Rafał A. Ziemkiewicz - Młot na pindy

czyli o naszych albo cudzych autorach i ich dziełach - wszystko co chcielibyście wiedzieć, a o co (nie)boicie się zapytać

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Re: Rafał A. Ziemkiewicz - Młot na pindy

Post autor: Alfi »

Domniemanie, że chodziło o "skubnięcie" faceta, który dostał jakiś spadek, musiałoby być czymś potwierdzone, w przeciwnym razie jest chwytem poniżej pasa.
Co do gwałtu: chyba seks z nietrzeźwą powinien być uznawany za przestępstwo nawet jeśli druga strona wyraziła zgodę, bo zgodę wyrażoną w stanie nietrzeźwym trudno uznać za świadomą.
Całej dyskusji by jednak nie było, gdyby sprawca nie był zakonnikiem - RAZ nie wpadłby na pomysł, by sprawcę bronić.
A tymczasem wiadomo, że gwałcić wolno tylko ukraińskie pomoce domowe, i to raczej jedynie po przegranych meczach z Ukrainą (żeby ktoś sobie czegoś nie pomyślał: to była ironia).
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Amon
Sepulka
Posty: 82
Rejestracja: pn, 05 maja 2014 14:57
Płeć: Mężczyzna

Re: Rafał A. Ziemkiewicz - Młot na pindy

Post autor: Amon »

Często w życiu bywa tak, że sie idzie na imprezę, sie pije, sie p...li.
a potem sie budzi, sie ma kaca.
jak kac nie jest może taki straszny a nieznajomy wydaje się sympatyczny, to nic sie nie stao...
jak kac gigant i w ogóle tak bardzo źle i obco się czujemy... no to trzeba zgłosić gwałt.

Awatar użytkownika
neularger
Strategos
Posty: 5230
Rejestracja: śr, 17 cze 2009 21:27
Płeć: Mężczyzna

Re: Rafał A. Ziemkiewicz - Młot na pindy

Post autor: neularger »

RAZ ma godnych kontynuatorów. Myśl przewodnia nie zginie.
You can do anything you like... but you must never be rude. Rude is being weak.
Ty, Margoto, niszczysz piękne i oryginalne kreacje stylistyczne, koncepcje cudne językowe.
Jesteś językową demolką.
- by Ebola ;)

Awatar użytkownika
Kruger
Zgred, tetryk i maruda
Posty: 3413
Rejestracja: pn, 29 wrz 2008 14:51
Płeć: Mężczyzna

Re: Rafał A. Ziemkiewicz - Młot na pindy

Post autor: Kruger »

Lis się chyba cokolwiek zdenerwował:
Po lewej stronie, po stronie postępu moralnego, moralności człowiek nie znajdzie. To może po stronie prawej jakaś busola moralna się odnajdzie. No niekoniecznie. Tam bowiem czeka już na zbłąkane duszyczki prawicowy knurek. Prawicowy knurek, jednostka wieprzowato – prowokatorska, już nie raz prowokował. Swego czasu, niedawno całkiem, pan Ziemkiewicz racjonalizował polski antysemityzm. Potem maszerował z dziećmi Moczara, które uznają samych siebie za moralną awangardę narodu, w marszu pałkarzy, pardon, w marszu narodowców. Teraz zaś knurek orzekł, że właściwie każdy hetero czasem był beneficjentem nadmiaru alkoholu w organizmie jakiejś damy.

Wieprzek, podobnie jak patronka, wrzucił granat w szambo. Co przyszło mu o tyle łatwiej, że w krwiobiegu ma głównie szamba zawartość. Podobnież idolem prawicy one jest. Ja bym był ostrożny z apoteozą wieprzka, który niedawno sugerował, że Polska, w 39, raczej z Niemcami iść powinna. No cóż, ale jak się jest knuro - wieprzem, to głównie takie myśli do głowiny przychodzą.
"Trzeba się pilnować, bo inaczej ani się człowiek obejrzy, a już zaczyna każdego żałować i w końcu nie ma komu w mordę dać." W. Wharton
POST SPONSOROWANY PRZEZ KŁULIKA

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Re: Rafał A. Ziemkiewicz - Młot na pindy

Post autor: Alfi »

Ale to już jakieś pomieszanie z poplątaniem. Jak żydokomunojezuitomasoneria u Grześkowiaka.
RAZ faktycznie w ostatnich czasach jakieś neoendeckie bełkociki emitował, ale z tym '39 musiało mi coś umknąć, ewentualnie Lis pomylił RAZ-a z Zychowiczem. Inna rzecz, że nie śledzę aż tak uważnie polemik pomiędzy przyszywanym potomstwem Dmowskiego, a niedorozwiniętymi dziećmi Marksa i coca-coli, by wiedzieć, co kto kiedy i na jaki temat powiedział.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Rafał Dębski
Mamun
Posty: 182
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:45

Re: Rafał A. Ziemkiewicz - Młot na pindy

Post autor: Rafał Dębski »

Lis jako strażnik moralności. No, no...

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Re: Rafał A. Ziemkiewicz - Młot na pindy

Post autor: Alfi »

Strażnikiem moralności, z własnej nominacji, jest dzisiaj każdy, kto znajdzie pretekst, by przywalić komukolwiek z obozu przeciwnego. To jest reguła uniwersalna.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Q
Nexus 6
Posty: 3142
Rejestracja: wt, 25 lis 2008 18:01

Re: Rafał A. Ziemkiewicz - Młot na pindy

Post autor: Q »

Znajduję to optymistycznym, bo tym sposobem wszyscy pilnują się nawzajem ;).
forum miłośników serialu „Star Trek”, gdzie ludzi zdolnych do używania mózgu po prostu nie ma - Przewodas

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Re: Rafał A. Ziemkiewicz - Młot na pindy

Post autor: Alfi »

I co z tego "pilnowania" wynika? Bo jakoś nie zauważyłem.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Q
Nexus 6
Posty: 3142
Rejestracja: wt, 25 lis 2008 18:01

Re: Rafał A. Ziemkiewicz - Młot na pindy

Post autor: Q »

Niewiele, ale pewnie bez tego byłoby jeszcze gorzej...
forum miłośników serialu „Star Trek”, gdzie ludzi zdolnych do używania mózgu po prostu nie ma - Przewodas

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Re: Rafał A. Ziemkiewicz - Młot na pindy

Post autor: Alfi »

Ale widzisz: załóżmy, że reprezentujemy przeciwstawne obozy ideologiczne. Ja powiem coś nagannego, albo przynajmniej coś, co stwarza takie pozory - Ty się oburzysz, odsądzisz mnie od czci i wiary, a przy okazji wszystkich myślących jak ja. Potem Ty coś palniesz, zabrzmi to brzydko, wtedy ja się oburzę i potępię Ciebie, a przy okazji wszystkich myślących tak jak Ty. W pierwszym wypadku staną w mojej obronie moi "współwyznawcy", w drugim - Twoi będą bronić Ciebie. Przewali się wielka burza przez ileś tam monitorów (zależy ile osób będzie śledzić nasz wiekopomny spór o imponderabilia), akolitom jednej i drugiej strony podskoczy adrenalina, paru ludzi rozsądnych pomyśli sobie: "O, jaki on (tzn. Ty lub ja) moralny, jakoś go, psiakrew, od tej strony nie znałem!" - i tyle. Znając nasze poglądy i przynależność do dwóch przeciwstawnych opcji, nikt trzeźwo myślący nie uwierzy w szczerość intencji.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Q
Nexus 6
Posty: 3142
Rejestracja: wt, 25 lis 2008 18:01

Re: Rafał A. Ziemkiewicz - Młot na pindy

Post autor: Q »

Ja się z Tobą w absolutnej rozciągłości zgadzam, póki idzie tylko o rzeczy niesmaczne, po prostu. Kiedy jednak przechodzi od słów do czynów zawsze może mi zadrżeć potencjalnie zbrodnicza ręka (albo jaki inny członek... ciała) na myśl o tym, że jakby co to mi to wygrzebiesz i upublicznisz. (Tobie zaś na myśl, że jakby co upublicznię ja.) A jeśli nawet jednemu nie zadrży, to drugi upubliczni i ten zdemaskowany będzie się po sądach tłumaczył.
Ohydne to dość, ale bywa skuteczne, z braku lepszych hamulców. (Przynajmniej na tyle, że - w najgorszym wypadku - w miejsce już zabrudzonych przychodzą nowi, szukać sobie do pobrudzenia okazji.)
forum miłośników serialu „Star Trek”, gdzie ludzi zdolnych do używania mózgu po prostu nie ma - Przewodas

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Re: Rafał A. Ziemkiewicz - Młot na pindy

Post autor: Alfi »

Q pisze: Kiedy jednak przechodzi od słów do czynów zawsze może mi zadrżeć potencjalnie zbrodnicza ręka (albo jaki inny członek... ciała) na myśl o tym, że jakby co to mi to wygrzebiesz i upublicznisz.
Zawsze możesz mnie zdezawuować jako przedstawiciela Ciemnej Strony Mocy.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
neularger
Strategos
Posty: 5230
Rejestracja: śr, 17 cze 2009 21:27
Płeć: Mężczyzna

Re: Rafał A. Ziemkiewicz - Młot na pindy

Post autor: neularger »

Wiecie, powinniście pisać o Ziemkiewiczu - a przynajmniej udawać że piszecie. Można rozpoczynać każdego posta od "Ziemkiewicz o czymś takim na pewno by powiedział..." :)
Zamordystyczny admin jak wyjdzie z otchłani swoich fotograficznych fascynacji to może się zdenerwować i was pociąć. :)
You can do anything you like... but you must never be rude. Rude is being weak.
Ty, Margoto, niszczysz piękne i oryginalne kreacje stylistyczne, koncepcje cudne językowe.
Jesteś językową demolką.
- by Ebola ;)

Awatar użytkownika
Q
Nexus 6
Posty: 3142
Rejestracja: wt, 25 lis 2008 18:01

Re: Rafał A. Ziemkiewicz - Młot na pindy

Post autor: Q »

Kiedy my nie musimy udawać ;). Ziemkiewicz jest zwierzę polityczne (co widać, słychać i... czuć także, niestety), więc szeroko pojęta dyskusja (około)polityczna jest w tym wypadku naturalnym rozwinięciem tematu, które by pewnie tego Autora uradowało ;).
forum miłośników serialu „Star Trek”, gdzie ludzi zdolnych do używania mózgu po prostu nie ma - Przewodas

ODPOWIEDZ