Gry strategiczne on-line

Gry komputerowe i konsolowe, smaczne i zdrowe

Moderator: RedAktorzy

Awatar użytkownika
Ignatius Fireblade
Kameleon Super
Posty: 2575
Rejestracja: ndz, 09 kwie 2006 12:04

Post autor: Ignatius Fireblade »

Fiu, trochę tych strategii było. Bitefight, OGame, Plemiona (Wicek plemienia, którego nazwy nie pamiętam), Dark Throne (czy jakoś tak się ta gra nazywała - demokratycznie wybrany szefu sojuszu)... Hmmm, coś mnie pamięć zawodzi, bo było tego naprawdę sporo. Widać reszta nie była aż tak warta wspomnienia. ;)

Jednak nieważne jak wspaniała byłaby gra, dla mnie ważny jest tak naprawdę jeden element. Ludzie z którymi gram. Jeśli są w porządku, to zostaję przy grze na długo. Jeśli nie, to odpadam po chwili. Dlatego też zarzuciłem Plemiona (na chorobę mi gra, w której jestem otoczony przez noobów którzy nawet nie potrafią wystawić obrony, bo od dnia założenia osady nie było ich w grze? Nuda), a przy Dark Throne wręcz przeciwnie.
- Na koniec zadam ci tylko jedno pytanie. Co ci wyryć na nagrobku?
- Napisz: "Nie ma lekarstwa na brak rozumu".
"Black Lagoon" #10 Calm down, two men PT2

DarkOne

Post autor: DarkOne »

Plemiona, kiedyś, prawie zjadły mi życie:D
Grałem na samym początku, kiedy powstawał dopiero 1 świat, byłem w klanie Mroczni Wojownicy, czy coś:P (kto tą nazwę wymyślił?!), mieliśmy całkiem dobry dorobek, po pół roku staliśmy na 5 miejscu i rządziliśmy 1/4 świata.

Awatar użytkownika
Olaf
Wujcio Cleritus
Posty: 744
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:44

Post autor: Olaf »

Cień Lenia pisze:Stara Waśń - alem szybko ją odstawił, bo jakaś niezbalansowana była.
Stara Waśń przeszła ogromne zmiany - zmieniono całkowicie silnik gry. Pojawiły się dwie nowe rasy - Mongołowie i Słowianie, drakkary i machiny oblężnicze. Podobno gra się już znacznie lepiej.
Twardy, kruchy i pozbawiony życia. (by Dabliu)

Dziękuję wszystkim za pomoc mojemu menelowi! I proszę o kolejne datki:p

mixer

Post autor: mixer »

A ja też w plemiona sobie grałem jakiś rok temu. Wraz z kuzynem założyłem na 9 świecie plemię PoG, które w niedługi czas stało się najlepszym na kontynencie. Później zrobiliśmy fuzję z niejakim MDH i wspólnie rządziliśmy na świecie. Po jakimś czasie gry, gdy miałem już ok 2mln punktów grać przestałem i konto oddałem znajomemu, który sobie tam dobrze radzi do teraz. Plemiona naprawdę wciągają dlatego każdemu odradzam. No, ale z drugiej strony gra się świetnie, więc naprawdę polecam.
To teraz żeby nie było, jak ktoś się uzależni ostrzegałem, ale mówiłem też, że gierka świetna :D

Siergiej

Post autor: Siergiej »

Mnie kręciły tego typu gry...ja wiem, ze dwa, trzy lata temu. Wtedy ze znajomymi, nazwijmy to, prawdziwymi oraz tymi, których na oczy nie widziałem, sprawdzaliśmy co popadło. Wszystkie OGame'y, BiteFighty, TheCrims, nawet badziewia na silniku Vallheru - no po prostu każda napotkana tekstówka odrazu stawała się teatrem naszych kolejnych zmagań.

I w końcu nadeszła refleksja. To jest przecież wszystko takie samo, różnią się tylko kolorki tabelek i obrazki. Nic poza tym. Absolutna wtórność odstraszyła mnie od przeglądarkowych strategii i to na tyle, że od tego czasu do dziś żadnej nie tknąłem ;)

Może to też kwestia tego, że jako osoba, dla której gry komputerowe i konsolowe od lat są pasją, jestem odrobinę rozpieszczony "prawdziwymi" MMORPG-ami (z którymi skądinąd też skończyłem sporo czasu temu) oraz wysokobudżetowymi produkcjami i przez to ciężko mi zaakceptować proste, przeglądarkowe gierki...ale jakoś mi to nie przeszkadza ;)

Awatar użytkownika
Metallic
Kadet Pirx
Posty: 1276
Rejestracja: sob, 22 mar 2008 21:17
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Metallic »

Wracając do Plemion spytam, czy ktoś może wystartował na 25 świecie? :)
"...handlarz starym książkami odkrywa, że jego zarośnięte chwastami, najzwyklejsze w świecie podwórko jest znacznie dłuższe, niż się wydaje - w istocie sięga ono aż do samych bram piekieł."

mixer

Post autor: mixer »

Nie kuś :D Nie mam zamiaru znowu zaczynać. Jednak to trochę uzależnia i zabiera mnóstwo czasu, a każdą wolną chwilę wykorzystuje się, żeby przeanalizować newsy ze świata i dobrze poprowadzić wojo :D Choć już nieraz się zbierałem, żeby wrócić na szczęście jeszcze się to nie udało i niech lepiej tak już zostanie.

Sariss

Post autor: Sariss »

Ja teraz pogrywam w Ikariam na świecie Omikron, fajna rozbudowana gierka, w której nie trzeba tylko walczyć, atakować i plądrować, ale można też zająć się handlem.

Oprócz tego grałem w Ogame jakoś na samym początku (universum 3), travian (ta gra jest genialna, ale jestem w nią za słaby, żeby długo pograć, zawsze mnie koszą) i coś takiego jak Khan Wars ale szybko mi się znudziło:)

ODPOWIEDZ