Marcin Wolski

czyli o naszych albo cudzych autorach i ich dziełach - wszystko co chcielibyście wiedzieć, a o co (nie)boicie się zapytać

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Korowiow
Ośmioł
Posty: 657
Rejestracja: wt, 25 paź 2005 13:59

Marcin Wolski

Post autor: Korowiow »

Chciałbym poznac wasze opinie o twórczości Wolskiego, zarówno literackiej jak i telewizyjnej.
Zjednoczony blok wszelkiego wstecznictwa

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

Osobiście preferowałam radiową:)
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
nimfa bagienna
Demon szybkości
Posty: 5779
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:40
Płeć: Nie znam

Post autor: nimfa bagienna »

Powiem tak: jestem pełna szacunku dla wyobraźni Wolskiego. Dla tworzonych przez niego światów i bytów. Dla konstrukcji fabularnych i bohaterów jego powieści. Nie będę podawać przykładów, bo uważam, że przez wiele lat utrzumuje się na równym poziomie i wymienianie czegokolwiek/kogokolwiek byłoby krzywdzące dla tego, czego się nie wymieniło.
Twórczość telewizyjna... boziu, miej litość. Zwłaszcza ostatni 'występ'. Najłagodnie słowo, które mi się w tej chwili kojarzy, to klinicznie czysta wazelina.
No dobrze. Populizm.
Ocena subiektywna, rzecz jasna:)
Ostatnio zmieniony wt, 03 sty 2006 14:24 przez nimfa bagienna, łącznie zmieniany 1 raz.
Tłumaczenie niechlujstwa językowego dysleksją jest jak szpanowanie małym fiutkiem.

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Radioooo!
Powieści - wczesne jakby bardziej ironiczne, później równanie w dół, albo zwapnienie piszącej ten post (niepotrzebne skreślić).
TV - opuśćmy litościwie zasłonę milczenia...
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Korowiow
Ośmioł
Posty: 657
Rejestracja: wt, 25 paź 2005 13:59

Post autor: Korowiow »

Och, radio- zapomniałem. Matriarcht był cool.
Zjednoczony blok wszelkiego wstecznictwa

Awatar użytkownika
Korowiow
Ośmioł
Posty: 657
Rejestracja: wt, 25 paź 2005 13:59

Post autor: Korowiow »

Z książek podobał mi się najbardziej "Agent Dołu"
Zjednoczony blok wszelkiego wstecznictwa

Awatar użytkownika
Borsuk
Ośmioł
Posty: 609
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:12
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Borsuk »

Wolski to kolejny przykład na to, że wartoodzielać autora od dzieła. Za audycje radiowe z lat minionych go uwielbiałem, za jeden film i programy telewizyjne bym go rozdarł jak kota. Ale ponieważ go nie znam, nie spotykam i spotykał nie będę, a programów jego w TV nauczyłem się unikać, mogę sobie spoojnie żyć :-)

Awatar użytkownika
Korowiow
Ośmioł
Posty: 657
Rejestracja: wt, 25 paź 2005 13:59

Post autor: Korowiow »

Filmu nie widziałem- chodzi o Świnkę z 1990. Sam Wolski raczej nie był z tego filmu zadowolony.
Zjednoczony blok wszelkiego wstecznictwa

Awatar użytkownika
kiwaczek
szuwarowo-bagienny
Posty: 5629
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 21:54

Post autor: kiwaczek »

Zdecydowanie "Agent dołu" to dla mnie jego najlepsza pozycja. "Enklawa, neomatriarchat, świnka" tez calkiem mila rzecz. Dalej juz gorzej. A zwlaszcza rzeczy najnowsze. Krazyly nawet plotki, ze to on wlasnie stoi za ksiazka "Komusutra", ale to tylko niesprawdzone pogloski. Jak dla mnie tworzy bardzo nierowno i z tendencja spadkowa raczej.
I'm the Zgredai Master!
Join us young apprentice!
Jestem z pokolenia 4PiP i jestem z tego dumny!

Awatar użytkownika
Korowiow
Ośmioł
Posty: 657
Rejestracja: wt, 25 paź 2005 13:59

Post autor: Korowiow »

Cóż, czasem ma cieńkie wstawki- vide niektóre fragmenty "Psa w Studni". Ale z rzeczy najnowszych podobało mi się "Miejsce dla dwoja"(choć bez przesadnych rewelacji). Antybaśnie tez całkiem całkiem(acz humor raczej w stylu wulgarnego Fredry)
Zjednoczony blok wszelkiego wstecznictwa

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

Muszę przyznać, że Wolski od czasów Agenta dołu bardzo sprawnie łączy konwencje global conspiracy i urban fantasy. To się dobrze czyta. Gdyby jeszcze nie był tak przeideologizowany...
Poza tym rzuca się w oczy jedno ciekawe zjawisko: po czterdziestce Wolski zaczął kreować bohaterów "z przeszłością", zmęczonych życiem, potykających się o własne nogi... którzy ni w pięć ni w dziewięć stają się Jamesami Bondami, a laski z nogami do samej ziemi i z dużymi błękitnymi oczami padają im do stóp... Ech, te kompleksy wieku średniego!
Jeśli chodzi o twórczość telewizyjną: po ostatnie noworocznej szopce wolę się nie wypowiadać. Bo za każde słowo musiałbym dostać pół roku w zawieszeniu, z paragrafu o obrazie obyczajności publicznej.
A poza tym - jak to się stało, że ten temat nie w Autor-kracji się znalazł?


wpis moderatora:
blondyna: Spokojnie, spokojnie, już jest. Mod w końcu też człowiek, kiedyś drzemnąć się musi, nie? ;P
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

blondyna pisze:Spokojnie, spokojnie, już jest. Mod w końcu też człowiek, kiedyś drzemnąć się musi, nie? ;P

Co prawda to prawda... Nawet u Wolskiego sypiają w przerwach pomiędzy potyczkami ze Złem.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Coleman
Wampir
Posty: 3097
Rejestracja: wt, 14 cze 2005 16:41

Post autor: Coleman »

O! Potyczki ze zlem? To Wolski przestal juz pisac o dziarskich piecdziesieciolatkach ryckajacych ledwo co legalne wiekowo panienki?
You and me, lord. You and me.

Awatar użytkownika
taki jeden tetrix
Niezamężny
Posty: 2048
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 20:16

Post autor: taki jeden tetrix »

No więc to właśnie są potyczki ze złem. Lolitki = samo zło. Logiczne :D
"Anyone who's proud of their country is either a thug or just hasn't read enough history yet" (Richard Morgan, Black Man)
"Jak ktoś chce sypiać ze skunksami, niech nie płacze, że mu dzieci śmierdzą" (Etgar Keret)

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

Coleman pisze:O! Potyczki ze zlem? To Wolski przestal juz pisac o dziarskich piecdziesieciolatkach ryckajacych ledwo co legalne wiekowo panienki?
No przecież te lolitki dostają się owym dziarskim pięćdziesięciolatkom albo jako partnerki w (między innymi...) walce ze Złem, albo jako nagroda za tę walkę.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

ODPOWIEDZ