Ogloszenia

Gry komputerowe i konsolowe, smaczne i zdrowe

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Ogloszenia

Post autor: Ebola »

Od wydawnictwa Hanami:

Od 10 grudnia 2007 roku dzięki Hanami i Wydawnictwu Styks
do sprzedaży trafi Hanafuda - tradycyjna, japońska
gra karciana, która cieszy się dużą popularnością nie tylko w Japonii
ale również w Korei i na Hawajach. Z myślą o Polskich miłośnikach
zabawy powstał specjalny portal Hanafuda.pl poświęcony tej ciekawej grze

Na stronie http://www.hanafuda.pl prezentowane będą różne wersje
rozgrywek, jak również fakty historyczne i kulturowe związane z grą.
W portalu nie zabraknie też informacji o spotkaniach, na których
będzie można zapoznać się bliżej z Hanafudą. Bezpośrednio po premierze
(10 grudnia 2007) zostanie uruchomione forum, które da graczom
możliwość wymiany doświadczeń.
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

arkadia

Arkadia - darmowa interaktywna tekstowa gra sieciowa

Post autor: arkadia »


wpis moderatora:
Bebe: Post przeniesiono w odpowiedniejsze miejsce.


Serdecznie zapraszamy wszystkich do świata Arkadii:

Arkadia to pierwszy polski MUD czyli Multi User Dungeon - interaktywna tekstowa gra sieciowa osadzona w realiach Fantasy. Nasz 'engine' to Mudlib CD z najlepszego (zdaniem wielu) LpMUDa na świecie, czyli z Genesis, który został spolszczony i gruntownie zmodernizowany. Stawiamy na graczy chcących 'wczuć' się w kreowane przez siebie postacie. Jesli chodzi o świat gry, to jest to świat zaczerpnięty z literatury Fantasy. W chwili obecnej istnieją dwie Domeny - Imperium w Starym Świecie według Warhammer RPG oraz Ishtar, świat oparty na opowieściach o Wiedźminie A. Sapkowskiego. Oczywiście obie części świata są ze sobą połączone, tworząc wspólnie pełny świat Arkadii.

Czeka na Ciebie:
- setki tysięcy lokacji,
- kilkanaście gildii i stowarzyszeń,
- ogromny wybór broni, ekwipunku, ubrań, biżuterii dla postaci,
- rozwój bojowy i niebojowy postaci,
- codziennie ponad 100 osób tworzących świat,
- tutaj ogranicza Cię tylko Twoja własna wyobraźnia,
- silnie wciągające przygody na długie lata gry,


Zagraj juz teraz


Linki:
Strona glówna: http://arkadia.rpg.pl
Forum: http://www.twoj.net/viewforum.php?f=72
Aktualności: http://www.mudy.republika.pl/

P.S. Dla moderatorow: Gra ma charakter zupelnie niekomercyjny oraz nie mam z umieszczeni tego posta tutaj zadnych zyskow.

Awatar użytkownika
Sexy Babe
Fargi
Posty: 308
Rejestracja: wt, 22 sie 2006 23:42

Re: Arkadia - darmowa interaktywna tekstowa gra sieciowa

Post autor: Sexy Babe »

arkadia pisze: ...
- codziennie ponad 100 osób tworzących świat,
...
No to ładnie gierke "zbalansowali".
Ciekwe kto ze starej lub chociaż cokolwiek niemłodej gwardii jeszcze w to aktywnie klika, ile postaci ma trzycyfrowy wiek, ile z tych setek tysięcy lokacji to trakty i pustkowia, jaki można mieć poziom rozwijając postać niebojowo, i do ilu gildii można się dostać bez znajomości :/
Zbyt mało pamięci lub miejsca na dysku aby...

arkadia

Post autor: arkadia »

W sumie to duzo osob teraz wraca. Trzycyfrowi dobrze sie trzymaja i graja. Podczas rozwoju niebojowego nie jest tak istotny poziom postaci. Wedlug mnie nie ma problemow zeby dostac sie do wiekszosci gildii bez znajomosci.

Awatar użytkownika
bcr
Dwelf
Posty: 578
Rejestracja: śr, 03 maja 2006 20:02

Post autor: bcr »

Do 24 maja można za zero złotych otrzymać grę Portal.
Wystarczy założyć (lub mieć) konto na platformie growej Steam i wybrać tę grę do instalacji - zostaje przypisana do konta na stałe.
Jest to jedna z lepszych, choć niedługich, gier, w jakie grałem.
Odkąd pojawiły się fora internetowe, ściany publicznych toalet są znacznie czystsze.

Awatar użytkownika
JanTanar
Fargi
Posty: 383
Rejestracja: wt, 22 lip 2008 21:10

Post autor: JanTanar »

A ten "Steam" warty jest zachodu. Raz jakaś gra kazała mi go zainstalować, i później przez długi czas nie mogłem wyplenić z komputera. Cały czas, nawet bez growego powodu, chciał przesyłać gdzieś jakieś dane i gryzł się z zaporami, a poza tym gdzieś się zadekował i chwilę trwało zanim namierzyłem resztki. Warto go ustawiać i jest bezpieczny?

Awatar użytkownika
Ilt
Stalker
Posty: 1930
Rejestracja: pt, 02 paź 2009 15:45

Post autor: Ilt »

No jak się nie wyłączy ustawienia, że ma się uruchamiać zawsze przy włączeniu komputera, to rzeczywiście średnio przyjemny jest Steam. Ale to wsio, poza tym jest bezpieczny, nie szpieguje i nie wysyła danych których nie powinien. I tak, dla Portala za darmo warto. Warto by było nawet podpisać cyrograf z diabłem... albo nie. Wróć. Cyrograf z diabłem to tylko za Scribblenauts:)
The mind is not a vessel to be filled but a fire to be kindled.

Awatar użytkownika
Albiorix
Niegrzeszny Mag
Posty: 1768
Rejestracja: pn, 15 wrz 2008 14:44

Post autor: Albiorix »

Steam służy do kupowania gier online. Gry kupione w Steamie są przypisywane do Twojego konta na wieki. Możesz je zainstalować na dowolnym komputerze ale do uruchomienia wymagają zalogowania się na Steam.

Wady:
1. Kupujesz gry i nie masz pudełek, płytek i bajerków
2. Kupujesz gry i nie możesz ich potem sprzedać na Allegro
3. Brakuje mi tam rozwiniętego działu "starocie".
4. Często gry są trochę droższe niż w Media Markt etc.
5. Nie działa sieć - nie pograsz. Jest tryb offline ale cośtam cośtam.

Zalety:
1. Nigdy nie stracisz gier na Steamie przez zgubienie czy porysowanie płytek etc.
2. Kupujesz, ściągasz i masz - szybko, sprawnie i działa
3. Jest to bardzo wygodne jeśli grywasz na kilku kompach.
4. Czasem są fajne promocje, darmowe gry, dema albo korzystne celowo pakiety.

E: Steam wzbudza oburzenie niektórych zwolenników świętej własności etc, bo nie daje pełnych praw do rzeczy które się kupuje (nie można sprzedać kupionych gier). Niemniej z punktu widzenia wygody jest dobry.
E: wada 5
nie rozumiem was, jestem nieradioaktywny i nie może mnie zniszczyć ochrona wybrzeża.

Awatar użytkownika
JanTanar
Fargi
Posty: 383
Rejestracja: wt, 22 lip 2008 21:10

Post autor: JanTanar »

Ilt, Albiorix, Dziękuję. Może w takim razie się reaktywuję, chociaż nie mam najlepszych wspomnień, coś nie do końca to wszystko mi działało (insza sprawa, że za dużo czasu na wnikanie w ustawienia to mu nie poświęciłem). Trochę mnie zirytował, gdy nie chciał się zdeinstalować do końca, ale skoro mówicie, że jest bezpieczny. Faktycznie dla Portala może warto.

Tylko powiedzcie może jeszcze, czy szybkość i stabilność internetu ma znaczenie przy graniu, czy wystarczy jak zaloguje się na początku?

Awatar użytkownika
Albiorix
Niegrzeszny Mag
Posty: 1768
Rejestracja: pn, 15 wrz 2008 14:44

Post autor: Albiorix »

Nie ma, musisz się tylko zalogować na początku, potem możesz wyjąć kabelek :) Przynajmniej tak było w tych grach w które grałem.
nie rozumiem was, jestem nieradioaktywny i nie może mnie zniszczyć ochrona wybrzeża.

Awatar użytkownika
bcr
Dwelf
Posty: 578
Rejestracja: śr, 03 maja 2006 20:02

Post autor: bcr »

Dziś KOTOR za dwa i ćwierć euro - całkiem przyzwoicie :) - ot, tydzień LucasArts na Steamie właśnie trwa.
Nad powyższym tytułem się zastanawiam, choć czekam - może Małpia Wyspa będzie w bardziej niż przyzwoitej cenie...
No i trafiłem jeszcze na taki pakiecik za 20$.
Odkąd pojawiły się fora internetowe, ściany publicznych toalet są znacznie czystsze.

Awatar użytkownika
Cordeliane
Wynalazca KNS
Posty: 2630
Rejestracja: ndz, 16 sie 2009 19:23

Ogloszenia

Post autor: Cordeliane »

A ja przelotem, odświeżę wątek - chce ktoś pograć w Stardew Valley? Kupiłam w pakiecie, a miałam wcześniej, mogę legalnie odstąpić klucz na Steam.
Są w tym elementy fantasy ;)
Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until they speak.

Awatar użytkownika
MAT
Fargi
Posty: 456
Rejestracja: śr, 26 lut 2014 21:35
Płeć: Mężczyzna

Ogloszenia

Post autor: MAT »

Cordeliane pisze:chce ktoś pograć w Stardew Valley?
To trochę taki rozbudowany Harvest Moon, prawda?
Życie bez czytania jest niebezpieczne, trzeba zadowolić się samym życiem, a to niesie ze sobą pewne ryzyko (Michel Houellebecq)

Awatar użytkownika
Cordeliane
Wynalazca KNS
Posty: 2630
Rejestracja: ndz, 16 sie 2009 19:23

Ogloszenia

Post autor: Cordeliane »

Tak, autor z początku chciał napisać HM na PC, ale potem mocno to rozwinął. Trudno mi jednak porównać osobiście, bo na HM kiedyś machnęłam ręką, stwierdzając prawie na samym początku że zajmie mi za dużo czasu, a granie na Gameboyu było męczące dla oczu :)
Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until they speak.

Awatar użytkownika
MAT
Fargi
Posty: 456
Rejestracja: śr, 26 lut 2014 21:35
Płeć: Mężczyzna

Ogloszenia

Post autor: MAT »

Hmm... Może się skusić?... Choć za tydzień będzie co robić (Torment)... A jak się rozliczymy?:)
Życie bez czytania jest niebezpieczne, trzeba zadowolić się samym życiem, a to niesie ze sobą pewne ryzyko (Michel Houellebecq)

ODPOWIEDZ