Ostatnio graliśmy...

Gry komputerowe i konsolowe, smaczne i zdrowe

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Re: Ostatnio graliśmy...

Post autor: Młodzik »

O właśnie, Marchewie, a wszystkie Bioshocki już zaliczyłeś :)?

Awatar użytkownika
Marchew
Kurdel
Posty: 782
Rejestracja: pn, 17 lip 2006 09:40
Płeć: Mężczyzna

Re: Ostatnio graliśmy...

Post autor: Marchew »

Utknąłem w pierwszym. Ale wrócę.
Za dużo gier. Promocja na Xbox Gold była i wskoczyło po drodze Dishonored, gdzieś tam czeka Fallout 3 , New Vegas... Z moją Lepszą Połową spróbowaliśmy Diablo 3 i zniknęły 2 weekendy ;) Skończyłem Portala, a teraz pożyczyłem sobie Watch_Dogs, ale pomimo uwielbienia do cyberpunka chyba nie dotrwam do końca.
Try not! Do or do not. There is no try.

Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Re: Ostatnio graliśmy...

Post autor: Młodzik »

Faktycznie, zatrzęsienie. Też nadrabiam zaległości sprzed kilku lat i z przykrością stwierdziłem, że wyrosłem z gier. Właściwie chyba nigdy nie byłem typowym graczem. Zawsze najbardziej pociągała mnie fabuła, a teraz jej pretekstowość w wielu tytułach mnie zniechęca, Dishonored to wyjątek. Naprawdę ogromną frajdę sprawiał mi ogrom możliwości i klimat. A fabularny syndrom odstawienia po Bioshocku trzyma mnie nadal ;).

Awatar użytkownika
Marchew
Kurdel
Posty: 782
Rejestracja: pn, 17 lip 2006 09:40
Płeć: Mężczyzna

Re: Ostatnio graliśmy...

Post autor: Marchew »

A Wiedźminy?
Try not! Do or do not. There is no try.

Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Re: Ostatnio graliśmy...

Post autor: Młodzik »

A Wiedźminy mają szczególne miejsce w moim serduszku, właśnie tłukę po raz trzeci w "Wiedźmina 2", żeby poznać bodaj ostatni aspekt intrygi (Ale tak naprawdę wróciłem do niego przez hajp wokół zbliżającej się trójki, a zwłaszcza przez piosenkę człowieka o pseudonimie Miracle of Sound). Mam niesamowitą słabość do nieliniowości zaproponowanej przez CD Projekt, nawet jeśli Wiedźmin 2 fabularnie trochę niedomaga.

Awatar użytkownika
lernakow
Mamun
Posty: 194
Rejestracja: pn, 24 sie 2009 12:16
Płeć: Mężczyzna

Re: Ostatnio graliśmy...

Post autor: lernakow »

"80 Days" od Inkle (póki co tylko iOS). Steampunkowa wersja "W osiemdziesiąt dni dookoła świata" Verne'a. A właściwie nie tylko steampunkowa, lecz utrzymana w stylu wiktoriańskiego futuryzmu, gdzie zmiany nie ograniczają się do robotów na parę, ale dotyczą też ról społecznych płci, co w praktyce sprowadza się do tego, że połowa kapitanów i inżynierów to kobiety.
Inkle są od interaktywnej fikcji, więc w grze więcej się czyta niż ogląda. Oprócz tego trzeba planować podróż, dbać o Fogga (wcielamy się w Passepartout), zarządzać finansami (czasem warto nadłożyć drogi, by wyjątkowo korzystnie coś sprzedać). Do odwiedzenia mamy 150 miast, połączeń między nimi jest jeszcze więcej. Pociągi (w tym podmorskie), zwierzęta żywe i mechaniczne, różne machiny latające, statki w wielkim wyborze — wszystko do naszej dyspozycji.
Raz już świat objechałem (74 dni, ponad 13 tysięcy funtów wyniku po odjęciu kosztów od wygranej). Po drodze musiałem m.in. wszcząć bunt na statku. Teraz jadę po raz drugi i właśnie wylądowałem w Honolulu po rozwiązaniu kryminalnej zagadki na pokładzie eksperymentalnego statku powietrznego.

Awatar użytkownika
Marchew
Kurdel
Posty: 782
Rejestracja: pn, 17 lip 2006 09:40
Płeć: Mężczyzna

Re: Ostatnio graliśmy...

Post autor: Marchew »

Przekonałeś mnie, kupuję ;)
Try not! Do or do not. There is no try.

Xiri
Nexus 6
Posty: 3388
Rejestracja: śr, 27 gru 2006 15:45

Re: Ostatnio graliśmy...

Post autor: Xiri »

Od roku cisnę ze znajomymi w League of Legends, najpopularniejszą grę na świecie, która ma miliony graczy. Obecna moja dywizja to platyna (wcześniej był brąz, srebro i złoto, wyżej jest jeszcze diament i challenger, czyli najlepsi z najlepszych). Niżej dwa gameplaye (nick Adrya). Moje ulubione postaci to rycerz Garen i wojownik Darius.
https://www.youtube.com/watch?v=smIoyyl-E04
https://www.youtube.com/watch?v=GOZbcWURUhk

Awatar użytkownika
Marchew
Kurdel
Posty: 782
Rejestracja: pn, 17 lip 2006 09:40
Płeć: Mężczyzna

Re: Ostatnio graliśmy...

Post autor: Marchew »

Kupiłem "80 Days" i gram sobie w drodze do pracy. Niestety, pierwszy wyścig z czasem przegrałem, ale też wywołałem bunt na statku i było super :) Popełniłem błąd myśląc, że mogę wrócić do miasta, w którym już byłem. I jak znalazłem arcydrogi i arcyszybki lot do Hong Kongu przez cały kontynent to ustawiłem pobranie funduszy w banku i wyskoczyłem sprzedać dobra do miasta obok. I już nie mogłem wrócić odebrać moich pieniędzy i polecieć...

Wielkie dzięki za polecenie, świetna gra :)
Try not! Do or do not. There is no try.

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Re: Ostatnio graliśmy...

Post autor: nosiwoda »

Na Playstation Store jest promo na pierwszego Mass Effecta - kupować, kumowie?

Ostatnio zaś grałem w Far Cry 3: Blood Dragon (wersja na PS) i dawno się tak dobrze nie bawiłem. Twardzielskie teksty, nawiązania do lat 80. i cyberpunk. Miodzio. Dodam, że obecnie ta właśnie gra jest w całości (wersja na PC) na DVD-bonusie do CDAction. Polecam zakup!
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
Cordeliane
Wynalazca KNS
Posty: 2630
Rejestracja: ndz, 16 sie 2009 19:23

Re: Ostatnio graliśmy...

Post autor: Cordeliane »

Mass Effecta - kupować. Ja grałam na PC, więc nic nie powiem na temat wersji na Playstation, ale kupować zdecydowanie.

A ja grywam sobie w LOTRO (Lord of the Rings Online). Głównie ze względu na staranne osadzenie w świecie Tolkiena, piękną grafikę, i towarzystwo. Zabawne jest, że twórcy nie mają praw autorskich do Silmarillionu (dlatego np. w grze nie może pojawić się żadna nazwa, która wystąpiła tylko tam, a nie w LOTR czy Hobbicie), i czasem kreatywnie obchodzą te ograniczenia - np. nazywając postać odpowiednikiem jej oryginalnego imienia w drugim elfim narzeczu.
Mam tylko nadzieję, że fabuła zostanie dociągnięta do końca, zanim gra zbytnio straci popularność - w ostatnim rozszerzeniu dotarliśmy do Gondoru.
Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until they speak.

Awatar użytkownika
A.Mason
Baron Harkonnen
Posty: 4202
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:56
Płeć: Mężczyzna

Re: Ostatnio graliśmy...

Post autor: A.Mason »

nosiwoda pisze:Na Playstation Store jest promo na pierwszego Mass Effecta - kupować, kumowie?
A grałeś w pozostałe części? Bo wydaje mi się, że jeśli nie, to w promocji na PS3 był też niedawno trójpak Mass Effectów, może jeszcze jest. Grałem w jedynkę i dwójkę na PC i uważam, że to bardzo dobre gry są.
Trójkę kupiłem na PS3 i wyrzuciłem pieniądze w błoto - nie potrafię grać w strzelanki i strzelankopodobne ani na padzie, ani na Move.
1) Artykuł 54. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2) Życie zmusza człowieka do wielu czynności dobrowolnych. Stanisław Jerzy Lec

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Re: Ostatnio graliśmy...

Post autor: nosiwoda »

OK, to poszukam trzypaku. Ale jeśli cena będzie 3xjedynka, to kupię samą jedynkę.

A mnie na padzie całkiem nieźle się gra w strzelanki. Co prawda do tej pory grałem w Crysisa 2 i wspomnianego powyżej FC3:Blood Dragon, a one mają ten sam silnik i bardzo zbliżone ustawienia na padzie, więc może w co innego będzie gorzej.
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
Marchew
Kurdel
Posty: 782
Rejestracja: pn, 17 lip 2006 09:40
Płeć: Mężczyzna

Re: Ostatnio graliśmy...

Post autor: Marchew »

Xiri pisze:Od roku cisnę ze znajomymi w League of Legends, najpopularniejszą grę na świecie, która ma miliony graczy. Obecna moja dywizja to platyna (wcześniej był brąz, srebro i złoto, wyżej jest jeszcze diament i challenger, czyli najlepsi z najlepszych). Niżej dwa gameplaye (nick Adrya). Moje ulubione postaci to rycerz Garen i wojownik Darius.
https://www.youtube.com/watch?v=smIoyyl-E04
https://www.youtube.com/watch?v=GOZbcWURUhk
Gram od 5 dni. Strasznie to cholerstwo wciąga...
Try not! Do or do not. There is no try.

Awatar użytkownika
Marchew
Kurdel
Posty: 782
Rejestracja: pn, 17 lip 2006 09:40
Płeć: Mężczyzna

Re: Ostatnio graliśmy...

Post autor: Marchew »

Wiedziałem, że kupuję komputer przede wszystkim po to żeby grać w gry Blizzarda...

Hell, it's about time.

Zacząłem grać w Starcrafta II i od razu złożyłem wniosek urlopowy ;) Cudo.
Try not! Do or do not. There is no try.

ODPOWIEDZ