Andrzej Pilipiuk-chrzęszczące słownikowo 'Dziedziczki'

czyli o naszych albo cudzych autorach i ich dziełach - wszystko co chcielibyście wiedzieć, a o co (nie)boicie się zapytać

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jaynova
Pciuch

Post autor: jaynova » pn, 18 mar 2019 21:55

Skończyłem właśnie czytać Zły Las. I z przykrością stwierdzam, że zbiór jest wyraźnie słabszy od poprzednich, kontynuując tendencję spadkową WILCZEGO LEŻA. Aby się upewnić zdjąłem z półki Aparatusa i Szewca z Lichtenrade i niestety, są dużo dużo lepsze. Tu kibicowałem Robertowi, a w nowych zbiorach jest mi obojętny :( Poza tym pierwsze opowiadanie, a w zasadzie mikropowieść ( 129 stron) jest zwyczajnie nudne.
"Wśrod szczęku oręża cichną prawa.". - Cyceron.

Andrzej Pilipiuk
C3PO

Post autor: Andrzej Pilipiuk » wt, 05 lis 2019 22:18

Być może XI tom bezjakubowych spełni oczekiwania.

Awatar użytkownika
jaynova
Pciuch

Post autor: jaynova » ndz, 23 lut 2020 19:49

Mój Boże, widzę własny post sprzed niemal roku i po lekturze najnowszego "Przyjaciela człowieka" mógłbym go w zasadzie skopiować. Po prostu tendencja spadkowa. Znów chwyciłem za starsze zbiory i znów widać spadek formy. Opowiadaniom o doktorze Skórzewskim nie równać się z Chorobą białego człowieka. A Robert Storm niczym tu nie błysnął.
"Wśrod szczęku oręża cichną prawa.". - Cyceron.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna

Post autor: Alfi » czw, 05 mar 2020 22:38

jaynova pisze:
ndz, 23 lut 2020 19:49
Robert Storm niczym tu nie błysnął.
Jak już kiedyś napisałem, Robert Storm kiedyś przez prawie całe opowiadanie nie wiedział, do czego służy nadmuchiwana lalka, a ja się prawie od razu domyśliłem :-).
Teraz podreptałem do biblioteki, ściągnąłem z półki "Karpie bijem", a tam znalazłem opowiadanie pt. "Kolejka". Następnego dnia musiałem odwiedzić pocztę z listem odrobinę za ciężkim, by standardowy znaczek odpowiadał taryfie. Czy mam opowiadać dalej? Na poczcie chyba faktycznie Złe się zagnieździło.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna

Post autor: Alfi » sob, 07 mar 2020 21:03

Przeczytałem Wakacje ze zbioru Wampir z KC. I teraz już wiem, że ektoplazma jest strasznie zła ;). Przeżarta tym złem do szpiku kości.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

ODPOWIEDZ