Święta Maja od Grabieżców

czyli o naszych albo cudzych autorach i ich dziełach - wszystko co chcielibyście wiedzieć, a o co (nie)boicie się zapytać

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Młodzik »

Trochę niejasno się wyraziłem ^^. Nie zamierzam przeczytać i wiercić się w oczekiwaniu na kontynuację.

Soi: Nieee. Nie sądzę, żeby miało zabraknąć egzemplarzy książki, która w pierwszym dniu stała się bestsellerem :).

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

Można poćwiczyć silną wolę: kupic i nie czytać :P
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
Pinki
Pćma
Posty: 210
Rejestracja: wt, 30 mar 2010 19:22

Post autor: Pinki »

Ebola pisze:To wiesz co? To poczekaj lepiej z jedynką.
Ebola pisze:Można poćwiczyć silną wolę: kupic i nie czytać :P
Dlaczego, ach, dlaczego nie trafiłam na ten głos rozsądku wczoraj, kiedy miałam jeszcze szansę posłuchać? ;)
"To see them fumbling with our rich and delicate language is to experience all the horror of seeing a Sèvres vase in the hands of chimpanzee" - Evelyn Waugh

Awatar użytkownika
Montserrat
Szczurka z naszego podwórka
Posty: 1923
Rejestracja: ndz, 17 gru 2006 11:43

Post autor: Montserrat »

Khhh.... Ja napis "tom 1" dostrzegłam na dwadzieścia stron przed końcem "Zbieracza burz" i niemożebnie się wkurzyłam. Bo mię książka wciągnęła. Bardzo.
"After all, he said to himself, it's probably only insomnia. Many must have it."

Awatar użytkownika
Pinki
Pćma
Posty: 210
Rejestracja: wt, 30 mar 2010 19:22

Post autor: Pinki »

Ech, jak głupia wzięłam, przeczytałam, i... i co? Teraz czekać na następny tom? Tak po prostu? [md5]Daimon po uszy w gównie (o ile chłopak jeszcze dycha), Hija zawiodła mnie chyba jeszcze bardziej niż ukochanego, Michał opętany przez Cień, Lampka wypuszcza na świat apokalipsę[/md5], a ja tak mam sobie siedzieć z założonymi rękami i czeeeeekać? :D


wpis moderatora:
Harna: Proponuję zajrzeć do forumokiety i przeczytać, co to jest spoiler i jak go ukrywać. Tak ze trzy razy, żeby się utrwaliło.
Ostatnio zmieniony śr, 07 kwie 2010 20:55 przez Pinki, łącznie zmieniany 1 raz.
"To see them fumbling with our rich and delicate language is to experience all the horror of seeing a Sèvres vase in the hands of chimpanzee" - Evelyn Waugh

Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Młodzik »

Droga Pinki, jeśli twój nick wziął się od koloru różowego, to wiedz, że gdy tylko zawitam w Trójmieście, przerobię cię tak, że będziesz się podpisywać jako "redi" albo coś w tym stylu.

KOBIETO!!! Dlaczego, ach, dlaczego spoilerujesz. Zepsułaś mi połowę (albo i więcej) "Zbieracza Burz"!

<zastanawia się, czy nie wypłakać się w Narzekalni>

Awatar użytkownika
Pinki
Pćma
Posty: 210
Rejestracja: wt, 30 mar 2010 19:22

Post autor: Pinki »

O nie, przepraszam za fopa :( Głupio mi strasznie bo sama spoilerów nie cierpię, a teraz nie pomyślałam. Moja mea culpa, jak mówił pan Darling. (Posta edytowałam i zmniejszyłam newralgiczny fragment, to wystarczy?)

W ramach pokuty oświadczam, że kiedy już ukaże się tom drugi, to kupię, położę na biurku tak, żeby codziennie rano na niego patrzeć, i za karę zacznę czytać dopiero po tygodniu.
"To see them fumbling with our rich and delicate language is to experience all the horror of seeing a Sèvres vase in the hands of chimpanzee" - Evelyn Waugh

Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Młodzik »

O ile wytrzymasz ten tydzień ;).
Przeprosiny przyjęte. Podejrzewam, że do czasu wyjścia 2 tomu lekko wywietrzeje mi z głowy to, co zdradziłaś ;).

Awatar użytkownika
No-qanek
Nexus 6
Posty: 3098
Rejestracja: pt, 04 sie 2006 13:03

Post autor: No-qanek »

A nie ma w tej książce jakichś profetów?
Mógłbyś czytać z perspektywy takiego :P
"Polski musi mieć inny sufiks derywacyjny na każdą okazję, zawsze wraca z centrum handlowego z całym naręczem, a potem zapomina i tęchnie to w szafach..."

Awatar użytkownika
Ika
Oko
Posty: 4256
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:26

Post autor: Ika »

Młodzik pisze:O ile wytrzymasz ten tydzień ;).
Przeprosiny przyjęte. Podejrzewam, że do czasu wyjścia 2 tomu lekko wywietrzeje mi z głowy to, co zdradziłaś ;).
Nie bój nic, Młodziku, opowiem Ci drugi tom, chcesz? :P
Im mniej zębów tym większa swoboda języka

Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Młodzik »

Nie, dziękuję ;).

Awatar użytkownika
Nath
Fargi
Posty: 332
Rejestracja: śr, 03 paź 2007 15:55

Post autor: Nath »

Kurcze, aż takie to dobre? :)
Czy ktoś może się pokusić o porównanie do "Siewcy"? Tak orientacyjnie? ;)

Pozdrawiam
Ika: Poczuł, że umiera i zapewne doszedł do wniosku, że nie da się złapać tym metroseksualistom ze skrzydełkami. Nie widział swojej przyszłości w chórze.

Awatar użytkownika
Ika
Oko
Posty: 4256
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:26

Post autor: Ika »

Porównajmy:
w Siewcy byli Anioły. Tu tyż som :)))
A tak nieco poważniej: "Siewca" był debiutancką powieścią Mai. "Zbieracz" już nie jest, jest kolejną. Kontynuacja "siewcy" jest zasadniczo wynikiem nacisku ze strony fanów i musi być utrzymana w odpowiedniej konwencji, ale nie jest to już pod żadnym względem powieść debiutu.
Im mniej zębów tym większa swoboda języka

Awatar użytkownika
Albiorix
Niegrzeszny Mag
Posty: 1768
Rejestracja: pn, 15 wrz 2008 14:44

Post autor: Albiorix »

Siewca podobał mi się kiedyś, zbieracz nie. Teraz w moim prywatnym rankingu wszystko Mai chowa się przy Upiorze Południa.
nie rozumiem was, jestem nieradioaktywny i nie może mnie zniszczyć ochrona wybrzeża.

Awatar użytkownika
Nath
Fargi
Posty: 332
Rejestracja: śr, 03 paź 2007 15:55

Post autor: Nath »

Dziękuję za te cenne wskazówki :)
Chyba się skuszę na "Zbieracza". Tym bardziej, że cały drugi rozdział mojej magisterki poświęciłem "Siewcy", więc chyba po prostu nawet wypada ;)

Pozdrawiam
Ika: Poczuł, że umiera i zapewne doszedł do wniosku, że nie da się złapać tym metroseksualistom ze skrzydełkami. Nie widział swojej przyszłości w chórze.

ODPOWIEDZ