A Białołęcka zakazana czy co?

czyli o naszych albo cudzych autorach i ich dziełach - wszystko co chcielibyście wiedzieć, a o co (nie)boicie się zapytać

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
karakachanow
Pćma
Posty: 227
Rejestracja: ndz, 14 sty 2007 11:23

A Białołęcka zakazana czy co?

Post autor: karakachanow »

Ja wiem że tu niektórzy lubia jatki.
Ale mnie "Tkacz iluzji" 3 tomy pochłonęły całkiem porządnie.
A was?
Paupera lingua latina, ultimum refugium habet in Riga.

Awatar użytkownika
Vodnique
Ośmioł
Posty: 639
Rejestracja: sob, 11 cze 2005 15:44

Post autor: Vodnique »

Strach się przyznać, ale nic autorstwa E.B. nie czytałem...
Dealing with bugs on a daily basis.

Awatar użytkownika
flamenco108
ZakuŻony Terminator
Posty: 2229
Rejestracja: śr, 29 mar 2006 00:01
Płeć: Mężczyzna

Post autor: flamenco108 »

Tkacz iluzji - część pierwsza. Uważam, że bardzo dobra xiążka - wciągająca, ciepła. Będę kupował jej knigi i stawiał dyskretnie na półkach moich córek, muszą się jeno ciutek rozwinąć i nauczyć czytać...
Nondum lingua suum, dextra peregit opus.

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Jatki, jatki... Jatki są fajne, o ile są dobre, z celem, z pomysłem na ujęcie. Proste szlachtowanie, to nuda jest, stereotyp bolesny do mdłości.
Oczywiście, jatki nie są warunkiem określającym jakość/wartość książki - mam nadzieję, że to jest oczywiste.

A jeżeli chodzi o książki Ewy Białołęckiej, to ja kiedyś dziękowałam Autorce w osobnym wątku. Szczerze i gorąco dziękowałam za "Tkacza Iluzji" właśnie i za "Kamień na szczycie", i za "Piołun i miód". Ponieważ były to książki, które otworzyły progeniturze oczy na istnienie literatury innej niż Harry Potter.

Było to już dość dawno, od tamtej pory progenitura już trochę poczytał, ale na drodze czytelniczej mojego syna stoją jak dotąd dwa kamienie milowe: "Harry Potter", od którego zaczęło się rozumienie, że czytać można dla przyjemności oraz "Tkacz iluzji", po lekturze którego progenitura zrozumiał, że poza HP istnieje mnóstwo książek wartych przeczytania.

Znaczy, dla mnie twórczość Ewy Białołęckiej ma niepodważalną wartość czytelniczą. Bezwględnie. :))))

BTW. Ewo, dziękuję! :))))
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Ika
Oko
Posty: 4256
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:26

Post autor: Ika »

"Tkacza" czytałam kilka razy, w tym dzieciom głośno. Przeczytałam też nową poprawioną wersję z dużą przyjemnością porównując sobie różnice.
Ostatnio nawet zakrzyczałam jakiegoś ignoranta, który twierdził, że u nas to nigdy książki jak HP nie było, udowadniając dzięki Ewie, że była, jak najbardziej i to lepsza. I wciąż jest. Ot co.
Im mniej zębów tym większa swoboda języka

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

Czytałem trochę. Pierwszy tom znam ze starej wersji, a drugiego zacząłem trochę. Ogólnie nie mam ochoty na fantasy teraz. Białołęcka ma plusa za pisanie obyczajówek młodzieżowych w fantasy ;]
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
Cień Lenia
Zwis Redakcyjny
Posty: 1344
Rejestracja: sob, 28 paź 2006 20:03

Post autor: Cień Lenia »

Że tematu nie ma, to od razu zakazane...?

Białołęcka dobre książki tworzy. Tkacz Iluzji bardzo mi się podobał, chociaż za fantasy nie przepadam.

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

Cień Lenia pisze:Że tematu nie ma, to od razu zakazane...?
E, spokojnie. Odnoszę wrazenie, że Karakachanow uzupełnia Autor-krację o autorów, którzy nie mają swoich wątków. Podejrzewam, że węszy spisek :P podczas, gdy to proste: wątku nie ma, jeśli nikt go nie założy :) Brak watku osobnego nie oznacza, ze autor jest nielubiany, nieceniony, niezauważany. Autorzy pojawiają się w innych tematach, w Międzyokładkach, na przykład. Jeśli chodzio mnie Karakachanow moze działac dalej.
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
kaj
Kadet Pirx
Posty: 1266
Rejestracja: śr, 28 wrz 2005 13:50

Post autor: kaj »

Lafcadio pisze:Białołęcka ma plusa za pisanie obyczajówek młodzieżowych w fantasy ;]
Ale dla starszych nuda.

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

To w sumie prawda ;) Ale pisanie historii obyczajowych (tutaj Brzezińska znacznie lepsza) jest nietypowe w tej masie kryminałosensacji ;)
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
flamenco108
ZakuŻony Terminator
Posty: 2229
Rejestracja: śr, 29 mar 2006 00:01
Płeć: Mężczyzna

Post autor: flamenco108 »

kaj pisze:
Lafcadio pisze:Białołęcka ma plusa za pisanie obyczajówek młodzieżowych w fantasy ;]
Ale dla starszych nuda.
A jaki Ty już stary jesteś? Bo nie wiem, czy kupować te dalsze części Tkacza, teraz, czy już czekać, aż córy podrosno?
Nondum lingua suum, dextra peregit opus.

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Mnie tam nie nudziło... Przyjemnie się czytało.
A ja przecież wiekowa jestem. :P:P:P
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Ika
Oko
Posty: 4256
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:26

Post autor: Ika »

Zaraz napiszą, że mamy demencję starczą :), Margo. Zdziecinnienie.
A mnie się wydaje, że książki takie jak pisze Ewa są everlasting jeśli ktoś szuka w lekturze optymizmu, zaprawionego humorem, pogody i innych takich. I tyle. Ja czasem szukam. Jako antidotum na reality.
Ale gotowa jestem uznać wyjasnienie, ze dlatego lubię ksiązki Ewy, bom się nie zestarzała ani trochę i nie zamieniła w nadętego ponuraka :)))
Im mniej zębów tym większa swoboda języka

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Myślisz, że powiedzą, Iko? Bo mnie się to drugie wyjaśnienie podoba. Bardziej od demencji.
Chociaż progeniturze dałam do czytania "Tkacza iluzji" właśnie dlatego, że i mnie się podobała lektura. Pomyślałam, że i jemu się spodoba. I, co rzadkie, nie pomyliłam się... To może być argument, że już mam starcze zdziecinnienie, nie sądzisz?:))))
So many wankers - so little time...

Lene.

Post autor: Lene. »

"Tkacz" leży grzecznie na półeczce i czeka, aż skończę po raz setny męczyć "ukoffany" Fajt Klap.
Czytałam za to jej potterowskie ficki i z czystym sercem mogę powiedzieć, że to właśnie jej zawdzięczam moją dozgonną miłość do niejakiego Snejpa.
I'm so bad, very, very baaad. :>

ODPOWIEDZ