Knutem, drania recenzenta!

czyli odpowiednie miejsce dla bibliotekarzy, bibliofilów, moli książkowych i wszystkich tych nieżyciowych czytaczy

Moderator: RedAktorzy

Rafał Dębski
Mamun
Posty: 182
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:45

Re: Knutem, drania recenzenta!

Post autor: Rafał Dębski »

Podczytywałem coś niecoś. Ale streszczanie takich książek uważam za zbrodnię ;). Tutaj ważny jest element zaskoczenia.

Awatar użytkownika
A.Mason
Baron Harkonnen
Posty: 4202
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:56
Płeć: Mężczyzna

Re: Knutem, drania recenzenta!

Post autor: A.Mason »

Rafał Dębski pisze:Tutaj ważny jest element zaskoczenia.
Przecież będziemy zaskoczeni jeśli jak każdy rasowy recenzent streścisz nam zaskoczenie ;-D
1) Artykuł 54. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2) Życie zmusza człowieka do wielu czynności dobrowolnych. Stanisław Jerzy Lec

Awatar użytkownika
jaynova
Niegrzeszny Mag
Posty: 1718
Rejestracja: pt, 10 lut 2012 17:42
Płeć: Mężczyzna

Re: Knutem, drania recenzenta!

Post autor: jaynova »

No właśnie, no właśnie.
"Wśrod szczęku oręża cichną prawa.". - Cyceron.

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Re: Knutem, drania recenzenta!

Post autor: Ebola »

A.Mason pisze:Przecież będziemy zaskoczeni jeśli jak każdy rasowy recenzent streścisz nam zaskoczenie ;-D
Tak! Tak! I wtedy go pozwiemy. To trendy.
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Rafał Dębski
Mamun
Posty: 182
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:45

Re: Knutem, drania recenzenta!

Post autor: Rafał Dębski »

To pozywajcie! A ja zdradzę zakończenie teraz i tutaj.
Na koniec wybucha w Rosji wszechogarniające dżender. Czerwone Czapki krzyżują się ze szczurami. Baron Mieczysław oświadcza się Artiomowi, pobierają się i biorą na wychowanie małego Chińczyka. Santiago i Domingo zmieniają płeć i imiona na Anna (obaj) oraz przybierają nazwisko Sami-Wiecie-Jakie, dzięki czemu wchodzą do Dumy Państwowej z listy imigranta z Polski, niejakiego Janusza P. Putin ujawnia się wreszcie jako homoseksualista i zakłada anarchistyczną komunę hipisowską z Pussy Riot, a cały cykl podsumowują wspólne igraszki wszystkich ze wszystkimi, zaprawiane tradycyjnie wódą, marychą i koką. Oczywiście w Labiryncie pod Moskwą.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Re: Knutem, drania recenzenta!

Post autor: Alfi »

O, przy tym to nawet nasza Komusutra wysiada.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Rafał Dębski
Mamun
Posty: 182
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:45

Re: Knutem, drania recenzenta!

Post autor: Rafał Dębski »

Bo Komusutra jest nasza, lokalna polska i wręcz niewinna. A Rosja to format wszechświatowy :)

Juhani
Laird of Theina Empire
Posty: 3103
Rejestracja: czw, 18 lis 2010 09:04
Płeć: Mężczyzna

Re: Knutem, drania recenzenta!

Post autor: Juhani »

Rafał Dębski pisze:Na koniec wybucha w Rosji wszechogarniające dżender. Czerwone Czapki krzyżują się ze szczurami. Baron Mieczysław oświadcza się Artiomowi, pobierają się i biorą na wychowanie małego Chińczyka. Santiago i Domingo zmieniają płeć i imiona na Anna (obaj) oraz przybierają nazwisko Sami-Wiecie-Jakie, dzięki czemu wchodzą do Dumy Państwowej z listy imigranta z Polski, niejakiego Janusza P. Putin ujawnia się wreszcie jako homoseksualista i zakłada anarchistyczną komunę hipisowską z Pussy Riot, a cały cykl podsumowują wspólne igraszki wszystkich ze wszystkimi, zaprawiane tradycyjnie wódą, marychą i koką. Oczywiście w Labiryncie pod Moskwą.
Nie jest to aby głupie troszkę? Nie, żeby niemożliwe, ale czy nie zwyczajnie głupie? Takie na siłę?

Rafał Dębski
Mamun
Posty: 182
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:45

Re: Knutem, drania recenzenta!

Post autor: Rafał Dębski »

Nie głupsze niż prośby o streszczenie :P

EDIT
BTW najlepsze streszczenie "Władcy pierścieni", z jakim się spotkałem jest autorstwa Grzędowicza: "historia o takim niewysokim, który chciał wyrzucić jakąś biżuterię".
Ostatnio zmieniony sob, 07 cze 2014 23:42 przez Rafał Dębski, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Re: Knutem, drania recenzenta!

Post autor: Małgorzata »

No, skąd? Przecież potem będzie ciąg dalszy, czyli sequel - przygody dzieci dżender-bumu i klona Putina XII pod Moskwą w Labiryncie.
Klasyczny quest w celu ocalenia świata, przywrócenia jedynego słusznego porządku, uzyskanie zwycięstwa czerwieni nad resztą kolorów i może nawet przy okazji jakaś jatka się trafi. :P
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
jaynova
Niegrzeszny Mag
Posty: 1718
Rejestracja: pt, 10 lut 2012 17:42
Płeć: Mężczyzna

Re: Knutem, drania recenzenta!

Post autor: jaynova »

Ale mnie chodziło o streszczenie dalszych tomów o podporuczniku Iwaszowie! :((
"Wśrod szczęku oręża cichną prawa.". - Cyceron.

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Re: Knutem, drania recenzenta!

Post autor: Ebola »

Rafał Dębski pisze:Na koniec wybucha w Rosji wszechogarniające dżender.
A to już jest, kurka, prawdziwa fantastyka. :)
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
nimfa bagienna
Demon szybkości
Posty: 5779
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:40
Płeć: Nie znam

Re: Knutem, drania recenzenta!

Post autor: nimfa bagienna »

jaynova pisze:Ale mnie chodziło o streszczenie dalszych tomów o podporuczniku Iwaszowie! :((
No przecież Rafał ci napisał;)
Tłumaczenie niechlujstwa językowego dysleksją jest jak szpanowanie małym fiutkiem.

Rafał Dębski
Mamun
Posty: 182
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:45

Re: Knutem, drania recenzenta!

Post autor: Rafał Dębski »

jaynova pisze:Ale mnie chodziło o streszczenie dalszych tomów o podporuczniku Iwaszowie! :((
A, to najmocniej przepraszam i biję się w wątłą pierś... Ebola wspomniała o Panowie i się automatycznie przestawiłem. Jak by powiedział rosyjski milicjant - Ja winowat, wasze wysokobłagorodije :)
Jeśli chodzi o losy Iwaszowa, to wciąż mam nadzieję, że uda się to pociągnąć, w końcu wróci koniunktura na pisarzy z tamtej strony świata, bo od tych zachodnich powtarzalności już mam mdłości (że sobie pozwolę lekko zrymować). Ale tak już zupełnie poważnie - akurat tego cyklu nie należy spojlerować. Wprawdzie język powieści doskonale się obroni, ale akcja wymaga zachowania dyskrecji. No i ma to siedem tomów...

Juhani
Laird of Theina Empire
Posty: 3103
Rejestracja: czw, 18 lis 2010 09:04
Płeć: Mężczyzna

Re: Knutem, drania recenzenta!

Post autor: Juhani »

Rafał Dębski pisze:BTW najlepsze streszczenie "Władcy pierścieni", z jakim się spotkałem jest autorstwa Grzędowicza: "historia o takim niewysokim, który chciał wyrzucić jakąś biżuterię".
To na pewno najlepsze? Może....Już widzę, jak wspomniany przez Ciebie człowiek recenzuje na przykład "Ogniem i mieczem": "to o takim jednym, co chciał sobie pociupciać i cały czas latał za tą panienką".

ODPOWIEDZ