Lansuj się kto może

czyli odpowiednie miejsce dla bibliotekarzy, bibliofilów, moli książkowych i wszystkich tych nieżyciowych czytaczy

Moderator: RedAktorzy

Awatar użytkownika
neularger
Strategos
Posty: 5230
Rejestracja: śr, 17 cze 2009 21:27
Płeć: Mężczyzna

Re: Obce konkursy literackie

Post autor: neularger »

Alfi pisze:No więc: komu wolno, a komu nie i dlaczego?
Alfi, każdemu, jak chce i w jakich proporcjach uważa. I z odpowiednimi konsekwencjami. Z opowiedzianej historii wnoszę, że człowiek, któremu towarzyszyłeś przy piciu piwa napisał Ci pozytywną reckę w momencie, kiedy okoliczności nakazywały lasowanie kogoś innego. Pytanie: czy jeżeli chodzi o Ciebie, nie poczułeś się odrobinę zniechęcony do lansowanego pisarza? Czy lans "na młot kowalski" nie jest przeciwskuteczny, jeżeli chodzi o lansowanego? Czy ten wątek nie jest wystarczającym na to dowodem? Stief co jakiś czas musi się tłumaczyć nie z faktu, że go reklamował QFant, ale jak go reklamował. Jak myślę, tu jest całe stado psów pochowane. :)
Oczywiście, że QFant może sobie lansować/reklamować/upopularniać kogo chce i jak chce. Metodę też ma prawo wybierać. A lansowany winien się liczyć z konsekwencjami takiego PR-u.
You can do anything you like... but you must never be rude. Rude is being weak.
Ty, Margoto, niszczysz piękne i oryginalne kreacje stylistyczne, koncepcje cudne językowe.
Jesteś językową demolką.
- by Ebola ;)

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Re: Obce konkursy literackie

Post autor: Małgorzata »

A lansowany winien się liczyć z konsekwencjami takiego PR-u.
I liczyć się z tym, że raz utrwalony wizerunek trwać będzie jedno pokolenie. :P
Nawet dwa... Zależy od biografów. :)))


edit: Dlaczego to mnie zawsze dopada KNS?
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
neularger
Strategos
Posty: 5230
Rejestracja: śr, 17 cze 2009 21:27
Płeć: Mężczyzna

Re: Obce konkursy literackie

Post autor: neularger »

Ty się nabijasz, a stief chodzi od fora do fora i tłumaczy, i prostuje, i wyjaśnia. :)
A przekonanych jak nie przybywa, tak nie przybywa. :P
You can do anything you like... but you must never be rude. Rude is being weak.
Ty, Margoto, niszczysz piękne i oryginalne kreacje stylistyczne, koncepcje cudne językowe.
Jesteś językową demolką.
- by Ebola ;)

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Re: Obce konkursy literackie

Post autor: Małgorzata »

Bo raz utrwalony wizerunek... :P
Zupełnie jak z jajkiem - jak już się je ugotuje, nie można przywrócić go do stanu żelu.
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Achika
Ośmioł
Posty: 609
Rejestracja: pt, 22 sie 2008 09:23

Re: Obce konkursy literackie

Post autor: Achika »

(modowie, wybaczcie, to już naprawdę ostatni mój post w tym temacie...)

Alfi, ale ja nie odbieram nikomu prawa do lansowania kogokolwiek w dowolny sposób. Ja tylko wyjaśniam, dlaczego Stefan wielu osobom kojarzy się z Qfantem i działaniami Piotra Michalika.

Może posłużę się analogią: wyobraź sobie sytuację, że po Polconie chodzi dziewczyna pisarza Iksińskiego, łapie każdego za fraki i błaga o oddanie głosu na tekst jej narzeczonego. Wolno jej. Ale jeżeli jakiś czas później ktoś na wzmiankę o Iksińskim rzuci: "Aaa, to ten od tej żebrzącej dziewczyny", to chyba trudno mieć do niego pretensję?
Było pokolenie X, teraz jest pokolenie Ctrl + X.

ODPOWIEDZ