Jeszcze nie przetłumaczone

czyli odpowiednie miejsce dla bibliotekarzy, bibliofilów, moli książkowych i wszystkich tych nieżyciowych czytaczy

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

Acceleranco mam gdzieś w pdfie ściągnięte ze strony autora ;) I jakieś opowiadania się przewalają gdzieś w luźnych gazetach. Będzie dobry wstęp nim uciułam na Singularity Sky.

A tak odnośnie języka, zanim sięgnę spytam Ciebie, jak wysoka znajomość angielskiego potrzebna?
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
taki jeden tetrix
Niezamężny
Posty: 2048
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 20:16

Post autor: taki jeden tetrix »

Do Atrocity Archives - niezbyt wygórowana, co więcej, podejrzewam, że jako informatyk będziesz miał łatwiej niż ja :)
Z Singularity jest już bardziej stromo.
Za to Accelerando i Glasshouse znów, na mój gust, przystępne.
"Anyone who's proud of their country is either a thug or just hasn't read enough history yet" (Richard Morgan, Black Man)
"Jak ktoś chce sypiać ze skunksami, niech nie płacze, że mu dzieci śmierdzą" (Etgar Keret)

Mateusz Szary Skoczylas

Post autor: Mateusz Szary Skoczylas »

mr.maras pisze:
"Wieczna wojna" Haldemana jest nie tylko siedem ale i dwanascie lat na rynku. Pierwsze polskie wydanie wyglada tak. Kontynuacja jest nieco krocej.
A opowiadanie "Ostatnia runda" (nieco zmienione), czyli de facto zakonczenie "Wiecznej wojny" ukazalo sie wieki temu w Fantastyce (1982), a nie Feniksie.
muszę sobie sprawić, co do opowiadania w fantastyce to dla mnie nowość, ale w feniksie też było. nie pamiętam w jakim numerze, ale chyba w tym samym co 2586 Kroków Pilipiuka.
ps. dzięki za namiar na Wieczną Wojne.

Awatar użytkownika
Dabliu
ZakuŻony Terminator
Posty: 3011
Rejestracja: wt, 22 sie 2006 20:22
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Dabliu »

W Fenixie ukazała się "Osobna wojna" - FENIX#6(95)2000
(Dokładnie, z Pilipiukiem, Kresem I Silverbergiem).

Awatar użytkownika
taki jeden tetrix
Niezamężny
Posty: 2048
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 20:16

Post autor: taki jeden tetrix »

I w tym samym roku, lecz w innym tłumaczeniu w antologii "Dalekie horyzonty" u Prószyńskiego. Polak potrafi :D
"Anyone who's proud of their country is either a thug or just hasn't read enough history yet" (Richard Morgan, Black Man)
"Jak ktoś chce sypiać ze skunksami, niech nie płacze, że mu dzieci śmierdzą" (Etgar Keret)

Awatar użytkownika
mr.maras
C3PO
Posty: 839
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 14:34

Post autor: mr.maras »

Racja, bylo takie opko o losach Marygay w Feniksie 6(95) z 2000 roku. Czyli razem z komiksem, dwiema powiesciami, dwoma opowiadaniami (w tym jedno to ostatni rozdzial powiesci - a niektorzy twierdza, ze z tego opka powstala potem powiesc "Wieczna wojna", w co nie wierze) mamy w Polsce "cykl" Haldemana rozpykany od lat ;)
po przeczytaniu spalić monitor

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

Można stwierdzić, że tematycznie, ale nie "postaciowo" i nie "wątkowo", do "Wiecznej wojny" nawiązuje także "Wieczny pokój" tegoż Haldemana. Chyba też wydany w Polsce, ale nie jestem pewien, bo mam po angolsku.
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
mr.maras
C3PO
Posty: 839
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 14:34

Post autor: mr.maras »

"Wieczny pokoj" tez wyszedl w Zysku, mam i czytalem. Z tego co pamietam powiesc nie miala nic wspolnego (poza chwytliwym podobienstwem tytulow) z "Wieczna wojna".
po przeczytaniu spalić monitor

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

No, też był o wojnie :P
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
bio
Mamun
Posty: 133
Rejestracja: wt, 20 mar 2007 11:09

Post autor: bio »

Jestem propagatorem radosnej twórczości Davida Gerrolda, z tym, że w swej propagacji ograniczam się do jego cyklu o wojnie z Chtorrami. Dziw, że nikt tego nie ruszył, bo jest to świetna przygodówka o dziwnej i okrutnie strasznej inwazji, nie tylko Obcych , ale obcego ekosystemu na Ziemię. W warstwie narracyjnej - przeciętna amerykańska, natomiast bardzo pomysłowa, oryginalna i nie stroniąca od nietypowych dla przeciętnej SF wątków obyczajowo niepoprawnych. Na razie cztery tomy : A matter for man, A day for damnation, A rage for revenge, A season for slaughter. Nie wiedzieć czemu nie może ukończyć go od lat i wciąż obiecuje coraz to bardziej rozdęte zakończenia. Może się zaplątał podobnie, jak Farmer w Riverworld-zie i nie wie jak sensownie zakończyć ?

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

Gerrold to ten od dziecka-Marsjanina? Znam go w sumie tylko z tego (nota bene świetnego) opowiadania.
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
bio
Mamun
Posty: 133
Rejestracja: wt, 20 mar 2007 11:09

Post autor: bio »

No tak. Dostał za nie Nebulę i Hugo. Pisał też scenariusze do Star Treka, ponoć te najlepsze odcinki to jego, ale nie wiem, czy je widziałem, a jeśli, czy w ogóle coś z nich pamiętam.
W ogóle u nas tłumaczy się tylko niemal to co nowe, albo cykle wciąż powstające, jeśli już ze starszym rodowodem. Wyjątków niemal brak. Dowodem - McDevitta "A talent for war" - wyjdzie w końcu, bo mają na tapecie nowsze, które dopisał po kilkunastu latach przerwy.
Edit : Martian Child film :
Directed by Menno Meyjes
Written by Seth E. Bass and Jonathan Tolins, based on the novel The Martian Child by David Gerrold
Starring John Cusack, Bobby Coleman, Amanda Peet, Joan Cusack, Oliver Platt, Sophie Okonedo, Richard Schiff, Howard Hesseman, and Anjelica Huston



wpis moderatora:
ZGC: Kolorki sio. Punkt 6 forumokiety.

Awatar użytkownika
mr.maras
C3PO
Posty: 839
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 14:34

Post autor: mr.maras »

Pewnie juz przetlumaczone, ale jeszcze nie wydane. Ale juz za chwileczke, jak obiecuje MAG, dostaniemy do rak "A Song for Arbonne" Kay'a. Czekam z niecierpliwoscia, bardzo lubie historyczne fantasy tego autora, a z racji osobistych zainteresowan sredniowieczem, nie moge sie doczekac "kayowskiej" powiesci dziejacej sie w czasach inspirowanych sredniowieczna Francja z okresu krucjat przeciwko Albigensom (glownie Katarom) czyli XII , XIII - mniam, fascynujacy okres. Poza tym to ksiazka napisana przez Kaya po "Tiganie" i przed "Lwami..." zatem autor powinien byc wowczas w niezlej formie.
po przeczytaniu spalić monitor

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

Bardzo prosiłbym o polecenie NOWYCH, niewydanych i NIEDOSTĘPNYCH w Polsce, CIEKAWYCH książek z science fiction, ew. fantasy. Polecanie antologii SF mile widziane. Liczę na tjt i bio. Muszę zapełnić listę życzeń do cioci w US of A.
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
bio
Mamun
Posty: 133
Rejestracja: wt, 20 mar 2007 11:09

Post autor: bio »

Wieczorem pogrzebię w Locusach, ale nie będę sprawdzał, czy każda pozycja jest niedostępna choćby przez Empik - ostatnio jakby się pogorszyli w ofercie, bo można było sobie zaklepać książkę, która miała być wydana nawet za pół roku, teraz nawet te na wylocie są nieobecne. W lutym będzie Matter Banksa w Amazonie tak mówią - tyle pamiętam na żywca.

ODPOWIEDZ