Anna Kańtoch- czemu nikt nie wspomniał?

czyli o naszych albo cudzych autorach i ich dziełach - wszystko co chcielibyście wiedzieć, a o co (nie)boicie się zapytać

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gata Gris
Kurdel
Posty: 701
Rejestracja: sob, 18 paź 2008 09:23

Post autor: Gata Gris »

nosiwoda pisze:A jak kupiłaś?

Niestety, nie moja. Pożyczona z biblioteki GKF.
Bardzo lubię czytać! Na świecie jest tyle wspaniałych książek! Ja na ten przykład mogę pić miesiąc albo dwa, a potem wziąć i przeczytać jakąś książkę... I ta książka wyda mi się taka dobra, a ja sobie taki zły, że się okropnie denerwuję...

Awatar użytkownika
Hitokiri
Nexus 6
Posty: 3318
Rejestracja: ndz, 16 kwie 2006 15:59
Płeć: Kobieta

Post autor: Hitokiri »

Hmmm... czy ja dobrze rozwijam ten skrót jako Gdański Klub Fantastyki?


<litości, nie sieje offtopa, już mnie tu nie ma!>
"Ale my nie będziemy teraz rozstrzygać, kto pracuje w burdelu, a kto na budowie"
"Ania, warzywa cię szukały!"

Wzrúsz Wirusa! Podarúj mú "ú" z kreską!

Awatar użytkownika
Gata Gris
Kurdel
Posty: 701
Rejestracja: sob, 18 paź 2008 09:23

Post autor: Gata Gris »

Hitokiri pisze:Hmmm... czy ja dobrze rozwijam ten skrót jako Gdański Klub Fantastyki?
Dobrze rozwijasz. A czy jest oftopa - skoro informuję, gdzie mam źródełko książek o przystojniaku Domenicu, to chyba na temat?
Bardzo lubię czytać! Na świecie jest tyle wspaniałych książek! Ja na ten przykład mogę pić miesiąc albo dwa, a potem wziąć i przeczytać jakąś książkę... I ta książka wyda mi się taka dobra, a ja sobie taki zły, że się okropnie denerwuję...

Awatar użytkownika
Gata Gris
Kurdel
Posty: 701
Rejestracja: sob, 18 paź 2008 09:23

Post autor: Gata Gris »

Skoro już w Brejnłosiu odgadnięto moją zagadkę na temat ostatnio czytanej książki i ujawniono jej tytuł, mogę wpisać tu kolejną pochwałę kolejnego poznanego dzieła Anneke. "Zabawki diabła" są wspaniałą kontynuacją "Diabła na wieży". Pomysły na przygody, w które wplątuje się Domenic, są coraz ciekawsze i bardziej wciągające, język równie dynamiczny i plastyczny, a sympatia do bohatera rośnie pomimo ujawnienia pewnych ciemnych stron jego przeszłości. Uważam, że Anneke mistrzowsko wykorzystała fakt, że zło bywa bardziej fascynujące od dobra, a mężczyźni z demoniczną nutą i trudną przeszłością najbardziej pociągają kobiety ;) No i to zakończenie, jeszcze bardziej jednoznacznie niż tom I sugerujące ciąg dalszy. Czy się mylę?
Bardzo lubię czytać! Na świecie jest tyle wspaniałych książek! Ja na ten przykład mogę pić miesiąc albo dwa, a potem wziąć i przeczytać jakąś książkę... I ta książka wyda mi się taka dobra, a ja sobie taki zły, że się okropnie denerwuję...

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

Tylko gdzie ten ciąg dalszy? Ostatnio rzadziej zaglądam na wiadomą półkę w empiku, ale Domenica dopadnę, jakby co. A tu na razie jakoś cisza (chyba że coś przeoczyłem).
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Ika
Oko
Posty: 4256
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:26

Post autor: Ika »

Teraz my som "przed księżycem" :))
Im mniej zębów tym większa swoboda języka

Awatar użytkownika
Gata Gris
Kurdel
Posty: 701
Rejestracja: sob, 18 paź 2008 09:23

Post autor: Gata Gris »

Ika pisze:Teraz my som "przed księżycem" :))
Wiem, ale czy to zawieszenie głosu kończące "Zabawki diabła" jest znaczące, czy nie? Czy dowiemy się co stało się z Alais, czy to taki rodzaj zakończenia: "czytelniku, dopowiedz sobie resztę sam"? ;)))
Bardzo lubię czytać! Na świecie jest tyle wspaniałych książek! Ja na ten przykład mogę pić miesiąc albo dwa, a potem wziąć i przeczytać jakąś książkę... I ta książka wyda mi się taka dobra, a ja sobie taki zły, że się okropnie denerwuję...

Awatar użytkownika
nimfa bagienna
Demon szybkości
Posty: 5779
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:40
Płeć: Nie znam

Post autor: nimfa bagienna »

Dla mnie właśnie to zakończenie jest najlepsze. Bo perfidne. Czytelnik już wie, a Domenic jeszcze nie. Moim zdaniem Anneke doskonale zdobiła, nie kontynuując tematu. Bo po lekturze każdy miał swoją wizję, co było dalej. Wyjaśnienie autorki na pewno byłoby piękne, pomysłowe, doskonale podane. Ale stanowiłoby wykładnię jednoznaczną. A tak - można sobie rzecz interpretować dowolnie.
Tłumaczenie niechlujstwa językowego dysleksją jest jak szpanowanie małym fiutkiem.

Awatar użytkownika
Gata Gris
Kurdel
Posty: 701
Rejestracja: sob, 18 paź 2008 09:23

Post autor: Gata Gris »

No tak, ale Domenic zdążył mnie przyzwyczaić do wyciągania z opresji osób właściwie już skazanych, więc mam nadzieję, że udałoby się też z Alais, którą polubiłam, a i Domenicowi zdaje się bić do niej nieco mocniej to jego zimne serducho.
Bardzo lubię czytać! Na świecie jest tyle wspaniałych książek! Ja na ten przykład mogę pić miesiąc albo dwa, a potem wziąć i przeczytać jakąś książkę... I ta książka wyda mi się taka dobra, a ja sobie taki zły, że się okropnie denerwuję...

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

Bo ja wiem, czy zimne? Ono jest po prostu pod pełną kontrolą.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Ivireanu

Post autor: Ivireanu »

To ja sobie dodam na wpół off-topowo, że Domenic mnie urzekł imieniem :)
dzięki niemu aż tak nie żałuje własnego :P
A że żałowałam posiadania go już ponad dwie dekady, to ma facet u mnie plusa (i autorka oczywiscie tez).

I chętnie bym się doczekała kontynuacji "Zabawek" - może i byłaby jedna wersja tego, co było dalej, ale przynajmniej byłoby wiadomo na pewno! A tak ciekawość mnie w końcu zeżre i nic nie zostanie, nie będzie nawet co grzebać :(

Swoją drogą "Diabeł" był, przynajmniej dla mnie, jak łyk świeżego powietrza - szczególnie ze względu na tzw. "miejsce i czas akcji":D
Dlatego trochę się boję sięgnąć po "13 anioła", najzwyczajniej w świecie nie chciałabym się rozczarować.

Awatar użytkownika
nimfa bagienna
Demon szybkości
Posty: 5779
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:40
Płeć: Nie znam

Post autor: nimfa bagienna »

Anneke nominacji pogratulować należy.
Tłumaczenie niechlujstwa językowego dysleksją jest jak szpanowanie małym fiutkiem.

Awatar użytkownika
Q
Nexus 6
Posty: 3142
Rejestracja: wt, 25 lis 2008 18:01

Post autor: Q »

Tak, trzeba. Gratuluję :-).
forum miłośników serialu „Star Trek”, gdzie ludzi zdolnych do używania mózgu po prostu nie ma - Przewodas

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

Ano. Zasłużona jest ona :)
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
Bebe
Avalokiteśvara
Posty: 4592
Rejestracja: sob, 25 lut 2006 13:00

Post autor: Bebe »

Lubię to opowiadanie. I jadę na Polcon. Hm. :)
Z życia chomika niewiele wynika, życie chomika jest krótkie
Wciąż mu ponura matka natura miesza trociny ze smutkiem
Ale są chwile, że drobiazg byle umacnia wartość chomika
Wtedy zwierzyna łapki napina i krzyczy ze swego słoika

ODPOWIEDZ