Anna Kańtoch- czemu nikt nie wspomniał?

czyli o naszych albo cudzych autorach i ich dziełach - wszystko co chcielibyście wiedzieć, a o co (nie)boicie się zapytać

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Anonymous

Anna Kańtoch- czemu nikt nie wspomniał?

Post autor: Anonymous »

Dziwi mnie brak w tematach wzmianki o Annie Kańtoch i jej dwóch książkach- "Diabeł na wieży" i "Zabawki diabła"... :/
No ale skoro już zacząłem, to sam się wypowiem na ten temat:
Uważam, że są to jedne z najciekawszych obecnie książek fantasy- szczególnie ze względu na sposób umiejscowienia bohatera w czasie (czyli niech żyje nam królowa Elżbieta) i, co ważniejsze, naprawdę przemyślane zakończenia każdego opowiadania- szczególnie ostatnie opowiadanie z tomu "Zabawki diabła", nota bene o tym samym tytule, ukazuje maestrię, z jaką Autorka potrafi zaskoczyć czytlenika.

Polecam wszystkim, którzy nie mieli okazji się zetknąć z żadnym z wymienionych dzieł. Warto.

Awatar użytkownika
padawan
Mamun
Posty: 128
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 12:00

Post autor: padawan »

Były wspominane podejrzewam że nie raz - tylko Anneke nie miała jeszcze osobnego wątku.
Też bardzo lubię czytac jej książki - zwłaszcza że ma styl któremu bardzo niewiele można zarzucić. Fabuła bywa czasem banalna, ale też większych pretensji mieć nie można, postaci kreowane są dość ciekawe pod względem psychologicznym.
Przy okazji, jest jeszcze "Miasto w zieleni i błękicie", moim zdaniem ksiązka nawet lepsza od wzmiankowanych.
To zdanie jest fałszywe.

"Statystyka jest jak kobieta w bikini. Widać wszystko, ale nie to co najistotniejsze..."

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

Nie zgodzę się. Miasto... jest moim zdaniem słabsze od obu Diabłów. AK dopiero w Diable na wieży złapała właściwy rytm.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
padawan
Mamun
Posty: 128
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 12:00

Post autor: padawan »

Nie zgodzisz się, że moim zdaniem? :)
Akurat już się przyzwyczaiłem do tego, że wszyscy oprócz mnie uważają Diabła za lepszego, ale mnie odpowiada, że Miasto nie jest w takim stopniu zbiorem niezależnych opowiadań jak oba Diabły. No i strasznie lubiłem postać Sevrina.
Oczywiście oba Diabły też bardzo lubię, by mi nikt nie wmawiał, że ich nie cenię :)
To zdanie jest fałszywe.

"Statystyka jest jak kobieta w bikini. Widać wszystko, ale nie to co najistotniejsze..."

Awatar użytkownika
MalaMi
Fargi
Posty: 455
Rejestracja: wt, 12 lip 2005 17:41

Post autor: MalaMi »

Ja nie stopniuję lubienia książek Anneke. Zarówno "Miasto...", jak i oba "Diabły" lubię jednakowo:)))
§ 13
"Przy interweniowaniu wobec żołnierzy członek ORMO obowiązany jest zachować takt, umiar oraz szacunek należny mundurowi wojskowemu"

Nocta
Pćma
Posty: 254
Rejestracja: sob, 18 cze 2005 16:15

Post autor: Nocta »

"13 anioł" jest trochę inny niż to, co znamy z poprzednich książek Anneke, ale przeczytać można. Ja nadal jednak pozostanę przy opowiadaniach o Domenicu Jordanie ;) Więcej tutaj.
Pieniądz gorszy wypiera pieniądz lepszy.
M. Kopernik
W co wierzą debile?

Awatar użytkownika
Montserrat
Szczurka z naszego podwórka
Posty: 1923
Rejestracja: ndz, 17 gru 2006 11:43

Post autor: Montserrat »

"Miasta..." i "13 anioła" jeszcze nie miałam w łapkach, ale oba "Diabły..." ujęły mnie już dawno. Trzeba będzie bank okraść i dwie pozostałe książki sobie sprawić.
"After all, he said to himself, it's probably only insomnia. Many must have it."

Awatar użytkownika
MalaMi
Fargi
Posty: 455
Rejestracja: wt, 12 lip 2005 17:41

Post autor: MalaMi »

w Merlinie "Miasto..." jest po 10 zł

A ja się wybiorę po Anioła. Chociaż jak pomyślę o kolejce książek, która na mnie czeka...

edek: nie wybrałam się, sam do mnie przyjdzie. "Miasto..." też.
§ 13
"Przy interweniowaniu wobec żołnierzy członek ORMO obowiązany jest zachować takt, umiar oraz szacunek należny mundurowi wojskowemu"

Awatar użytkownika
Annathea
Sepulka
Posty: 26
Rejestracja: czw, 09 sie 2007 17:26

Post autor: Annathea »

Mój prywatny ranking dzieł autorki:
1. Oba Diabły (po prostu mniam, nawet jeśli czasem intryga nieskomplikowana, to same pomysły).
2. 13 anioł (za pomysł i zakończenie).

Miasto nie podobało mi się wcale, wręcz zirytowało, i to tak że przez rok nie tknęłam nic autorki. Nie lubię zgadywać rozwiązania intrygi po dwudziestu stronach i mieć racji.
Don't fear the darkness. You're a part of it.

Awatar użytkownika
MalaMi
Fargi
Posty: 455
Rejestracja: wt, 12 lip 2005 17:41

Post autor: MalaMi »

Mnie tam nie przeszkadza, że zgadnę rozwiązanie, bo lubię czytać w jaki sposób autor do tego dochodzi:))
ale Diabły faktycznie lepsze. Jaki będzie Anioł, zobaczymy...
§ 13
"Przy interweniowaniu wobec żołnierzy członek ORMO obowiązany jest zachować takt, umiar oraz szacunek należny mundurowi wojskowemu"

Awatar użytkownika
Annathea
Sepulka
Posty: 26
Rejestracja: czw, 09 sie 2007 17:26

Post autor: Annathea »

Dla mnie dobry kryminał to taki, w którym nie zgadnę przynajmniej do połowy książki (dlatego słynny D.Brown mnie zirytował bo ja po 100 stronach wiedziałam kto kogo i dlaczego).
Ale ja w dzieciństwie przeczytałam całą A.Christie i A.C.Doyle'a, więc mam skrzywienie :-).
Don't fear the darkness. You're a part of it.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

Anioł całkiem przyzwoity jest. To znaczy książka, bo sam anioł wrednawy.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
MalaMi
Fargi
Posty: 455
Rejestracja: wt, 12 lip 2005 17:41

Post autor: MalaMi »

Przeczytałam "13. Anioła" i jedno mam do powiedzenia - brawo Anneke!!! - bardzo dobra książka. Czekam na kolejne.
§ 13
"Przy interweniowaniu wobec żołnierzy członek ORMO obowiązany jest zachować takt, umiar oraz szacunek należny mundurowi wojskowemu"

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

Anneke dostała nagrodę na Euroconie 2007 - Encouragement Award. linka
Gratulujemy, no nie? :)
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

No, ba! Jasna sprawa :D
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

ODPOWIEDZ