Strach czytać, czyli co sądzicie o...

czyli odpowiednie miejsce dla bibliotekarzy, bibliofilów, moli książkowych i wszystkich tych nieżyciowych czytaczy

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Beata
Stalker
Posty: 1814
Rejestracja: wt, 10 wrz 2013 10:33
Płeć: Kobieta

Re: Strach czytać, czyli co sądzicie o...

Post autor: Beata »

Z "Feed" miałam. Sprawnie napisana historia. Dobrze przemyślany świat - nowe zjawiska nie istnieją w próżni, ich konsekwencje przenoszą się na różne dziedziny życia. Dotyczy to także mediów, zresztą ten wątek najbardziej misię, bo ładnie ilustruje odwrócenie trendu: utraty widzów przez duże stacje telewizyjne na rzecz blogów. Niby czysta fantazja, ale IMHO początki daje się zaobserwować już teraz - istnieją blogi, których lekturę przedkładam nad oglądanie najróżniejszych wiadomości i to wcale nie dlatego, że nie przepadam za telewizorem, ale dlatego, że wpisy na nich są znacznie bardziej rzeczowe i drążące temat, niż powierzchowne njusy telewizyjne. W sumie całkiem niezła lektura, w mojej ocenie 4,5/6.
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Re: Strach czytać, czyli co sądzicie o...

Post autor: nosiwoda »

Nath pisze:Czy ktoś miał coś do czynienia z "Przeglądem Końca Świata" Miry Grant?
Klimaty postapokaliptyczne są u mnie ostatnio na tapecie, więc będę wdzięczny za ewentualne opinie od osób, które miały styczność zarówno z "Feed", jak i "Deadline" (1 i 2 tom).

Pozdrawiam!
Zerknij tu: http://www.sfsignal.com/archives/2013/1 ... -10222013/ pod koniec jest dział z darmową prozą post-apo (po angielsku i w formacie elektronicznym).
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
Nath
Fargi
Posty: 332
Rejestracja: śr, 03 paź 2007 15:55

Re: Strach czytać, czyli co sądzicie o...

Post autor: Nath »

Beata pisze:Z "Feed" miałam. Sprawnie napisana historia. Dobrze przemyślany świat - nowe zjawiska nie istnieją w próżni, ich konsekwencje przenoszą się na różne dziedziny życia. Dotyczy to także mediów, zresztą ten wątek najbardziej misię, bo ładnie ilustruje odwrócenie trendu: utraty widzów przez duże stacje telewizyjne na rzecz blogów. Niby czysta fantazja, ale IMHO początki daje się zaobserwować już teraz - istnieją blogi, których lekturę przedkładam nad oglądanie najróżniejszych wiadomości i to wcale nie dlatego, że nie przepadam za telewizorem, ale dlatego, że wpisy na nich są znacznie bardziej rzeczowe i drążące temat, niż powierzchowne njusy telewizyjne. W sumie całkiem niezła lektura, w mojej ocenie 4,5/6.
Dziękuję za opinię. Brzmi to całkiem obiecująco, zwłaszcza dla osoby, która skończyła dziennikarstwo i od kilku lat pracuje w mediach :-) W takim razie wielce możliwe, że się skuszę.

nosiwoda: Dziękuję za link, rzucę okiem w chwili wolnego.
Pozdrawiam!
Ika: Poczuł, że umiera i zapewne doszedł do wniosku, że nie da się złapać tym metroseksualistom ze skrzydełkami. Nie widział swojej przyszłości w chórze.

ODPOWIEDZ