Magdalena Kozak - "Nocarz" - ten niepoprawnyVesper

czyli o naszych albo cudzych autorach i ich dziełach - wszystko co chcielibyście wiedzieć, a o co (nie)boicie się zapytać

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Madzik pisze:
Małgorzata pisze: Progenitura już chce to mieć.
Do kwietnia wytrzyma, mam nadzieję...
Oby się tylko nie rozczarował. Bo tam już nie ma wampirów, ani na lekarstwo. Nawet pokątnie bokiem w tle nie przemykają...
Za to jest inne Obce Zło i znowu strzelanina, pościgi, wybuchy - adrenalina w ilościach hurtowych. Czyli to, co Madziki lubią najbardziej
Zapewniam Cię, Progenitury również. I ich rodzicielki. :)))
Wampiry też fajne, ale bez wampirów damy sobie z Progeniturą radę przy lekturze. :)))
(kurde, znowu wychodzi na to, że książkę przede wszystkim dla siebie napisałam ;)).
To bardzo dobry powód, żeby napisać książkę. Altruizm i akcje dla innych są mocno przereklamowane. :P
Madzik pisze:Wyjeżdżam sobie za granicę, w góry, podoktorować trochę. (ciach!)
Jak będzie piknie to i na rok zostanę. A może wrócę po dwóch tygodniach z podkulonym ogonem, nigdy nie wiadomo.
Podobno Internet też tam bywa. Hehe, kolega, jak tam był, miał lepsze połączenie, niż ja tu na wsi. Tylko czy będę miała czas klikać? Się okaże.
No, Tygrysa, od czasu do czasu - raport zdać, że żyjesz i nie uciekasz z podkulonym ogonem, albo że pobyt przedłużasz, bo Ci się doktorowanie spodobało. I może Cię natchnie, opowiadanie jakieś napiszesz, czy co? Pozdrowienia pozdrowieniami, ale i tak znak dać musisz później. :P
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
kiwaczek
szuwarowo-bagienny
Posty: 5629
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 21:54

Post autor: kiwaczek »

No mam nadzieję, że taka podróż, góry, zmiana klimatu i takie tam różne nie pozostaną bez wpływu (pozytywnego) na twórczość Tygrysy! :)

Madzik - a nie napisałabyś opowiadania krótkiego na konkurs literacki wojskowy? He?
Bo tu odzewu nie mam zupełnie wśród naszych "młodych literatów". Mnięczaki znaczy. ;)
I'm the Zgredai Master!
Join us young apprentice!
Jestem z pokolenia 4PiP i jestem z tego dumny!

Awatar użytkownika
hundzia
Złomek forumowy
Posty: 4054
Rejestracja: pt, 28 mar 2008 23:03
Płeć: Kobieta

Post autor: hundzia »

Madzik pisze: @ hundzia: u mnie działa... A tutaj albo tutaj? Albo może spróbuj poguglać?
Wybacz Madziku, u nas dzialających wciąż na eksplorerze i starej, sk... Viście, podany link nie działa. Pozostałe, podane teraz linki działają. Nie chodziło jednak o guglanie. Wyguglać to każdy idiota potrafi.
W każdym razie, mylytarie, normalnie jest!
Wzrúsz Wirúsa!
Wł%aś)&nie cz.yszc/.zę kl]a1!wia;túr*ę

Awatar użytkownika
Ika
Oko
Posty: 4256
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:26

Post autor: Ika »

I co tam, czytał ktoś? Bo jestem ciekawa wrażeń innych niż własne :)))
Im mniej zębów tym większa swoboda języka

Awatar użytkownika
flamenco108
ZakuŻony Terminator
Posty: 2229
Rejestracja: śr, 29 mar 2006 00:01
Płeć: Mężczyzna

Post autor: flamenco108 »

Nie mogłem się powstrzymać:

Siły specjalne walczące na granicy ryzyka.

Szachiści? Fajczarze?
Nondum lingua suum, dextra peregit opus.

Awatar użytkownika
Marchew
Kurdel
Posty: 782
Rejestracja: pn, 17 lip 2006 09:40
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Marchew »

Ika pisze:I co tam, czytał ktoś? Bo jestem ciekawa wrażeń innych niż własne :)))
Coś tu cicho strasznie, dlatego ja sobie pozwolę, z tej okazji, że wczoraj skończyłem czytać.

Nie bardzo wiem jak te myśli poskładać, będzie pewnie trochę chaotycznie. To znaczy tak, co mię się podobie niewymownie to sam pomysł na wykorzystanie elitarnego oddziału spadochroniarzy. Opisy skoków ze zmienioną perspektywą - pełen wypas. A musiały być cholernie sugestywne, skoro rozważam czy gdzieś w życiowe plany nie wpleść takiego skoku, zwłaszcza żem adrenalinoholik.
Polubiłem bohaterów, do tego stopnia, że żal było kończyć, nie tylko samą powieść, ale obcowanie z tą bandą niemal wychodzącą z kartek. [md5] Super sprawa z Drakkarem wysiadującym non stop w oknie. Wątek z Artystą ciągle mi gdzieś po głowie chodził. Ogólnie Panowie mają chyba najciekawszą relację w całej powieści, pomimo mojej czytelniczej sympatii do Milki. I zapytuję się ja też - to takie normalne, że kobieta goli głowę na zapałkę? Fajny pomysł, ale zareagowały może dwie osoby w oddziale.[/md5]

Co mi się nie podobało to początek - prolog strasznie odbiega od całości, ani te dialogi mnie nie chwytały, ani w sielanę nie uwierzyłem. Przy reszcie wyglądał jak taka makieta rzeczywistości. [md5]Wątku miłosnego postaram się nie oceniać, obca jest mi psychika kobiety i Milka momentami jest dla mnie trochę neurotyczna ;) Ale rozumiem, że niespełniona milość do Drakkara to taki ukłon do czytelniczek. Chyba też oczekiwałem trochę większych emocji przy Wyścigu. To znaczy - końcówka super, nie mogłem się oderwać jak ratowali dziewczyny, ale jak zawodnicy po kolei umierali to grozy jakoś nie poczułem, a chyba klimat powinien mnie lekko przytłoczyć. [/md5]

A tak ogółem to kawał świetnej zabawy przez dwa wieczory :)

Awatar użytkownika
Achika
Ośmioł
Posty: 609
Rejestracja: pt, 22 sie 2008 09:23

Post autor: Achika »

Konkurs ze znajomości twórczości Magdy.
Do wygrania egzemplarze "Fioletu".
Było pokolenie X, teraz jest pokolenie Ctrl + X.

Awatar użytkownika
Keiko
Stalker
Posty: 1801
Rejestracja: wt, 22 sty 2008 16:58

Post autor: Keiko »

Ktoś brał udział?
Gra miejska: Fiolet
relacja
Pomysł na promocję książki bardzo fajny, choć informacja o imprezie była raczej trudno dostępna :)

Awatar użytkownika
Q
Nexus 6
Posty: 3142
Rejestracja: wt, 25 lis 2008 18:01

Post autor: Q »

Ika pisze:I co tam, czytał ktoś? Bo jestem ciekawa wrażeń innych niż własne :)))
Mie siem tam podobie. Chciałem SF, dostałem SF (i to jeszcze taką z ukłonami w kirunku klasyki starszej i nowszej - tu coś mi przypomina strugacki "Piknik..", ówdzie "Chagę" i jeszcze jeden wątek z "Teknomana" i fantastykę militarną co to teraz w modzie). To jak się ma nie podobać? ;)
forum miłośników serialu „Star Trek”, gdzie ludzi zdolnych do używania mózgu po prostu nie ma - Przewodas

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Post autor: ElGeneral »

http://www.literatura.gildia.pl/news/20 ... ganistanie
Ani mnie to grzeje, ani ziębi. Nie mam w estymie pań, które noszą - jak głosi fama - Glocka w damskiej torebce, ani ludzi, którzy wyjeżdżają robić awantury w obcym kraju, pójdzie to w końcu na ich własny rachunek, ale podaję wyszperaną informację wielbicielom fantastyki militarnej.
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
Q
Nexus 6
Posty: 3142
Rejestracja: wt, 25 lis 2008 18:01

Post autor: Q »

Wow. Granica między literaturą, a życiem jest jednak cienka.
forum miłośników serialu „Star Trek”, gdzie ludzi zdolnych do używania mózgu po prostu nie ma - Przewodas

Awatar użytkownika
inatheblue
Cylon
Posty: 1013
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 16:37

Post autor: inatheblue »

To wybór Magdy. Pragnę zaznaczyć, że nie pojechała tam strzelać do ludzi, tylko ich leczyć. No i dobrze, że nie każda kobieta jest wrażliwcem. Świat by się zawalił, potrzeba i jednych i drugich.

Awatar użytkownika
baron13
A-to-mistyk
Posty: 3516
Rejestracja: sob, 11 cze 2005 09:11

Post autor: baron13 »

Chciałem powiedzieć, że za ludzi z naszej paczki trzymam kciuki. Pewnie wolałbym żeby kolejne odcinki Pasi pisała, ale człowieka nosi i ma prawo nosić. Niech zdrowo wróci.

Awatar użytkownika
in_ka
Fargi
Posty: 444
Rejestracja: ndz, 25 mar 2007 22:26

Post autor: in_ka »

inatheblue pisze:(...) zaznaczyć, że nie pojechała tam strzelać do ludzi, tylko ich leczyć. No i dobrze, że nie każda kobieta jest wrażliwcem(...)
Moim zdaniem to jest oznaka wrażliwości i wielkiej odwagi.
Lament i darcie szat to najczęściej użalanie się NAD SOBĄ.
Magda,
zdrowia i siły życzę

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Post autor: ElGeneral »

Ojciec Damian, który leczył trędowatych na Molokai też był człowiekiem wrażliwym i odważnym. Odwagę i wrażliwość moćna wykazać i gdzie indziej.
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

ODPOWIEDZ