Najpotężniejsza broń biała

czyli dla tych, co strzelają, chcieliby postrzelać, czyli: brothers in arm - cokolwiek to znaczy

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jarosław B. vel Ateisa
Mamun
Posty: 132
Rejestracja: pn, 23 kwie 2007 01:15

Najpotężniejsza broń biała

Post autor: Jarosław B. vel Ateisa »

Flamber to moja propozycja. Nie był może za ostry i do ran ciętych się nie nadawał, ale za to rany szarpane w wykonaniu tego "bydlaka" były nieopisane.
Długość całości od 1.5m do 1.8m
Używany przez landsknechtów.
Może dziwić fakt, że wcale nie były ciężkie waga wahała się od 3kg do 4kg. W zależności z czego był wykonywany, jeśli byłby ze srebra to ważył by jeszcze więcej.
W porównaniu do epsadona był łatwiejszy, powiedzmy w obsłudze, ponieważ był lepiej wyważony. Poza tym sprawiał tylko problemy przy wyciąganiu go z martwych ciał. (he, he)
No i ta nazwa :D Excalibur i Miecz z Kamienia wysiadają :D
Zadymione wspomnienia tego, co widziałem. Paląca się rzeczywistość, która mnie otacza. Więc czemu ciągle trzymam zapalniczkę w ręku?

Awatar użytkownika
Bakalarz
Stalker
Posty: 1859
Rejestracja: pn, 01 sty 2007 17:08

Post autor: Bakalarz »

Flamberg Jarosławie :)
A obecnie używają go żołnierze Gwardii Szwajcarskiej.
I ta płomieniście wykuta klinga... Faktycznie to fajna broń jest
Sasasasasa...

Awatar użytkownika
Meduz
Cylon
Posty: 1106
Rejestracja: ndz, 19 lis 2006 21:59

Post autor: Meduz »

Moim zdaniem pytanie jest tendencyjne;-D
Wszystko zależy do czego danej broni używamy, czy w ataku, czy w obronie, poza tym czy w walce jeden na jednego, czy w grupie albo w formacji. No i ważne jest też to, czym dysponuje przeciwnik.
Meduz Kamiennooki

- Lepiej się spytaj, co to daje?
- A co zabiera?

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Re: Najpotężniejsza broń biała

Post autor: ElGeneral »

Jarosław B. vel Ateisa pisze:W porównaniu do epsadona...
Espadona, drogi Jarosławie. Espadona. Jak mówił poeta, ważne jest, żeby dać odpowiednie rzeczy słowo...
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
Bakalarz
Stalker
Posty: 1859
Rejestracja: pn, 01 sty 2007 17:08

Post autor: Bakalarz »

Dokładnie. Nie ma jednej uniwersalnej najlepszej broni do wszystkiego.
Wszystko zależy od czynników, które zapisał Meduz (ja bym jeszcze dodał walkę na koniu/piechotą bo to też ma niebagatelne znaczenie oraz uzbrojenie obronne przeciwnika).

Flamberg jest fajną bronią, w zadaniach, w których go używano, w obronie, niestety... :)

EDIT
Espadon też jest fajny :)
Literówka, dzięki Generale
Sasasasasa...

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Post autor: ElGeneral »

Natchnął mnie Meduz pisząc o walce w formacji.

W jednej z bitew, kiedy szwajcarscy chłopi mieli się zmierzyć z Burgundczykami pod wodzą Karola Śmiałego, dowódca Szwajcarów modlił się tak:
- Panie Boże, jeżeli racja jest po stronie Burgundów... daj im zwycięstwo. Jeżeli my mamy rację, niech odejdą obarczeni klęską. Ale gdybyś przypadkiem nie wiedział, po czyjej stronie jest słuszność, to się nie wtrącaj i patrz, jak będziemy ich lali!

Może to i nie jest offtop, bo wartość broni nadaje ręka, co nią włada...

I rzeczywiście...
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
Bakalarz
Stalker
Posty: 1859
Rejestracja: pn, 01 sty 2007 17:08

Post autor: Bakalarz »

Masz rację, ręka władająca bronią to znaczna większość sukcesu,
niskich lotów wojownik nawet najlepszą bronią prawdopodobnie zrani najpierw siebie :)
Mimo wszystko dobór broni ma znaczenie (nie każda sytuacja i nie każdy wojownik się nadaje do danej broni) :]
Sasasasasa...

Awatar użytkownika
Jarosław B. vel Ateisa
Mamun
Posty: 132
Rejestracja: pn, 23 kwie 2007 01:15

Post autor: Jarosław B. vel Ateisa »

Straszne pomyłki me, ale pisałem w pośpiechu tuż przed wyjściem z psem. Dawajcie swoje propozycje najpotężniejszej bądź najbardziej śmiercionośnej broni białej.
Kto wam broni napisać...
Najlepsza bronią w starciu jeden na jednego jest...
A w jeździe konnej...
Zadymione wspomnienia tego, co widziałem. Paląca się rzeczywistość, która mnie otacza. Więc czemu ciągle trzymam zapalniczkę w ręku?

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Post autor: ElGeneral »

Drogi Jarosławie B.

Niewłaściwie stawiasz pytanie. Jeden na jednego? Jaki jeden na jakiego jednego? Francuski muszkieter na dobrze wyszkolonego w walce na bagnety polskiego przedwojennego piechura? Bagnet osadzony na karabinie też jest bronią białą, a niektórzy przedwojenni podoficerowie byli prawdziwymi mistrzami. A może japoński samuraj przeciwko polskiemu rębajle? Każda broń ma swoją specyfikę, a wynik walki zazwyczaj nie zależy od broni, tylko od innych czynników, takich jak wprawa, stan zdrowia, wiek i bezwzględność, czy determinacja. Inne reguły obowiązywały na placu pojedynku, a inne na polu walki, gdzie można było przeciwnika, na przykład, kopnąć w cojones - rzecz nie do pomyślenia z punktu widzenia kodeksu Boziewicza. Nie stawiaj pytań, na które nie da się odpowiedzieć, bo są zbyt ogólne.
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
Jarosław B. vel Ateisa
Mamun
Posty: 132
Rejestracja: pn, 23 kwie 2007 01:15

Post autor: Jarosław B. vel Ateisa »

Moje posty zrozum jako drogowskazy tego tematu, za dużo kombinujesz ElGeneral.
Podam przykład Flemberg był zaprojektowany pod kontem penetrowania ciężkich zbroi przeciwnika. Doskonale moim zdaniem (nie potwierdzonym żadnymi faktami) nadawał się też do walki przeciwko lekkiej i ciężkiej jeździe, ze względu na jego rozmiary i bolesny rodzaj ran jakie mógłby zadawać koniom.

Edit: Przegapiłem jedno słowo.
Ostatnio zmieniony pn, 21 sty 2008 00:01 przez Jarosław B. vel Ateisa, łącznie zmieniany 1 raz.
Zadymione wspomnienia tego, co widziałem. Paląca się rzeczywistość, która mnie otacza. Więc czemu ciągle trzymam zapalniczkę w ręku?

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Post autor: ElGeneral »

Jak opanujesz ortografię, to przestanę kombinować.
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
Jarosław B. vel Ateisa
Mamun
Posty: 132
Rejestracja: pn, 23 kwie 2007 01:15

Post autor: Jarosław B. vel Ateisa »

Obawiam się, że to nigdy nie nastąpi Elgeneral. Takie już me piętno. Poza tym widzę, że usilnie szukasz zaczepki. Nie stwarzaj offtopa.
Jeśli masz jakąś propozycje, to ją przedstaw.
Meduz powiedział, że nie sprecyzowałem pytania, więc to zrobiłem.

Edit: Myślałem, że zdążę, ale ktoś się w...
Ostatnio zmieniony pn, 21 sty 2008 00:08 przez Jarosław B. vel Ateisa, łącznie zmieniany 3 razy.
Zadymione wspomnienia tego, co widziałem. Paląca się rzeczywistość, która mnie otacza. Więc czemu ciągle trzymam zapalniczkę w ręku?

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Post autor: ElGeneral »

Polecam wątek dyskusyjny o dysleksji i dysgrafii.
A piętno, to nosili niewolnicy, wypalone...
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
Jarosław B. vel Ateisa
Mamun
Posty: 132
Rejestracja: pn, 23 kwie 2007 01:15

Post autor: Jarosław B. vel Ateisa »

piętno
1. «znak rozpoznawczy wyciśnięty lub wypalony na skórze zwierzęcia, dawniej też na twarzy lub plecach przestępcy albo niewolnika»
2. «cecha charakterystyczna»
3. «blizna, znamię»

Elgeneral nie denerwuj, ok? Bo czuję się obrażony. Żadnym niewolnikiem nie jestem. I wypraszam sobie takie komentarze na mój temat.
Zadymione wspomnienia tego, co widziałem. Paląca się rzeczywistość, która mnie otacza. Więc czemu ciągle trzymam zapalniczkę w ręku?

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Post autor: ElGeneral »

Przesadzasz. Nie szukam zaczepki. Nie z tobą. Nie lubię tylko ignorancji, zwłaszcza, gdy ktoś usiłuje zrobić z niej cnotę. Dla mnie koniec tematu.
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

ODPOWIEDZ