Dawid Juraszek, dla przyjaciół Gustaw G. Garuga

czyli o naszych albo cudzych autorach i ich dziełach - wszystko co chcielibyście wiedzieć, a o co (nie)boicie się zapytać

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gustaw G. Garuga
Psztymulec
Posty: 940
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 11:02
Płeć: Mężczyzna

Dawid Juraszek, dla przyjaciół Gustaw G. Garuga

Post autor: Gustaw G. Garuga »

W numerze 47. Fahrenheita, a więc dokładnie rok temu, w dziale Para, nauka i obok ukazał się rewolucyjny tekst "Zglobalizować edukację!" Był to mój pierwszy występ na publicznych łamach. Dziś mam 'na koncie' dwa opowiadania (w "Bez bohatera" i SFFH), eseje w Czasie Fantastyki i Lampie, recenzje w periodykach internetowych, artykuły publicystyczne i podróżnicze w regionalnym dzienniku, oraz ok. 2000 postów na forach Fahrenheita, SFFH i NF :D

Trochę (to eufemizm) trwało, zanim któryś z moich tekstów z szuflady trafił do druku; dziś widzę, że moje teksty są czytane i radość mnie rozpiera. Czytelnikom życzliwym obiecuję, a niechętnych ostrzegam, że mam w zanadrzu jeszcze wiele pomysłów;) Oby każdy rok był dla mnie tak przełomowy, jak ostatnie dwanaście miesięcy:)

Awatar użytkownika
Rheged
Stalker
Posty: 1886
Rejestracja: pt, 16 wrz 2005 14:35

Post autor: Rheged »

Gratuluję Dawid :). Nadmienię od siebie, że współpracować z Tobą przy CF to czysta przyjemność :).

Co do tych Twoich dwóch opowiadań, o wiele bardziej podobało mi się 'Obywatelstwo w standardzie' niż 'Skała, która sprowadza cień'. Niekonwencjonalne sf - w tym gatunku najchętniej bym Cię widział.

I życzę kolejnego udanego, przełomowego etc. roku :D
Emil 'Rheged' Strzeszewski
Pipe of the rising sun, Sympathy for the pipe
Pipe of the storm, Born to be pipe

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

"Obywatelstwo..." cudnej urody, gdzieś już to pisałam... => w wątku z konkurencją, jak myślę. To utwór z fajnym, fantastycznym pomysłem - świeżym, nowym. Inny niż "Skała..." - tekst grający nastrojem bardziej.

Rzecz jasna, oczekuję niecnie kolejnych takich pomysłów z zaskoczeniem i przekrętem.

I oto kolejny autorkrata nam przybył :))))
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Gustaw G. Garuga
Psztymulec
Posty: 940
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 11:02
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Gustaw G. Garuga »

Wielkie dzięki:) Mam nadzieję, że w następnych numerach CF będę 'bardziej obecny', niż w aktualnym...

Dziękuję Wam obojgu za dobre słowa o moich opowiadaniach, a raczej bardziej o jednym;) Obywatelstwo vs Skała - obawiam się, że idę w trzecim kierunku! Mam wprawdzie zanotowanych kilka pomysłów sf, choć nie wiem, czy podobnie interesujących jak ten w Obywatelstwie, oraz kilka na opowiadania podobnie, jak Skała, osadzone we współczesnych Chinach, ale wszystkie siły kreacyjne kieruję obecnie na....... cykl fantasy. Bez obaw, elfa tam nie uświadczycie;)

dareko

Post autor: dareko »

Gratuluje udanego roku. :) Dolaczam sie do pochwal "Obywaletstwa...". O tym, ze to dobre opowiadanie niech swiadczy fakt, ze mimo uplywu czasu od czytania ciagle je pamietam :)

Co do cyklu.... Mam nadzieje, ze smokow tez nie bedzie :)

Awatar użytkownika
Gustaw G. Garuga
Psztymulec
Posty: 940
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 11:02
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Gustaw G. Garuga »

Dzięki:)

Smoków jako takich nie przewiduję, acz jeden na płaskorzeźbie się pojawi, no i sam bohater cyklu (oby nie wytracił tempa!) na imię ma w istocie 'smok'... Ale o tym na razie sza, pierwsza odsłona na przełomie roku :D

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Trzeci kierunek! Nie waż się zdradzać choćby chrząknięciem, Gustawie! Powiedz tylko, kiedy i... Zaskocz mnie! Uwielbiam, jak mnie zaskakują teksty!

A tak naprawdę, to nie tak, że "Skała..." gorsza. Tylko nieporównywalna do "Obywatelstwa..." - bo właśnie inny kierunek, inny sposób opowiadania, inne cechy dystynktywne. "Skała..." grała nastrojem, "Obywatelstwo..." koncepcją. Nie do porównania, IMAO.
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Gustaw G. Garuga
Psztymulec
Posty: 940
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 11:02
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Gustaw G. Garuga »

Nic więcej nie mówię:-) Czekam teraz na wieść od Parowskiego precyzującą ten "przełom roku" - grudzień alebo styczeń? Drugie opko, a właściwie nowela, za dni kilka powędruje światłowodami do Szmidta, zobaczymy, co rzeknie.

Awatar użytkownika
Hitokiri
Nexus 6
Posty: 3318
Rejestracja: ndz, 16 kwie 2006 15:59
Płeć: Kobieta

Post autor: Hitokiri »

Także dołączam się do gratulacji i pochwał ;) I ciekawa jestem tego tekstu fantasy[bo to mój ulubiony gatunek, możliwość jest wymyślenia tylu fajnych rzeczy i aż mnie spazmy biorą, kiedy autorzy tworzą to samo stereotypowe coś tylko, że pod inną nazwą]. Tak więc, jak się ukaże to przeczytam, jak najbardziej :)
"Ale my nie będziemy teraz rozstrzygać, kto pracuje w burdelu, a kto na budowie"
"Ania, warzywa cię szukały!"

Wzrúsz Wirusa! Podarúj mú "ú" z kreską!

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Wrrr... Już wykłapała, już! Mówiłam, żeby NIC nie mówić?! NIC! ZERO! NULL! Co za przyjemność, jak już wiadomo, w którym zbiorze pomysł jest?! Połowa efektu zaskoczenia odpadnie! (No, 30%)

Autor nie powinien się chwalić planami, tylko utworami, które już ujrzały światło dzienne... Co za brak poczucia marketingu, fuj!
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Hitokiri
Nexus 6
Posty: 3318
Rejestracja: ndz, 16 kwie 2006 15:59
Płeć: Kobieta

Post autor: Hitokiri »

Eee... Ale co ja zrobiłam???
"Ale my nie będziemy teraz rozstrzygać, kto pracuje w burdelu, a kto na budowie"
"Ania, warzywa cię szukały!"

Wzrúsz Wirusa! Podarúj mú "ú" z kreską!

Awatar użytkownika
Ika
Oko
Posty: 4256
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:26

Post autor: Ika »

Hitokiri nie wnikaj, na pewno coś źle :) skoro Margo tak mówi, a Margo należy słuchać. Bezwzględnie. :)
Im mniej zębów tym większa swoboda języka

Awatar użytkownika
Gustaw G. Garuga
Psztymulec
Posty: 940
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 11:02
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Gustaw G. Garuga »

Z marketingu miałem 3+, choć wychodziło mi 4, ale nie wiedziałem, to nie protestowałem kiedy dostałem indeks, a potem było już za późno;-)

Dziękuję, Hitokiri, i mam nadzieję, że mój tajemniczy, zagadkowy i nieprzenikniony gatunkowo tekst, o którym śmiem pisać, że pewna redakcja już nań reflektuje, przypadnie Tobie i nie tylko Tobie do gustu:-)

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Hitokiri pisze:Eee... Ale co ja zrobiłam???
POWIEDZIAŁAŚ!!! :(((
Nie wolno mówić, nie wolno! Bym się zdziwiła, że fantasy, a tak już się nie zdziwię! Buuu...!
Oko Władzy pisze:Hitokiri nie wnikaj, na pewno coś źle :) skoro Margo tak mówi, a Margo należy słuchać. Bezwzględnie. :)
Tak jest! TAK MÓW!!! :))))
Jak powtórzysz tysiąc razy, to wszyscy uwierzą :))))
Gustaw pisze: (...)mam nadzieję, że mój tajemniczy, zagadkowy i nieprzenikniony gatunkowo tekst, o którym śmiem pisać, że pewna redakcja już nań reflektuje, przypadnie Tobie i nie tylko Tobie do gustu:-)
Czego Ci życzę, Gustawie :D
I pisz następny. Tylko już nic nie mów - oprócz tego, że będzie i gdzie będzie oraz kiedy będzie.
No, możesz nieskromnie dodać, że to fajny utwór :))))
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Gustaw G. Garuga
Psztymulec
Posty: 940
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 11:02
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Gustaw G. Garuga »

Mnie szczerze powiedziawszy się podoba;-) Ale na wszelki wypadek wolę już zupełnie nic nie mówić, zwłaszcza, że prawie wszystko już wygadałem:-)

ODPOWIEDZ