Uwagi techniczne o działaniu forum

opinie, uwagi, propozycje oraz powitania

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Re: Uwagi techniczne o działaniu forum

Post autor: Małgorzata »

W ramach festiwalu propozycji poprawek to mam jeszcze jedną: możemy się pozbyć automatycznej cenzury słów powszechnie uważanych za wulgarne, Masonie?
Mamy zapisane w regulaminie, że nie wolno bluzgać, więc to wystarczy, moim aroganckim zdaniem.
Pomyślałam, żeby tę automatyczną cenzurę wyciąć, bo nie stosuje się jej w tekstach literackich - w naszym przypadku literackich in spe, czyli na ZWF (znaczy, Autor winien stosować wedle własnego przekonania, ale nie ma zakazu, żeby w tekście nie używać - a jak używać, to bez upiększeń typograficznych, tylko prosto i po żołniersku).
No i ileż możliwości, żeby sobie pomoderować, jak się komuś jednak bluzg poza tekstem literackim wymsknie spod klawiatury... :)))
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
A.Mason
Baron Harkonnen
Posty: 4202
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:56
Płeć: Mężczyzna

Re: Uwagi techniczne o działaniu forum

Post autor: A.Mason »

Cenzurę można sobie wyłączyć samemu... chyba. Powinno to być możliwe w ustawieniach, chyba że coś pomieszałem.
1) Artykuł 54. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2) Życie zmusza człowieka do wielu czynności dobrowolnych. Stanisław Jerzy Lec

Awatar użytkownika
Kruger
Zgred, tetryk i maruda
Posty: 3413
Rejestracja: pn, 29 wrz 2008 14:51
Płeć: Mężczyzna

Re: Uwagi techniczne o działaniu forum

Post autor: Kruger »

Jak w temacie, w którym pisałem jest nowy post, dostaję maila. I tu się zaczynają schody. W poprzednim forum w mailu był klikalny link, którym właziłem do tematu, do tego nowego posta. W obecnym forum w mailu tez jest link ale nie klikalny ino kopiowalny.
W sytuacji gdy forum czyam przeważnie na telefonie, oznacza to, ze po prostu nie wejdę na forum, bo nie mam czasu na zabawę telefonową w kopiowanie linka do nowego okna przeglądarki.
Da się coś z tym zrobić?
"Trzeba się pilnować, bo inaczej ani się człowiek obejrzy, a już zaczyna każdego żałować i w końcu nie ma komu w mordę dać." W. Wharton
POST SPONSOROWANY PRZEZ KŁULIKA

Awatar użytkownika
A.Mason
Baron Harkonnen
Posty: 4202
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:56
Płeć: Mężczyzna

Re: Uwagi techniczne o działaniu forum

Post autor: A.Mason »

A nie zmieniałeś przypadkiem telefonu w międzyczasie? Wydaje mi się, że ani w poprzedniej wersji, ani w obecnej maile nie były wysyłane w htmlu, więc za zamianę linka odpowiada program pocztowy użytkownika. Możesz przeforwardować mi tego maila?
1) Artykuł 54. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2) Życie zmusza człowieka do wielu czynności dobrowolnych. Stanisław Jerzy Lec

Awatar użytkownika
Kruger
Zgred, tetryk i maruda
Posty: 3413
Rejestracja: pn, 29 wrz 2008 14:51
Płeć: Mężczyzna

Re: Uwagi techniczne o działaniu forum

Post autor: Kruger »

Nie, to nie kwestia telefonu, bo na kompie też mi się maile otwieraje z linkiem nieklikalnym.
Posyłam jakiegoś maila.
"Trzeba się pilnować, bo inaczej ani się człowiek obejrzy, a już zaczyna każdego żałować i w końcu nie ma komu w mordę dać." W. Wharton
POST SPONSOROWANY PRZEZ KŁULIKA

Awatar użytkownika
A.Mason
Baron Harkonnen
Posty: 4202
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:56
Płeć: Mężczyzna

Re: Uwagi techniczne o działaniu forum

Post autor: A.Mason »

Sprawdziłem to, co przysłałeś. Tak jak przypuszczałem, maile wysyłane są w formie tekstowej, więc za zamianę linków odpowiadają programy pocztowe. U mnie w Thunderbirdzie widzi link prawidłowo.
Po zastanowieniu się, wychodzi mi, że być może Twój program pocztowy nie zamienia na linki tekstu, który nie ma przedrostka www i ignoruje nawet linki w postaci (jak najbardziej prawidłowej): http://forum.fahrenheit.net.pl

Zobaczę, czy będę potrafił poprawić w mailach wysyłanych adres na taki, który będzie poprawnie interpretowany także przez Twój program.
1) Artykuł 54. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2) Życie zmusza człowieka do wielu czynności dobrowolnych. Stanisław Jerzy Lec

Awatar użytkownika
A.Mason
Baron Harkonnen
Posty: 4202
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:56
Płeć: Mężczyzna

Uwagi techniczne o działaniu forum

Post autor: A.Mason »

Zmodyfikowałem możliwości pola szybkiej odpowiedzi.
Po zaznaczeniu tekstu powinien pojawiać się "dymek" z tekstem "Wstaw jako cytat w szybkiej odpowiedzi".

EDIT:
Istnieje też możliwość powołania się na lub skierowania słów do użytkownika za pomocą znaczników

Kod: Zaznacz cały

[ref][/ref]
lub kliknięcia w nazwę użytkownika pod awatarem. Wygląda to tak:
A.Mason, po przecinku należy dodać wypowiedź. Jeszcze nie rozgryzłem do końca jak to działa lub ma działać ;-) Podejrzewam, że podobnie jak twitterowe @A.Mason
1) Artykuł 54. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2) Życie zmusza człowieka do wielu czynności dobrowolnych. Stanisław Jerzy Lec

Awatar użytkownika
Kruger
Zgred, tetryk i maruda
Posty: 3413
Rejestracja: pn, 29 wrz 2008 14:51
Płeć: Mężczyzna

Uwagi techniczne o działaniu forum

Post autor: Kruger »

Masonie, zmiana w postaci braku linków pojawiła się po zmianie Fahrenheita. Moja poczta się nie zmieniła, Fahrenheit się zmienił. Więc tu się doszukuję problemu.
A jak inni, widzą linki jako klikalne?
"Trzeba się pilnować, bo inaczej ani się człowiek obejrzy, a już zaczyna każdego żałować i w końcu nie ma komu w mordę dać." W. Wharton
POST SPONSOROWANY PRZEZ KŁULIKA

Awatar użytkownika
A.Mason
Baron Harkonnen
Posty: 4202
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:56
Płeć: Mężczyzna

Uwagi techniczne o działaniu forum

Post autor: A.Mason »

Kruger, może wyjaśnię. Przedrostek www w adresie internetowym to informacja zwyczajowa informująca o tym, że połączysz się z serwerem web. Istotniejsza jest informacja o rodzaju protokołu, czyli w tym przypadku http.
Odnośnik do strony internetowej: http://www.fahrenheit.net.pl
może być zapisany jako*Oczywiście w zależności od konfiguracji serwera adresy z przedrostkiem www i bez niego mogą być traktowane jako różne i prowadzić do dwóch różnych miejsc, niemniej oba powinny być interpretowane jako odnośniki.:
http://fahrenheit.net.pl
W praktyce jednak przyjęło się, że interpretowany jest także adres bez protokołu (który jest w tym przypadku domyślnie przypisywany) http://www.fahrenheit.net.pl

Masz rację, przyczyną uwidocznienia się Twoich problemów jest aktualizacja forum, ale sam problem leży po Twojej stronie. Z jakiejś niewiadomej mi przyczyny Twój program i poczta nie interpretuje jak najbardziej poprawnego adresu, który nie zawiera przedrostka www (zobacz, że nawet na forum wszystkie trzy powyższe przykłady są z automatu zamieniane na linki).

EDIT: test przypisu.
1) Artykuł 54. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2) Życie zmusza człowieka do wielu czynności dobrowolnych. Stanisław Jerzy Lec

Awatar użytkownika
Kruger
Zgred, tetryk i maruda
Posty: 3413
Rejestracja: pn, 29 wrz 2008 14:51
Płeć: Mężczyzna

Uwagi techniczne o działaniu forum

Post autor: Kruger »

Z jakiegoś powodu nie masz racji.
Maile, które otrzymywałem z poprzedniego mechanizmu forum miały linki takie:
http://www.forum.fahrenheit.net.pl/view ... 0&e=375800

Moja poczta je rozpoznawała jako klikalne. Teraz nie rozpoznaje a wyglądają tak:
http://forum.fahrenheit.net.pl/viewtopi ... ead#unread

Może jakby się www pojawiło po http, to będzie dobrze?
"Trzeba się pilnować, bo inaczej ani się człowiek obejrzy, a już zaczyna każdego żałować i w końcu nie ma komu w mordę dać." W. Wharton
POST SPONSOROWANY PRZEZ KŁULIKA

Awatar użytkownika
A.Mason
Baron Harkonnen
Posty: 4202
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:56
Płeć: Mężczyzna

Uwagi techniczne o działaniu forum

Post autor: A.Mason »

Kruger pisze:Z jakiegoś powodu nie masz racji.
Krugerze, uwierz mi - mam rację. Za interpretację linków odpowiada Twój program pocztowy (tudzież mechanizm poczty online). Spróbuj przesłać sobie tego maila i odczytać go za pomocą poczty online Fahrenheita, zobaczysz, że tam to działa.
Co do linku viewtopic.php, nie wiem dlaczego akurat tamte adresy identyfikowane były u Ciebie poprawnie. Być może wiadomości były wysyłane w htmlu.
Kruger pisze:Może jakby się www pojawiło po http, to będzie dobrze?
No przecież napisałem :-)
A.Mason pisze:Po zastanowieniu się, wychodzi mi, że być może Twój program pocztowy nie zamienia na linki tekstu, który nie ma przedrostka www i ignoruje nawet linki w postaci (jak najbardziej prawidłowej): http://forum.fahrenheit.net.pl

Zobaczę, czy będę potrafił poprawić w mailach wysyłanych adres na taki, który będzie poprawnie interpretowany także przez Twój program.
1) Artykuł 54. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2) Życie zmusza człowieka do wielu czynności dobrowolnych. Stanisław Jerzy Lec

Awatar użytkownika
Kruger
Zgred, tetryk i maruda
Posty: 3413
Rejestracja: pn, 29 wrz 2008 14:51
Płeć: Mężczyzna

Uwagi techniczne o działaniu forum

Post autor: Kruger »

Myślałem, ze chodzi ci o to, żeby było na początku www bez http.
Zobacz czy dałoby się to zmienić, bo bez tego moja aktywność na forum spadnie znacznie.
"Trzeba się pilnować, bo inaczej ani się człowiek obejrzy, a już zaczyna każdego żałować i w końcu nie ma komu w mordę dać." W. Wharton
POST SPONSOROWANY PRZEZ KŁULIKA

Awatar użytkownika
A.Mason
Baron Harkonnen
Posty: 4202
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:56
Płeć: Mężczyzna

Uwagi techniczne o działaniu forum

Post autor: A.Mason »

Marcin Robert pisze:A licznik znaków będzie?
Niestety, po kilku próbach poddałem się. Bez ingerencji w pliki źródłowe nie potrafię zrobić nic funkcjonalnego.

Do szybkiego zliczania znaków polecam program Notatnik+, autorstwa Krzysztofa Przybyły. Pomimo że powstał jeszcze w czasach Windowsa 98, używam go do dziś. Jest malutki, szybki i stabilny, nie wymaga instalacji, ma też kilka dodatkowych funkcji (np. wstawianie koloru html) czy właśnie zliczanie znaków.
Ostrzegam tylko przed zaufaniem w wynik liczby stron maszynopisu, bo algorytm był moim pomysłem i miał liczyć "rzeczywiste" strony maszynopisu, a nie strony znormalizowanego maszynopisu! Zmienialiśmy to kilka razy i w najnowszej wersji mieliśmy to poprawić, ale najpierw Krzysiek poszedł do woja, potem ja i gdzieś w międzyczasie urwał się nam kontakt, a projekt "padł".

EDIT: dodałem za to funkcję przypisu. Wygląda to*jeśli ktoś nie zauważyłby mniej więcej tak. Po najechaniu na gwiazdkę pojawia się komentarz przypisu. O dziwo działa to nawet pod Operą na Androidzie.
1) Artykuł 54. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2) Życie zmusza człowieka do wielu czynności dobrowolnych. Stanisław Jerzy Lec

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Uwagi techniczne o działaniu forum

Post autor: Małgorzata »

Przypis jest GIT! :)))
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
hundzia
Złomek forumowy
Posty: 4054
Rejestracja: pt, 28 mar 2008 23:03
Płeć: Kobieta

Uwagi techniczne o działaniu forum

Post autor: hundzia »

Teraz dopiero będzie miszmasz w postach :/
Wzrúsz Wirúsa!
Wł%aś)&nie cz.yszc/.zę kl]a1!wia;túr*ę

ODPOWIEDZ