Jasna nić w Gobelinie, czyli Guy Gavriel Kay

czyli o naszych albo cudzych autorach i ich dziełach - wszystko co chcielibyście wiedzieć, a o co (nie)boicie się zapytać

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Cordeliane
Wynalazca KNS
Posty: 2630
Rejestracja: ndz, 16 sie 2009 19:23

Jasna nić w Gobelinie, czyli Guy Gavriel Kay

Post autor: Cordeliane »

Właśnie się dowiedziałam, że w kwietniu ukazała się nowa powieść Kaya - Under Heaven.
Ciekawe, kiedy będzie u nas; na stronie MAG-a na razie ani słowa...
Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until they speak.

Awatar użytkownika
mr.maras
C3PO
Posty: 839
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 14:34

Post autor: mr.maras »

po przeczytaniu spalić monitor

Awatar użytkownika
Cordeliane
Wynalazca KNS
Posty: 2630
Rejestracja: ndz, 16 sie 2009 19:23

Post autor: Cordeliane »

Oooo, dzięki za informację.
Ale to brzmi rzeczywiście idiotycznie - wydaliby Kayowi książkę, żeby przyjechał na Polcon, a tak to nie wydadzą? Aż tak się nie opłaca?... O tyle większa byłaby sprzedaż wsparta osobistą promocją na Polconie, że nagle opłaciłoby się?... No, nie rozumiem ni choinki.
Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until they speak.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 20008
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

No cóż, w handlu pietruszką takie zjawisko nie występuje.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Cordeliane
Wynalazca KNS
Posty: 2630
Rejestracja: ndz, 16 sie 2009 19:23

Post autor: Cordeliane »

Sugerujesz, że mam zostawić moją pietruszkę i postudiować ekonomię? ;)
Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until they speak.

Awatar użytkownika
Navajero
Klapaucjusz
Posty: 2485
Rejestracja: pn, 04 lip 2005 15:02

Post autor: Navajero »

mr.maras pisze:MAG zrezygnowal z Kaya.
Zabawne :) Znaczy powód rezygnacji z wydania książki.
"Panie, ten kto chce zarabiać na chleb pisząc książki, musi być pewny siebie jak książę, przebiegły jak dworzanin i odważny jak włamywacz."
dr Samuel Johnson

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 20008
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

Cordeliane pisze:Sugerujesz, że mam zostawić moją pietruszkę i postudiować ekonomię? ;)
Nie o to chodzi. Handlarz pietruszką by po prostu czegoś takiego nie wymyślił. To ludzie myślący dość racjonalnie.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Cordeliane
Wynalazca KNS
Posty: 2630
Rejestracja: ndz, 16 sie 2009 19:23

Post autor: Cordeliane »

Tak się domyślałam, ale zabrzmiało dwuznacznie :)
Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until they speak.

Awatar użytkownika
mr.maras
C3PO
Posty: 839
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 14:34

Post autor: mr.maras »

Kay wyraznie dolowal. "Ostatnie promienie slonca" czy nastepna "Ysabel" to jego najslabsze powiesci. Prawdopodobnie "Under Heaven" opowiadajaca o VIII-wiecznych quasiChinach, czyli powrot do sprawdzonej formuly, jest takze powrotem do lepszej formy (jeszcze nie czytalem).
po przeczytaniu spalić monitor

Awatar użytkownika
Cordeliane
Wynalazca KNS
Posty: 2630
Rejestracja: ndz, 16 sie 2009 19:23

Post autor: Cordeliane »

Zaczekam w takim razie, aż będzie paperback na Amazonie, bo póki co jest dostępna tylko twarda oprawa - wszak z tych, którym się spieszy do lektury, można zedrzeć więcej kasy...
Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until they speak.

Awatar użytkownika
Stormbringer
Sepulka
Posty: 60
Rejestracja: czw, 30 paź 2008 10:20
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Stormbringer »

Szkoda, że tak wyszło - też czekałem na tę książkę. Ciekawe, czy w takim razie jakieś inne rodzime wydawnictwo się nią zainteresuje.
Every time you ask when the next book will be done, GRRM kills a Stark.

Awatar użytkownika
Cordeliane
Wynalazca KNS
Posty: 2630
Rejestracja: ndz, 16 sie 2009 19:23

Post autor: Cordeliane »

Sądząc po sygnaturce, czekasz też na ciąg dalszy Pieśni Lodu i Ognia? :D
Jużmnietuniema, ale sygnaturka mnie rozbawiła...
Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until they speak.

Awatar użytkownika
Stormbringer
Sepulka
Posty: 60
Rejestracja: czw, 30 paź 2008 10:20
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Stormbringer »

Jeszcze jak. ;)
Every time you ask when the next book will be done, GRRM kills a Stark.

Awatar użytkownika
sub-woofer
Sepulka
Posty: 26
Rejestracja: sob, 05 lut 2011 14:51

Post autor: sub-woofer »

Jakby ktoś nie znał jeszcze "Under Heaven" i zastanawiał się - i jeszcze interesowały go opinie na forach ( :) ) - to ja bym książkę bardziej polecał niż odradzał :)

Baaardzo typowy Kay. Niepodobny (uff) do Ysabel, bardziej do "Ostatnich promieni", choć z powściągniętą trochę (nie całkiem) irytującą manierą "a-co-o-tym-myśli-zwykły-drwal". Wielki plus (jak zwykle) za realia świata - nie ocenię, na ile zgodne z rzeczywistością, czy choćby prawdopodobne, ale opisane w sposób mistrzowski. Fabuła ładna, choć miłośnikom szybkich zwrotów akcji i gwałtownie zmieniających się okoliczności nie przypadnie do gustu.

Czyli mniej więcej na poziomie oczekiwań. Lekko powyżej nawet, rzekłbym.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 20008
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

Bo Kay w ogóle nie jest dla miłośników szybkich zwrotów akcji, gwałtownie zmieniających się okoliczności i innych rzeczy, które "się szybko czytają".
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

ODPOWIEDZ