Misje z użyciem helikoptera

czyli dla tych, co strzelają, chcieliby postrzelać, czyli: brothers in arm - cokolwiek to znaczy

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Regis
Pćma
Posty: 278
Rejestracja: wt, 22 lut 2011 17:14
Płeć: Mężczyzna

Re: Misje z użyciem helikoptera

Post autor: Regis »

No-qanek pisze: Zakładając, że powyższe to czysty zysk, a zużywanych środków nie dałoby się inaczej wykorzystać do zarobienia choćby centa, to średnia strata w przeliczeniu na mieszkańca wyniosłaby 41 dolarów. Średnio 0,09% rocznych zarobków.

Humaniści już serio nie są w stanie pojąć wynalazku kalkulatora?
Zaskoczę Cię, nie jestem humanistą (przynajmniej nie w pełnym tego słowa znaczeniu). A kalkulator owszem, gdzieś tam mam.

No dobra, skoro taka kasa to furda dla USA to czemu nie zamkną fabryk i nie przekują karabinów na sierpy i kosy w imię wiecznego pokoju na świecie? Może mi to ktoś wyjaśnić?

edit: KNS

Awatar użytkownika
No-qanek
Nexus 6
Posty: 3098
Rejestracja: pt, 04 sie 2006 13:03

Re: Misje z użyciem helikoptera

Post autor: No-qanek »

No dobra, skoro taka kasa to furda dla USA to czemu nie zamkną fabryk i nie przekują karabinów na sierpy i kosy w imię wiecznego pokoju na świecie? Może mi to ktoś wyjaśnić?
Eeee... moralność nie jest dla nich priorytetem?
Co nie równa sie temu, że gdyby zaprzestały sprzedaży broni to połowa Amerykanów żebrałaby o chleb.
"Polski musi mieć inny sufiks derywacyjny na każdą okazję, zawsze wraca z centrum handlowego z całym naręczem, a potem zapomina i tęchnie to w szafach..."

Regis
Pćma
Posty: 278
Rejestracja: wt, 22 lut 2011 17:14
Płeć: Mężczyzna

Re: Misje z użyciem helikoptera

Post autor: Regis »

No-qanek pisze:Co nie równa sie temu, że gdyby zaprzestały sprzedaży broni to połowa Amerykanów żebrałaby o chleb.
Nadinterpretacja tego, co pisałem wcześniej, nieładnie.

A co do moralności - może się powtórzę, ale zacytuję samego siebie kilka postów wcześniej:
Regis pisze:Ktoś kiedyś powiedział, że tam gdzie zaczynają się pieniądze kończy się ideologia.
Według mnie taka jest brutalna prawda, że ci, którzy sprzedają broń mają głęboko gdzieś, że zginie ileś tam ludzi. Pieniądz rządzi światem.

ODPOWIEDZ