HoM&M I-V

Gry komputerowe i konsolowe, smaczne i zdrowe

Moderator: RedAktorzy

Awatar użytkownika
Łowczyni
Mamun
Posty: 158
Rejestracja: pn, 21 maja 2007 21:56

Post autor: Łowczyni »

V jest świetna. Najlepsze - Lochy (ach Matrony Cienia) i Akademia (sentyment do Fortecy z 3 przeważył...).
A grał ktoś w Kuźnię Przeznaczenia? Ja nie mialam okazji... Krasnoludy dobre?

Awatar użytkownika
Ellaine
Klapaucjusz
Posty: 2372
Rejestracja: sob, 25 lut 2006 22:07
Płeć: Kobieta

Post autor: Ellaine »

Całkiem niezłe. Co prawda zanim dobrze się zaprzyjaźniłam z "Kuźnia przeznaczenia"* to komputer tak się spsuł, że teraz mi ta (ani żadna inna gra) nie chodzi.
Aczkolwiek Twierdza jest ciekawym zamkiem. Jednostki są wytrzymałe i raczej mocne. Ciekawostką są dla mnie Runy, których obsługi nie zdążyłam za dobrze poznać. Poza tym w "Kuźni przeznaczenia" jest edytor map, którego też nie zdołałam rozgryźć, ale kiedyś spróbuję. I stworzę własną kampanię, hyhy. ;)

*swoją drogą zastanawiam się dlaczego nie przetłumaczono dosłownie tytułu. W końcu "Młoty wiary/przeznaczenia"(?) też nie brzmiałyby źle...
Piękne kłamstwo? Uwaga! To już twórczość - S. J. Lec
Cudnie, fajnie i gites - gdy definitywnie odwalę kitę - J. Nohavica
Rękopis znaleziony w pękniętym wazonie

Awatar użytkownika
Dehydrogenaza
Pćma
Posty: 250
Rejestracja: wt, 19 wrz 2006 12:44

Post autor: Dehydrogenaza »

Powiem tak: nigdy nie byłem jakoś specjalnie fanem serii, ale HoMM II i III lubię. Niestety piąta część raczej nie zadziała na mojej karcie graficznej :D (ATI Rage 8 MB).

Awatar użytkownika
Łowczyni
Mamun
Posty: 158
Rejestracja: pn, 21 maja 2007 21:56

Post autor: Łowczyni »

Dehydrogenaza pisze:Powiem tak: nigdy nie byłem jakoś specjalnie fanem serii, ale HoMM II i III lubię. Niestety piąta część raczej nie zadziała na mojej karcie graficznej :D (ATI Rage 8 MB).
No niestety, na moim też nie pójdą, grywam u kolegi. ale 5 przynajmiej trzyma poziom, nie to co czwórka ;/
Najlepsza oczywiście trójka, choć w dwójkę i jedynkę też się grało całkiem miło.
To teraz czekamy na szóstkę ;-)

Trolliszcze
Psztymulec
Posty: 996
Rejestracja: pn, 07 maja 2007 01:43

Post autor: Trolliszcze »

ODDAJCIE MI BARBARZYŃCĘ!!!

W "Kuźnię..." nie grałem, tylko w podstawkę, ale ta twierdza - wnoszę z recenzyj - chyba robi za trójkowego barbarzyńcę właśnie? Jeśli tak, to może się skuszę... Choć bez starożytnych behemotów to już i tak nie będzie to samo :)

Awatar użytkownika
Czarna
Mamun
Posty: 165
Rejestracja: ndz, 17 cze 2007 20:50

Post autor: Czarna »

Na początku sceptycznie podchodziłam do piątej części, ale jak już zagrałam, a zwłaszcza jak zobaczyłam walkę, szczena mi opadła. Jednak myślę, że większą grywalnośc ma III, a II też kawał dobrej roboty. Chm, co mogę powiedziec o IV, ani graficznie nie powala, ani w innych kwestiach, dla mnie też jest najsłabszą częscią. Niedopracowane jednostki, przesadnie trudne plansze, w ogóle mnie nie wciągnęła.

Belwar

Post autor: Belwar »

A wiecie, co mi się w piątce nie podoba?
Niektóre elementy walki.
Co prawda koljeka, pokzaująca kolejność jednostek i licznik, pokazujący, ile może zginąć wojsk ułatwiają, lecz psują ten smaczek. I to znacznie. Do tego mikroskopijne pole bitwy i kwadratowa siatka z lekka uniemożliwiają jak dla mnie manewry taktyczne.

Awatar użytkownika
Mort00s
Fargi
Posty: 355
Rejestracja: czw, 04 paź 2007 21:39

Post autor: Mort00s »

No. Wreszcie jakaś sensowna gra. Heroes V. Tnie się. Ale chodzi? Chodzi! Szkoda tylko, że za tydzień muszę go oddać :].
"Gdy walczysz z potworami, uważaj by nie stać się jednym z nich.
Gdy patrzysz w otchłań, ona również patrzy i w Ciebie."

Friedrich Nietzsche

Awatar użytkownika
Ika
Oko
Posty: 4256
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:26

Post autor: Ika »

He, a ja mam już dodatek!
Im mniej zębów tym większa swoboda języka

Awatar użytkownika
Keiko
Stalker
Posty: 1801
Rejestracja: wt, 22 sty 2008 16:58

Post autor: Keiko »

Heroes V to moja ulubiona gra jesli potrzebuje się odstresować. Wtedy siadam przed kompem i tłukę te biedne stwory... Aczkolwiek łza się w oku kręci kiedy wspomnę Heroes bodajże III lub nawet II (już mi sie mylą edycje) i te wszystkie noce zarwane z ich powodu. A dodatek tez mam :)))

Awatar użytkownika
Meduz
Cylon
Posty: 1106
Rejestracja: ndz, 19 lis 2006 21:59

Post autor: Meduz »

A moje HOMM V leżą i się kurzą, łącznie z dodatkiem. IMO najlepsza była część III plus wszystkie dodatki. Jeszcze starzy Herosi, ale z lepszą grafiką, która nie zawieszała kompa. A część V potrafi zamulić.
Meduz Kamiennooki

- Lepiej się spytaj, co to daje?
- A co zabiera?

Trolliszcze
Psztymulec
Posty: 996
Rejestracja: pn, 07 maja 2007 01:43

Post autor: Trolliszcze »

Keiko pisze:Heroes V to moja ulubiona gra jesli potrzebuje się odstresować. Wtedy siadam przed kompem i tłukę te biedne stwory... Aczkolwiek łza się w oku kręci kiedy wspomnę Heroes bodajże III lub nawet II (już mi sie mylą edycje) i te wszystkie noce zarwane z ich powodu. A dodatek tez mam :)))
Prawdziwi hardkorowcy na dźwięk słowa "heroes" z numerkiem innym niż 1, 2 i 3 spluwają za plecy, obracają się trzy razy w lewo, pięć w prawo i posypują głowę tym, co akurat pod ręką.

Awatar użytkownika
Keiko
Stalker
Posty: 1801
Rejestracja: wt, 22 sty 2008 16:58

Post autor: Keiko »

Niestety 1 mnie dziwnym trafem ominęło... Później była już miłość nieustanna... Wszystkie heroes nasze są - nie będę rasistą.

Awatar użytkownika
Avlinn
Mamun
Posty: 160
Rejestracja: pt, 14 gru 2007 17:53

Post autor: Avlinn »

Heroes III to moja wielka miłość, łącznie ze wszystkimi dodatkami. Ach, ten klimat, ta muzyka... nic, tylko zarywać noce i grać ^^
Heroes IV... temu już coś brakowało. Uciążliwy był brak upgrade'u i alternatywa wykluczająca przy wybieraniu jednostek od 3 poziomu w górę... ale przynajmniej tyle, że bohaterowie mogli prawdziwie uczestniczyć w walce, a nie tylko miotać czary.
Heroes V... hm. Zagrałam w demo i powiem szczerze, nie zainteresowało mnie na tyle, żeby zająć się pełną wersją.
A co do całkiem pierwszych części... były fajne, miały klimacik... aczkolwiek nic nie pobije "trójki".
It's time to choose sides now... that's what you said when we talked unfurl

Awatar użytkownika
Narai
Fargi
Posty: 345
Rejestracja: pn, 04 lut 2008 21:26

Post autor: Narai »

Dla mnie żadna, ale to żadna część nie jest lepsza od trójki. Moim skromnym zdaniem zamiast produkować kolejne części powinno się skupić na tworzeniu dodatków:)
"Wspaniała przyjemność estetyczna, zwariować w teatrze, muszę wyznać." L.Tieck
"Pisarze, którzy chcą pisać dla innych pisarzy, powinni pisać listy." L. Niven

ODPOWIEDZ