Misje z użyciem helikoptera

czyli dla tych, co strzelają, chcieliby postrzelać, czyli: brothers in arm - cokolwiek to znaczy

Moderator: RedAktorzy

Regis
Pćma
Posty: 278
Rejestracja: wt, 22 lut 2011 17:14
Płeć: Mężczyzna

Re: Misje z użyciem helikoptera

Post autor: Regis »

Czasami na taki speszal, speszal zwiad wysyła się po prostu parę (dwójkę) snajperską - snajper + obserwator (nie mylić ze strzelcem wyborowym).
A co do grupki żołnierzy - to zależy. Zwykle działa się w granicy 4-6 osób raczej z lekkim sprzętem i dobrą optyką, ale trzeba pamiętać, że uzbrojenie i wyposażenie zależy przede wszystkim od warunków pogodowych, otoczenia oraz celu misji.

moorea
Sepulka
Posty: 13
Rejestracja: wt, 05 kwie 2011 23:09

Re: Misje z użyciem helikoptera

Post autor: moorea »

Hm...mogę polecić trzy książki na w/w temat: Marcus Luttrell - Przetrwałem Afganistan, Mark Bowden- Helikopter w ogniu, zapewne najlepiej znany ze względu na film i absolutną nowość Seana Parnella- Pluton wyrzutków. Akurat Parnell jest kapitanem armii USA, który dowodził oddziałem Zielonych Czaszek w Afganistanie, wchodzącym w skład 10.Dywizji Górskiej walczącej na pograniczu pakistańsko- afgańskim. Dowiesz się ilu ich było, jakie mieli stopnie itd itp...

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Re: Misje z użyciem helikoptera

Post autor: ElGeneral »

jaynova pisze: Armia amerykańska jest najlepsza na świecie. Niech żyje gwiaździsty sztandar! :)
Może podałbyś przykłady, na jakich opierasz swoją opinię. Tylko nie podawaj Grenady z 1983 roku. Ta najlepsza armia na świecie wygrywa wyłącznie wtedy, gdy ma do dyspozycji miażdżącą przewagę w sprzęcie i technologii. W Wietnamie dostała zdrowy wpierdol od "żótłków", a w Afganistanie i w Iraku obecnie też się chłopcy GI jakoś specjalnie nie popisują. Guadalcanal zdobyli po niemal półrocznych ciężkich walkach, pozbawiwszy pierwej przeciwnika możliwości zaopatrywania oddziałów drogą morską. Japonia - cokolwiek by nie mówić o tym państwie - miała znacznie mniejsze rezerwy ludzkie i była państwem znacznie słabszym ekonomicznie od USA.
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
Kruger
Zgred, tetryk i maruda
Posty: 3413
Rejestracja: pn, 29 wrz 2008 14:51
Płeć: Mężczyzna

Re: Misje z użyciem helikoptera

Post autor: Kruger »

Generale, przeciez on to napisał żartobliwie. Emota dodał. Ociekający patosem cytat. Hmmm?
"Trzeba się pilnować, bo inaczej ani się człowiek obejrzy, a już zaczyna każdego żałować i w końcu nie ma komu w mordę dać." W. Wharton
POST SPONSOROWANY PRZEZ KŁULIKA

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Re: Misje z użyciem helikoptera

Post autor: ElGeneral »

To powinien był wstawić ";-)", zamiast ":-)". Ja człowiek prosty jestem i emotki rozumiem dosłownie... ;-).
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
jaynova
Niegrzeszny Mag
Posty: 1718
Rejestracja: pt, 10 lut 2012 17:42
Płeć: Mężczyzna

Re: Misje z użyciem helikoptera

Post autor: jaynova »

ElGeneral pisze:Ta najlepsza armia na świecie wygrywa wyłącznie wtedy, gdy ma do dyspozycji miażdżącą przewagę w sprzęcie i technologii. W Wietnamie dostała zdrowy wpierdol od "żótłków"
Wojna w Wietnamie prowadzona była przez kretynów. Jedna tura roczna na miejscu i z powrotem do domu?
Akurat gdy się chłopcy zapoznali z terenem i przeciwnikiem? A potem przywozili na miejsce świeżaków z poboru i podporuczników świeżo po szkółce. Poza tym gdy politycy mówią żołnierzom jak mają walczyć, wychodzi z tego wielkie gówno, tak jak w przypadku zasad walki z użyciem samolotów w Wietnamie. Jednego dnia wolno było bombardować pociągi, drugiego tylko ciężarówki. Idiotyzm.
Ale to nie była wina żołnierzy. Właśnie w Wietnamie zaczęły na porządnie rozwijać się Foki (wówczas UDT) i Zielone Berety pokazały co potrafią, po klęsce w Zatoce Świń (John Rambo ;)
"Wśrod szczęku oręża cichną prawa.". - Cyceron.

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Re: Misje z użyciem helikoptera

Post autor: ElGeneral »

Po pierwsze, Foki nie dorosły do swojej reputacji - znacznie lepsze są od nich choćby brytyjskie SASanki, a po drugie powiedz mi waść, czemu ta najlepsza armia na świecie ma taki wielki problem z ćpunami w swoich szeregach? Jankesi obniżyli standardy rekrutacyjne, bo nie za bardzo mogą znaleźć ochotników gotowych do nadstawiania daleko od kraju głów za interesy nowojorskich bankierów. Nie mówmy zresztą o elitarnych oddziałach, tylko o zwyczajnych szwejach. Rosyjskie oddziały Specnazu też są znacznie lepsze niż zwykłe roty składające się z rekrutów branych z poboru.
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
jaynova
Niegrzeszny Mag
Posty: 1718
Rejestracja: pt, 10 lut 2012 17:42
Płeć: Mężczyzna

Re: Misje z użyciem helikoptera

Post autor: jaynova »

ElGeneral pisze:Foki nie dorosły do swojej reputacji - znacznie lepsze są od nich choćby brytyjskie SASanki
Miałeś chyba na myśli SBS?
ElGeneral pisze:Jankesi obniżyli standardy rekrutacyjne, bo nie za bardzo mogą znaleźć ochotników gotowych do nadstawiania daleko od kraju głów za interesy nowojorskich bankierów
Służba w wojsku znacznie przyspiesza uzyskanie amerykańskiego obywatelstwa.
"Wśrod szczęku oręża cichną prawa.". - Cyceron.

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Re: Misje z użyciem helikoptera

Post autor: ElGeneral »

SAS razem z SBS, SRR, SFSG), UKSF, SR i SFAW wydzielonym z UKSF służą pod komendą DSF :-)...
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Juhani
Laird of Theina Empire
Posty: 3103
Rejestracja: czw, 18 lis 2010 09:04
Płeć: Mężczyzna

Re: Misje z użyciem helikoptera

Post autor: Juhani »

Jesuuu....ale to wojsko jezd gupie całe! Łażenie z żelastwem do zabijania, mundurki durnawe, itp.
Nadziwić się nie mogę, jak wgapione w mapę ustalają sobie, że tu okrążymy, tu uderzymy, tu wybijemy. A w łeb się by uderzyli własny. Gdyby wojny zaczynały się od obligatoryjnego wybicia generałów, pułkowników, i innych wszelkiej maści dowódców, a reszcie dano by możność wyboru, czy po takim zabiegu chcą walczyć, to założę się, że świat byłby lepszy. Czego wszystkim życzę. Tym, co wysyłają na śmierć, życzę śmierci. A tym, co nie chcą iść umierać w gupiej wojence, życzę długiego i szczęśliwego życia, a takoż domku z ogródkiem:)

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Re: Misje z użyciem helikoptera

Post autor: ElGeneral »

Piękny to pomysł. Tylko, że w takim wypadku w wielu krajach doszłoby do załamania gospodarczego z powodu krachu w przemyśle produkującym narzędzia do zabijania. Doszłoby do zamieszek, które trzeba byłoby tłumić zbrojną ręką. A kto byłby je wtedy tłumił? ;;;;-).
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Juhani
Laird of Theina Empire
Posty: 3103
Rejestracja: czw, 18 lis 2010 09:04
Płeć: Mężczyzna

Re: Misje z użyciem helikoptera

Post autor: Juhani »

Policja? :))

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Re: Misje z użyciem helikoptera

Post autor: ElGeneral »

Wystruganymi własnoręcznie z drewna pałkami ;-)...
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Juhani
Laird of Theina Empire
Posty: 3103
Rejestracja: czw, 18 lis 2010 09:04
Płeć: Mężczyzna

Re: Misje z użyciem helikoptera

Post autor: Juhani »

Skąd to założenie, że musiałoby dojść do zamieszek? Tyle gałęzi przemysłu upadło w ciągu wieków. Normalne zjawisko. Nie sądzę, żeby ludzie chcieli pracować tylko i koniecznie w przemyśle zbrojeniowym. Oni na ogól po prostu chcą pracować i godziwie zarabiać.

e. Ale nie myślałem o całkowitej likwidacji tego przemysłu. Czymś przecież trzeba by tych wysyłających na śmierć zabijać, nieee? :)))

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Re: Misje z użyciem helikoptera

Post autor: ElGeneral »

Juhani pisze:Ale nie myślałem o całkowitej likwidacji tego przemysłu. Czymś przecież trzeba by tych wysyłających na śmierć zabijać, nieee? :)))
W tym przypadku naprawdę wystarczyłyby zwykłe pały :-). Aż mi się serce śmieje do tego pomysłu. Co prawda w magazynach rozmaitych armii jest sporo jeszcze śmiercionośnego żelastwa, a w silosach rakietowych tkwią jeszcze rozmaite Kassandry, ale sama myśl jest bardzo kusząca.
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

ODPOWIEDZ