Ebooki czyli książki niewidzialne

czyli odpowiednie miejsce dla bibliotekarzy, bibliofilów, moli książkowych i wszystkich tych nieżyciowych czytaczy

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Re: Ebooki czyli książki niewidzialne

Post autor: Alfi »

A czy czytelnik rzeczywisty ma coś wspólnego z członkiem rzeczywistym (PAN)?
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
neularger
Strategos
Posty: 5230
Rejestracja: śr, 17 cze 2009 21:27
Płeć: Mężczyzna

Re: Ebooki czyli książki niewidzialne

Post autor: neularger »

You can do anything you like... but you must never be rude. Rude is being weak.
Ty, Margoto, niszczysz piękne i oryginalne kreacje stylistyczne, koncepcje cudne językowe.
Jesteś językową demolką.
- by Ebola ;)

Awatar użytkownika
A.Mason
Baron Harkonnen
Posty: 4202
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:56
Płeć: Mężczyzna

Re: Ebooki czyli książki niewidzialne

Post autor: A.Mason »

Małgorzata pisze:Jak pisałam wcześniej - znaczący wzrost sprzedaży dzięki e-bookom to marzenia, skoro wszelkie działania odbywają się w zamkniętym i malejącym targecie.
Moim zdaniem wzrost sprzedaży e-booków ma spore szanse powodzenia, z trzech powodów:
1. spora część czytelników papierowych przejdzie wcześniej czy później także na e-booki. To tylko kwestia czasu. Tak samo było z internetem (kiedy kilka lat temu Ty mówiłaś, że masz łącze 1-megabitowe, ja jechałem jeszcze na prędkości modemowej). Czytniki są o wiele łatwiej dostępne i tańsze dziś niż kiedyś internet :D
2. ceny e-booków są coraz niższe, a dostępność i bogactwo oferty rośnie.
3. jesteśmy w przededniu wojny chrześcijańsko-islamskiej. Niezależnie, pod który wpływ się dostaniemy, jakieś książki zostaną zakazane. Nielegalne książki w formie elektronicznej znacznie łatwiej ukryć (dowolną ilość)...
1) Artykuł 54. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2) Życie zmusza człowieka do wielu czynności dobrowolnych. Stanisław Jerzy Lec

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Re: Ebooki czyli książki niewidzialne

Post autor: Małgorzata »

Ależ nie wykluczyłam wzrostu sprzedaży - przepowiadam jedynie, że nie będzie duży. Tu nie ma miejsca na optymizm. Grupa docelowa jest zamknięta (jak to się określa w slangu marketingowym), czyli nie rośnie - na tych, co z niej wypadają (z różnych przyczyn), nie przychodzą nowi (nie ma stabilnej w miarę fluktuacji). Target czytelniczy się wykrusza. Znaczy, potencjalnych klientów jest coraz mniej. Nie ma warunków na wzrost sprzedaży, dopóki nie będzie ekspansji w targecie.
I tyle. Wiem, że e-booki będą wypierać papier. Jestem też pewna, że lista książek zakazanych to najlepszy sposób na ekspansję, rozszerzenie targetu. A gdyby jeszcze zrobiono to celowo... No, ale to czysta fantastyka - nie ma szans. Trzeba poczekać na ten konflikt, wtedy jest szansa, że książki z indeksu będą czytane. :P
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Re: Ebooki czyli książki niewidzialne

Post autor: ElGeneral »

A.Mason pisze:3. jesteśmy w przededniu wojny chrześcijańsko-islamskiej. Niezależnie, pod który wpływ się dostaniemy, jakieś książki zostaną zakazane.Nieelegalne książki w formie elektronicznej znacznie łatwiej ukryć (dowolną ilość)...
Naprawdę tak uważasz? Przecież to piramidalna bzdura...
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
A.Mason
Baron Harkonnen
Posty: 4202
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:56
Płeć: Mężczyzna

Re: Ebooki czyli książki niewidzialne

Post autor: A.Mason »

ElGeneral pisze:Naprawdę tak uważasz? Przecież to piramidalna bzdura...
No co Ty?
1) Artykuł 54. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2) Życie zmusza człowieka do wielu czynności dobrowolnych. Stanisław Jerzy Lec

Awatar użytkownika
Marchew
Kurdel
Posty: 782
Rejestracja: pn, 17 lip 2006 09:40
Płeć: Mężczyzna

Re: Ebooki czyli książki niewidzialne

Post autor: Marchew »

Małgorzata pisze:Trzeba poczekać na ten konflikt, wtedy jest szansa, że książki z indeksu będą czytane. :P
Prędzej ich streszczenia :D
Try not! Do or do not. There is no try.

Awatar użytkownika
A.Mason
Baron Harkonnen
Posty: 4202
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:56
Płeć: Mężczyzna

Re: Ebooki czyli książki niewidzialne

Post autor: A.Mason »

http://m.onet.pl/wiadomosci/kraj/krakow,2l4zw
"Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie od poniedziałku umożliwi czytelnikom bezpłatne wypożyczenie do domu e-czytnika, czyli urządzenia do czytania książek w formie elektronicznej."

To jest chyba najlepsza forma promocji czytników e-booków... oczywiście poza rozdawaniem ich za darmo :)
1) Artykuł 54. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2) Życie zmusza człowieka do wielu czynności dobrowolnych. Stanisław Jerzy Lec

Awatar użytkownika
Marchew
Kurdel
Posty: 782
Rejestracja: pn, 17 lip 2006 09:40
Płeć: Mężczyzna

Re: Ebooki czyli książki niewidzialne

Post autor: Marchew »

Jestem zachwycony dzisiejszą reakcją Amazonu.

Dali w Kindle Daily Deal "Cryptonomicon" Stephensona za 1.99$. Podjarałem się, klikam, cena - 8.99. No to od razu pytanie do działu obsługi klienta, czy ta promocja nie obejmuje Polski i dlaczego nie?

Jak się dowiedziałem, promocje Daily Deals nie obejmują krajów innych niż US (brednie, kupuję na nich od paru tygodni z powodzeniem), ale jako, że cenią sobie mnie jako klienta, przesyłają mi na konto amazonu 6$, żebym mógł kupić Stephensona jak po promocyjnej cenie.

To ja rozumiem :>
Try not! Do or do not. There is no try.

Awatar użytkownika
Marchew
Kurdel
Posty: 782
Rejestracja: pn, 17 lip 2006 09:40
Płeć: Mężczyzna

Re: Ebooki czyli książki niewidzialne

Post autor: Marchew »

Dziś nowy Bookrage... Zobaczymy :>
Try not! Do or do not. There is no try.

Awatar użytkownika
Marchew
Kurdel
Posty: 782
Rejestracja: pn, 17 lip 2006 09:40
Płeć: Mężczyzna

Re: Ebooki czyli książki niewidzialne

Post autor: Marchew »

I jest

"Księga Całości", "Opowieść piasków", "Królikarnia" i "Wody głębokie jak niebo". Mniam.
Try not! Do or do not. There is no try.

Awatar użytkownika
Marchew
Kurdel
Posty: 782
Rejestracja: pn, 17 lip 2006 09:40
Płeć: Mężczyzna

Re: Ebooki czyli książki niewidzialne

Post autor: Marchew »

Skonstatowałem ostatnio, że jak ktoś się już raz wykosztuje na czytnik (które są nota bene chyba coraz tańsze), to całkiem tanio może całkiem świetne książki kupić. Bo większość w końcu trafia na promocję i jest za dyszkę, no, czasem złotych dwanaście. Klawo i chyba to precedens, bo na Amazonie e-booki droższe niż papier.
Try not! Do or do not. There is no try.

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Re: Ebooki czyli książki niewidzialne

Post autor: nosiwoda »

Ale tam też są promocje często-gęsto, trzeba tylko śledzić samodzielnie albo za pomocą SF Signal, który daje linki do Daily Deals.
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
Marchew
Kurdel
Posty: 782
Rejestracja: pn, 17 lip 2006 09:40
Płeć: Mężczyzna

Re: Ebooki czyli książki niewidzialne

Post autor: Marchew »

Chyba nie na wszystko i nie w takich ilościach jak u nas?
Try not! Do or do not. There is no try.

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Re: Ebooki czyli książki niewidzialne

Post autor: nosiwoda »

No, nie na wszystko. Ale są różne fluktuacje cenowe, które można wykorzystać.
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

ODPOWIEDZ