War... War never changes - Fallout 3 idzie.

Gry komputerowe i konsolowe, smaczne i zdrowe

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ

Fallout 3 będzie...

...hitem na miarę poprzedników.
13
42%
...niewyobrażalną chałą.
6
19%
...przeciętniakiem.
12
39%
 
Liczba głosów: 31

Awatar użytkownika
Zanthia
Alchemik
Posty: 1702
Rejestracja: czw, 11 sie 2005 20:11
Płeć: Kobieta

Post autor: Zanthia »

Dziękuję za opinię. Trzy razy pomyślę, zanim kupię... I, co bardzo dziwne, jeszcze dema nie dali. Podejrzane, a teraz wiem, czemu. I co to za gra, którą da się skończyć w dwa dni? Łeeeee...
It's me - the man your man could smell like.

Awatar użytkownika
taki jeden tetrix
Niezamężny
Posty: 2048
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 20:16

Post autor: taki jeden tetrix »

Zanthia pisze:I, co bardzo dziwne, jeszcze dema nie dali. Podejrzane, a teraz wiem, czemu.
No popatrz, do Obliviona też nie było demka (znaczy, poza ściągnięciem gierki z torrenta do celów testowych :D ).
Inna rzecz, że mają w sumie dość dobrą wymówkę - to sandbox (jakkolwiek z tych niedużych), jak zrobisz z tego demo?
"Anyone who's proud of their country is either a thug or just hasn't read enough history yet" (Richard Morgan, Black Man)
"Jak ktoś chce sypiać ze skunksami, niech nie płacze, że mu dzieci śmierdzą" (Etgar Keret)

DarkOne

Post autor: DarkOne »

Zanthia pisze:Dziękuję za opinię. Trzy razy pomyślę, zanim kupię... I, co bardzo dziwne, jeszcze dema nie dali. Podejrzane, a teraz wiem, czemu. I co to za gra, którą da się skończyć w dwa dni? Łeeeee...
Co do tych dwóch dni, to jedynie dlatego, że chciałem przejść jak najszybciej wątek główny. Myślę, że gdybym chciał zrobić wszystkie questy poboczne i odwiedzić wszystkie specjalne miejsca to zajęłoby mi to około 100 - 150 godzin, a nie 40.
Pomimo wszystkiego grę polecam... to w końcu Fallout.

Awatar użytkownika
taki jeden tetrix
Niezamężny
Posty: 2048
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 20:16

Post autor: taki jeden tetrix »

Z nieco innej beczki: orientuje się ktoś, czy wersje F, F2 i F Tactics dołożone do bieżącego numeru Playa to te chodzące pod WinXP i, co istotniejsze, czy (szczególnie F2) to wersja ocenzurowana vel europejska?
"Anyone who's proud of their country is either a thug or just hasn't read enough history yet" (Richard Morgan, Black Man)
"Jak ktoś chce sypiać ze skunksami, niech nie płacze, że mu dzieci śmierdzą" (Etgar Keret)

Awatar użytkownika
A.Mason
Baron Harkonnen
Posty: 4202
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:56
Płeć: Mężczyzna

Post autor: A.Mason »

Kupilem Fallouta 3, zwolnilem jakies 7GB na dysku D, a ten przy instalacji mi krzyczy, ze nie mam wystarczajaco miejsca i zebym zwolnil jeszcze kilka MB... No to zwalniam, dalej nic. Pomyslalem, ze moze nie ma miejsca w TEMPie, wiec zwolnilem tez troche miejsca, na dysku systemowym... Dalej to samo, ten sam komunikat... Pomyslalem, ze ciolek po prostu musi byc zainstalowany na dysku systemowym, ale nie mialem na nim miejsca, wiec postanowilem przepartycjonowac... Juz trzecia godzine siedze nad proba pstawienia systemu, bo posypaly mi sie wszystkie dwa windowsy i linuksy...
1) Artykuł 54. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2) Życie zmusza człowieka do wielu czynności dobrowolnych. Stanisław Jerzy Lec

Awatar użytkownika
A.Mason
Baron Harkonnen
Posty: 4202
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:56
Płeć: Mężczyzna

Post autor: A.Mason »

Udalo sie.
Pierwszy dzien grania. Powinno sie to nazywac Dupalaut, a nie Fallout. Ale jesli zapomne o F1 i F2, to gra staje sie zupelnie znosna. Ale skoro F3 porownuje sie do Obliviona, to tego ostatniego na pewno nie kupie.
1) Artykuł 54. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2) Życie zmusza człowieka do wielu czynności dobrowolnych. Stanisław Jerzy Lec

Awatar użytkownika
Atsa
Mamun
Posty: 177
Rejestracja: pt, 31 paź 2008 15:39

Post autor: Atsa »

Ale skoro F3 porownuje sie do Obliviona, to tego ostatniego na pewno nie kupie.
Nie grałam w F3, ale niedługo będę miała rzetelną recenzję (braciszek kupuje). Jeśli chodzi o Obliviona, warto go kupić. To jest dobra gierka (oczywiście jeśli lubisz takie gierki) z ładną grafiką, ogromnym światem gry, czasami nudzi przez tą wielkość, ale polecam.

Awatar użytkownika
Zanthia
Alchemik
Posty: 1702
Rejestracja: czw, 11 sie 2005 20:11
Płeć: Kobieta

Post autor: Zanthia »

Nie wielkość nudzi, ale nudne i tuzinkowe postacie. W każdym mieście przydziałowy kowal, mag i kupiec, a każdy indywidualizmu ma tyle, że ma własne imię i jedną linijkę dialogu. Dialogów jest średnio 3 kwestie na postać. Napisane źle i drętwo. Zagrane źle i drętwo. (Dialogi niedobre. Bardzo niedobre dialogi.) Tylko mechanika dobra, a dla samej mechaniki raczej nie warto grać.

Warto zagrać jedynie w dodatek Shivering Isles - świetnie napisany, zabawny i zaskakujący, z zachowaną dobrą mechaniką, ale ulepszonym scenariuszem i reżyserią.
"You bring the Fork! Happy day! The blind shall see! The lame shall walk! The short shall tall! Forks for all!" - Big Head, Shivering Isles

Zwłaszcza "the short shall tall" bawi mnie za każdym razem :D
It's me - the man your man could smell like.

Awatar użytkownika
taki jeden tetrix
Niezamężny
Posty: 2048
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 20:16

Post autor: taki jeden tetrix »

Zanthia pisze:Nie wielkość nudzi, ale nudne i tuzinkowe postacie.
I "pomysłowość" scenariusza - demoniczna inwazja polegająca na tym, że jej nie ma, czy sam początek - skrytobójcy likwidujący elitarnych ochroniarzy cesarza i samego Septimusa, ale twój bohater, poziom 1, załatwia ich z palcem w nosie...
"Anyone who's proud of their country is either a thug or just hasn't read enough history yet" (Richard Morgan, Black Man)
"Jak ktoś chce sypiać ze skunksami, niech nie płacze, że mu dzieci śmierdzą" (Etgar Keret)

Awatar użytkownika
Zanthia
Alchemik
Posty: 1702
Rejestracja: czw, 11 sie 2005 20:11
Płeć: Kobieta

Post autor: Zanthia »

Takich kwiatków jest więcej - urządzenie do podtrzymywania portali, którego najważniejsza część jest odsłonięta, a przemyślnym piekielnikom nie przyszło do głowy nawet warty obok postawić - tylko się pałętają bez celu w pobliżu...

I cudne dialogi, które były świetnym pomysłem, ale z braku czasu scenarzysty sprowadzają się do powitania, reklamy jakiegoś sklepu w pobliżu i pożegnania...
It's me - the man your man could smell like.

Trolliszcze
Psztymulec
Posty: 996
Rejestracja: pn, 07 maja 2007 01:43

Post autor: Trolliszcze »

Czytam sobie recenzje F3 i co się okazuje? Że, choć to inna gra niż F1/F2 (co było od początku jakby oczywiste), rzekomo wciąż ma falloutowy klimat i zbiera bardzo pochlebne opinie. A ponadto do tej pory sprzedało jej się więcej niż F1/F2. Niesamowite.

No ale nic to, czekam na odzew tych, co tak strasznie pomstowali na Bethesdę. Ktoś w tym wątku musi szczekać i mam nadzieję (oraz uzasadnione podejrzenie), że to jednak nie będę ja, ha.

Awatar użytkownika
obb
Dwelf
Posty: 517
Rejestracja: sob, 12 lip 2008 21:47

Post autor: obb »

Miliony much nie mogą się mylić.
Głupi nie wymierają, a mądrzy nie chcą umierać. Ale każdemu pisana jest śmierć.

Trolliszcze
Psztymulec
Posty: 996
Rejestracja: pn, 07 maja 2007 01:43

Post autor: Trolliszcze »

To bardzo interesujące, co mówisz, pozwól, że sobie przemyślę.

Awatar użytkownika
obb
Dwelf
Posty: 517
Rejestracja: sob, 12 lip 2008 21:47

Post autor: obb »

Filozofowie.
Głupi nie wymierają, a mądrzy nie chcą umierać. Ale każdemu pisana jest śmierć.

Awatar użytkownika
A.Mason
Baron Harkonnen
Posty: 4202
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:56
Płeć: Mężczyzna

Post autor: A.Mason »

Trolliszcze pisze:Czytam sobie recenzje F3 i co się okazuje? Że, choć to inna gra niż F1/F2 (co było od początku jakby oczywiste), rzekomo wciąż ma falloutowy klimat i zbiera bardzo pochlebne opinie. A ponadto do tej pory sprzedało jej się więcej niż F1/F2. Niesamowite.
Taa... Fajnie, ze niektorzy recenzenci najwyrazniej nie zauwazyli, ze zycie plynie, a rynek gier sie zmienil i powiekszyl :-) W ubieglym tysiacleciu ponad sto zlotych wydane na gre to byl koszmar, dzis - przecietne kieszonkowe ;-)

Natomiast co do klimatu starych Falloutow, to ta gra mnie potwornie nuzy. Odpowiada za to przede wszystkim system walki VATS. Bez niego sie gra marnie, a z nim - dziwnie. Swiat w grze jest inny, moim zdaniem gorszy niz w poprzednikach, ale gra trzyma klimat, bo sporo jest kalek z F1 i F2. Mam nieprzemozona ochote poszukac jakis kodow i napakowac swoja postac tylko po to, zeby skonczyc grac w ta gre.
1) Artykuł 54. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2) Życie zmusza człowieka do wielu czynności dobrowolnych. Stanisław Jerzy Lec

ODPOWIEDZ