Kres W. Feliks

czyli o naszych albo cudzych autorach i ich dziełach - wszystko co chcielibyście wiedzieć, a o co (nie)boicie się zapytać

Moderator: RedAktorzy

Awatar użytkownika
Dabliu
ZakuŻony Terminator
Posty: 3011
Rejestracja: wt, 22 sie 2006 20:22
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Dabliu »

"Północna Granica" to wciąż jedna z moich ulubionych książek fantasy. Polecam :)

LiAiL

Post autor: LiAiL »

Dablju, w moim przypadku "Północna Granica" była pierwszą przygodą z Kresem. Drugą był "Król Bezmiarów". Muszę przyznać, że druga część została napisana znakomicie.

Awatar użytkownika
Dabliu
ZakuŻony Terminator
Posty: 3011
Rejestracja: wt, 22 sie 2006 20:22
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Dabliu »

Zaś pierwszą przygodą na tym forum powinno być przywitanie się ze wszystkimi w miejscu do tego przeznaczonym, czyli Forum o Forum -> wątek Łowisko... :PPP

LiAiL

Post autor: LiAiL »

Pardon, już lecę! :)

Awatar użytkownika
Dabliu
ZakuŻony Terminator
Posty: 3011
Rejestracja: wt, 22 sie 2006 20:22
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Dabliu »

"Król Bezmiarów" bardzo dobry, ale ja mam do "Północnej Granicy" szczególny sentyment. Raz, że mi pod degustibus podpadło, dwa, że historia zwięzła i soczysta, trzy, że Aler. Spotkania z obcą cywilizacją mógłby pozazdrościć Kresowi niejeden autor S-F... :)

MadMill

Post autor: MadMill »

Dla mnie Feliks Kres jest najlepszym pisarzem fantasy jeśli chodzi o Polskę. Przeczytałem wszystko co napisał - chyba wszystko. Najbardziej z jego książek cenię sobie "Grombelardzką Legendę" to moja ulubiona książka, ma chyba najlepszy klimat - książkowy nie chodzi o wieczny deszcz w Grombelardzie. Po porostu piękna, straszna powieść. Mroczna, pesymistyczna, a zarazem optymistyczna. "Król Bezmiarów: jest od razu nią, książka o morzu, chyba moja ulubiona powieść osadzona w realiach morskich. Co do "Północnej Granicy" ja ją potraktowałem jak prolog, taki przedbieg, albo apperitiv. Dobra ale to nie jest jeszcze to.

LiAiL

Post autor: LiAiL »

"Gromberlandzka legenda" czeka na mnie na półce. Jeszcze się za nią nie zabrałem :) Zgodzę się z Tobą, MadMill, "Król Bezmiarów" to świetnie napisana powieść o morzu. O niezwykłym morzu.

Pora zatem sobie odświeżyć przygody Szereru, Szerni...

*i koty, zwłaszcza myślące koty!

Awatar użytkownika
oLari
Fargi
Posty: 364
Rejestracja: sob, 27 sie 2005 00:18

Post autor: oLari »

LiAiL pisze:"

*i koty, zwłaszcza myślące koty!
Po przeczytaniu felietonu Kresa w SFFH i Twoich słów można się spodziewać, że:
w mieszkaniu Kresa słychać rytmiczny łomot (głową o ścianę) przerywany tylko słowami K... mówiłem, po cholerę ja te koty dawałem!

Awatar użytkownika
Montserrat
Szczurka z naszego podwórka
Posty: 1923
Rejestracja: ndz, 17 gru 2006 11:43

Post autor: Montserrat »

To ja się przyznam.

Wzięłam kiedyś do rąk "Piekło i szpadę" i nie dokończyłam. Jakoś nie mogłam się wciągnąć, nie wiem o co chodziło, nużyła mnie książka, męczyła, może zwyczajnie nie trafiłam na dobry czas. Albo właściwą książkę. Szkoda.
"After all, he said to himself, it's probably only insomnia. Many must have it."

Awatar użytkownika
kiwaczek
szuwarowo-bagienny
Posty: 5629
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 21:54

Post autor: kiwaczek »

Chyba trafiłaś na złą książkę. Za tą pozycją też jakoś nie przepadam. Ale taka na ten przykład "Północna granica".... :D
I'm the Zgredai Master!
Join us young apprentice!
Jestem z pokolenia 4PiP i jestem z tego dumny!

Awatar użytkownika
Cintryjka
Nazgul Ortografii
Posty: 1149
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 22:34

Post autor: Cintryjka »

Przez Piekło i szpadę też nie dalam rady przebrnąć - a czytałam na fali zachwytu Księgą Całości:)
Każdy Czytelnik ma takiego diabła, na jakiego sobie zasłużył - A.P. Reverte

Awatar użytkownika
Bebe
Avalokiteśvara
Posty: 4592
Rejestracja: sob, 25 lut 2006 13:00

Post autor: Bebe »

Ciency jesteście, "Piekło i Szpada" jest git. :) A "Północna granica" to samo miodzio - na początku myślałam, że będzie sztampowo i nudno, ale jak się w pewnym momencie akcja zaczęła rozkręcać, to sie oderwać nie mogłam. :)
Z życia chomika niewiele wynika, życie chomika jest krótkie
Wciąż mu ponura matka natura miesza trociny ze smutkiem
Ale są chwile, że drobiazg byle umacnia wartość chomika
Wtedy zwierzyna łapki napina i krzyczy ze swego słoika

Awatar użytkownika
Montserrat
Szczurka z naszego podwórka
Posty: 1923
Rejestracja: ndz, 17 gru 2006 11:43

Post autor: Montserrat »

To nie mam wyboru i muszę się wziąć za "Północną Granicę" :) Się napadnie bibliotekę, jak na razie mnie okoliczne nie zawodzą, no ale może i do księgarni trzeba będzie się włamać...
"After all, he said to himself, it's probably only insomnia. Many must have it."

Awatar użytkownika
kiwaczek
szuwarowo-bagienny
Posty: 5629
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 21:54

Post autor: kiwaczek »

Zawsze możesz wpaść po sąsiedzku na "kawę" i zeksplorować naszą biblioteczkę. Trochę tego tu znajdziesz. ;)
I'm the Zgredai Master!
Join us young apprentice!
Jestem z pokolenia 4PiP i jestem z tego dumny!

Awatar użytkownika
Bakalarz
Stalker
Posty: 1859
Rejestracja: pn, 01 sty 2007 17:08

Post autor: Bakalarz »

"Piekło i szpadę" przeczytałem... ba, nawet wydałem ciężko zarobione grosiwo na książkę. Nie jestem wielkim fanem Kresa, ale niektóre postacie przypadły mi do gustu.
Sasasasasa...

ODPOWIEDZ