Książki, do których wracamy...

czyli odpowiednie miejsce dla bibliotekarzy, bibliofilów, moli książkowych i wszystkich tych nieżyciowych czytaczy

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Q
Nexus 6
Posty: 3249
Rejestracja: wt, 25 lis 2008 18:01

Książki, do których wracamy...

Post autor: Q »

Juhani pisze: wt, 06 wrz 2022 20:51Nigdy nie wróciłem do Dumasa.
Ciekaw jestem jak byś go odebrał, gdybyś jednak wrócił. Oczywiście - nie przymuszam ;) .
Dla mnie niespodzianką - przy pierwszym w miarę dorosłym czytaniu - o ile bardziej zniuansowani i egoistycznie racjonalni są bohaterowie Dumasa od sienkiewiczowskich (zdających się - z nielicznymi wyjątkami typu Zagłoby czy mendy Bogusława - składać z prostych - choć pięknym stylem opisanych - emocji i impulsów).
forum miłośników serialu „Star Trek”, gdzie ludzi zdolnych do używania mózgu po prostu nie ma - Przewodas

Juhani
Laird of Theina Empire
Posty: 3104
Rejestracja: czw, 18 lis 2010 09:04
Płeć: Mężczyzna

Książki, do których wracamy...

Post autor: Juhani »

Nie mogę wrócić do Dumasa, bo mam złe wspomnienia. Lat temu….. przeczytałem cięgiem prawie całego (z wyjątkiem Józefa Balsamo, bo nie było w wypożyczalni). Problem w tym, że zrobiłem to podczas sesji egzaminacyjnej. Skończyło się uwaleniem kilku egzaminów i od tego czasu nie lubię Dumasa.

Awatar użytkownika
Q
Nexus 6
Posty: 3249
Rejestracja: wt, 25 lis 2008 18:01

Książki, do których wracamy...

Post autor: Q »

A, rozumiem, masz mi za złe, że niebezpiecznie wciągający... Ale teraz już chyba sesji z jego powodu nie zawalisz? ;D
forum miłośników serialu „Star Trek”, gdzie ludzi zdolnych do używania mózgu po prostu nie ma - Przewodas

Juhani
Laird of Theina Empire
Posty: 3104
Rejestracja: czw, 18 lis 2010 09:04
Płeć: Mężczyzna

Książki, do których wracamy...

Post autor: Juhani »

Niby nie, ale jakoś tak:)

Awatar użytkownika
jaynova
Niegrzeszny Mag
Posty: 1764
Rejestracja: pt, 10 lut 2012 17:42
Płeć: Mężczyzna

Książki, do których wracamy...

Post autor: jaynova »

Kiedyś z czytania (w Empiku) zawalało się sesje, teraz z czytania na ebooku zawala się terminy w robocie. ;)
"Wśrod szczęku oręża cichną prawa.". - Cyceron.

ODPOWIEDZ