydom nie sprzedawał. Pecunia non olet jak mówi stare pruskie przysłowie.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

Eques pisze: Jak będę w hetanskiej to zapamietam tytuł (tylko tam widziałem).
Chodzi o tę księgarnię plus minus pi razy drzwi naprzeciwko Wierzynka, z odchyleniem circa about dziesięciu metrów w prawo albo w lewo?
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Eques
Mamun
Posty: 176
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 23:35

Post autor: Eques »

Kaju, a jeśli tak to by tłumaczyło sprawę marszałka Lewinskiego, z tych Lewinskich.
Alfi, w.g. mich wyliczeń to ona jest obok Wierzynka a nie na rzeciw.
Osobiście cieszy mnie gdy słyszę o biciu żydów, nie należy jednak na to pozwalać.
Aleksander II Wyzwoliciel

Awatar użytkownika
Zamorano
Mamun
Posty: 120
Rejestracja: sob, 18 cze 2005 14:45
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Zamorano »

Na polskiej WIKI tak piszą :
Erich von Manstein urodził się 24 listopada 1887. Pochodził zarówno ze strony ojca, jak i matki, ze starych rodzin wojskowych. Przyszedł na świat jako dziesiąte dziecko gen. Edwarda von Lewinskiego i piąte dziecko drugiej jego żony, Heleny von Sperling. Po chrzcie młody Erich przebywał w domu ówczesnego mjr. Georga von Mansteina, który nie posiadał dzieci z siostrą jego matki. W wieku 14 lat został zaadaptowany przez to małżeństwo. W wyniku uchwały Rady Ministrów II Rzeszy Niemieckiej młody Erich otrzymał nowy herb i z biegiem lat używając nazwiska "von Lewinski, zwany von Manstein", coraz częściej w skróconej formie "von Manstein" wszedł do historii.
A na niemieckiej tak :
Erich von Manstein, eigentlich Fritz-Erich von Lewinski, entstammte einer alten preußischen Soldatenfamilie. Nach dem Tod seines Vaters, des Generals der Artillerie Eduard von Lewinski, wurde er von seinem Onkel General Georg von Manstein adoptiert und seitdem Erich von Manstein genannt.

A na angielskiej tak :
Manstein was born Fritz Erich von Lewinski in Berlin, the tenth child of a Prussian aristocrat, artillery general Eduard von Lewinski (1829–1906), and Helene von Sperling (1847–1910). Hedwig von Sperling (1852–1925), a younger sister of Erich's mother Helene, was married to Lieutenant General Georg von Manstein (1844–1913). The couple was not able to have their own children, so it was decided that the unborn child would be adopted by his childless uncle and aunt. When he was born, the Lewinskis wrote a telegram to the Mansteins which stated: "You got a healthy boy today. Mother and child well. Congratulations." (von Manstein, E.: Soldat im 20. Jahrhundert, 5th Ed., 2002, p. 10).

Not only were Erich von Manstein's "fathers" Prussian Generals, both his grandfathers had also been Prussian Generals (one of them leading a corps in the Franco-Prussian War of 1870-71), as was his mother's brother; he was also closely related to Paul von Hindenburg, the future Generalfeldmarschall and President of Germany. Thus his career in the Prussian army was assured from birth. It was said that Manstein also had Jewish ancestry.
:)
Stalin źle rysuje. Gorzej nawet niż Picasso.
"Kontrola"

Awatar użytkownika
Eques
Mamun
Posty: 176
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 23:35

Post autor: Eques »

Na wiki mogą pisac co chcą, sam to robię ;-P
A w tym Kursku pisali, że w zaufannym gronie przeznawał się do do semickich że tak powiem "ascendentów".
A generała Mansetina z wielkich kampanii Bismarcka znamy i poważamy ;-)
Osobiście cieszy mnie gdy słyszę o biciu żydów, nie należy jednak na to pozwalać.
Aleksander II Wyzwoliciel

Awatar użytkownika
Zamorano
Mamun
Posty: 120
Rejestracja: sob, 18 cze 2005 14:45
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Zamorano »

No ba dlatego zaznaczyłem, ze z Wiki :D
A 26 lat temu umarł Tito. Rocznica taka. Parę lat potem umarła Jugosławia;)
Stalin źle rysuje. Gorzej nawet niż Picasso.
"Kontrola"

Awatar użytkownika
Borsuk
Ośmioł
Posty: 609
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:12
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Borsuk »

a teraz na dokładkę UE zawiesiła im rokowania o stowarzyszeniu. I nadal będę musiał płacić za wizę...
All those moments will be lost in time...

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

Gdybym był Genueńczykiem, zacząłbym się niepokoić...
http://wiadomosci.onet.pl/1325811,16,item.html
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Eques
Mamun
Posty: 176
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 23:35

Post autor: Eques »

Co do Kurska, to tytuł brzmi:
Operacja Cytadela Największa bitwa w dziejach T. Konecki
Osobiście cieszy mnie gdy słyszę o biciu żydów, nie należy jednak na to pozwalać.
Aleksander II Wyzwoliciel

Pobortza

Post autor: Pobortza »

Eques pisze:Pewnośc mam: Mond (6DP), Orlik-Rueckamann(zca/dca KOP). Prawie pewny jestem Abrahama (PomBK), ale kto czwarty?
Wypadałoby sprawdzić, czy gen. Abraham nie był przypadkiem spolszczonym potomkiem Lipków (Lipkowie - Tatarzy osiadli na ziemiach Litwy, niezmiernie wierni Rzeczpospolitej). Co prawda wśród znanych mi Tatarów dominuja nazwiska Abramowicz, Achramowicz i Murzicz (czytaj Mur-zicz), ale...
Aha - skąd pewność co do Orlika-Ruckemana? Mało Polaków o niemieckich przodkach walczyło za Polskę - Tetmayer, bodajże dziadek Przerwy-Tetmajera w Powstaniu Listopadowym , Rómmel - daleki kuzyn Rommla.

Awatar użytkownika
kaj
Kadet Pirx
Posty: 1266
Rejestracja: śr, 28 wrz 2005 13:50

Post autor: kaj »

Bo Żydzi mają niemieckie nazwiska. Niemcy mają holenderskie.

ODPOWIEDZ