Ot, ciekawostka...

czyli udowodnione lub nie zjawiska, względnie cuda-niewida oraz inne przejawy aktywności obcych

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Riv
ZasłuRZony KoMendator
Posty: 1095
Rejestracja: śr, 12 kwie 2006 15:09
Płeć: Mężczyzna

Ot, ciekawostka...

Post autor: Riv »

... tutaj, bo właściwie nie wiedziałem, gdzie wrzucić, a spojrzeć warto w chwili wolnej.

1. Tu - od razu przypomina mi się obrazek Mleczki o wódce i paierosach ;)

2. I tu.. Nie wydaje Wam się, że to nic nowego? Wystarczy poczytać trochę tej "nic nie wartej" (uogólniam oczywiście krążące po świecie opinie) fantastyki - tam już wszystkie możliwe scenariusze chyba przewałkowano od A do Z :)

- Od dawna czekasz?
- OD ZAWSZE.

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

ad 1. Jak zwykle. Najpierw szkodzi masło. potem na odwrót. Najpierw słońce, teraz brak słońca. Ameryki nie odkryli, słonce zawsze bylo podstawowym żródłem wit. D i nie chodzilo o to żeby go unikać tylko o to, żeby się nie smażyć godzinami. Słońce jest git :)
Ad 2. Hehe, gdzie ja to czytałam :)
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
No-qanek
Nexus 6
Posty: 3098
Rejestracja: pt, 04 sie 2006 13:03

Post autor: No-qanek »

Przyszłości ludzkości to wymoślono już tysiące. Nie rozumiem dlaczego, tak się rozpisują na temat tej

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

Biedactwa, nie czytali SF, to nie wiedzą, że to opcje od dawna opisane :P
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
Dabliu
ZakuŻony Terminator
Posty: 3011
Rejestracja: wt, 22 sie 2006 20:22
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Dabliu »


Awatar użytkownika
Varelse
Dwelf
Posty: 511
Rejestracja: czw, 13 lip 2006 11:12

Post autor: Varelse »

Dziennik pisze:Może się więc okazać, że wszystkie opowieści science fiction o życiu na Czerwonej Planecie wcale nie są bajkami.
Przypomina się opowiadanie Dicka, jak to naukowcy pomylili pisarzy SF z jasnowidzami.

Chciałbym zobaczyć tą "czaszkę" i stwierdzić, czy osoba niewiedząca, że ten kamień to niby czaszka też by ją tam zobaczyła.
Ale tak naprawdę nie miałbym nic przeciwko umieraniu, gdyby nie następowała po nim śmierć - Thomas Nagel


Szczury z Princeton, Nowa Fantastyka 9/2009

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

To kości tego Jacka (czy jak mu tam) w pomarańczowej koszulce, który zaraz pod artykułem robi kilka rzeczy na raz. Jakiegoś Marsjanina ta reklama wkurzyła, więc go strzelił macką w czułe miejsce.
A swoją drogą, jest taka egipska płaskorzeźba, na której Egipcjaniewznoszą do góry ręce, a z nieba spływaja jakieś promienie. Daeniken odkrył, że to nie żadna modlitwa do boga słońca, ale rozmowa z kosmitami, a promienie to fale radiowe. Ja głosiłem inną tezę: to trebing początkujących siatkarzy egipskich, podnoszących ręce bardzo nieprawidłowo. Teza jakoś się nie przyjęła.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
No-qanek
Nexus 6
Posty: 3098
Rejestracja: pt, 04 sie 2006 13:03

Post autor: No-qanek »

Sądzę, że to raczej kamienie, choć podobieństwo jest niezwykłe. Powtórka z rozrywki o nazwie Marsjańska Twarz - Link podaje tak pl.wikipedia.org/wiki/Marsjańska_twarz - bo polskie literki nie działają w [url]
"Polski musi mieć inny sufiks derywacyjny na każdą okazję, zawsze wraca z centrum handlowego z całym naręczem, a potem zapomina i tęchnie to w szafach..."

Awatar użytkownika
Riv
ZasłuRZony KoMendator
Posty: 1095
Rejestracja: śr, 12 kwie 2006 15:09
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Riv »

Ojps.

Od razu mi się przypominają zdjęcia z pamiętnego 11 września - na co najmniej kilku dopatrzono się twarzy, symboli i innych cudów.

Z tym dopatrywniem się to ciekawa rzecz. Mam w przedpokoju dwie dziury po śrubach (no, dobra, więcej, ale te są szczególne). Ułożone są dość blisko, w poziomie, a pod nimi znajduje się niewielka, zakrzywiona bruzda. Jakbym nie spojrzał, widzę tam oczka i usta. I co? Mam rozkuwać i sprawdzać, czy przypadkiem ktoś nie zamurował mi E.T. w ścianie? A może od razu artykuł w "Dzienniku" zamówić - opisujący, jak to w Rivowym domu odkryto dowód, że nie jesteśmy sami?

Ach, te pismaki...
;)

- Od dawna czekasz?
- OD ZAWSZE.

Awatar użytkownika
Dabliu
ZakuŻony Terminator
Posty: 3011
Rejestracja: wt, 22 sie 2006 20:22
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Dabliu »

Gdybyś miał chatę na Marsie, to pewnie, że by o Tobie napisali. I nawet ścianę by Ci rozkuli. I filma zrobili. A tak... to możesz się tylko na forum pochwalić, że masz kosmitę w ścianie...

Awatar użytkownika
Varelse
Dwelf
Posty: 511
Rejestracja: czw, 13 lip 2006 11:12

Post autor: Varelse »

Riv pisze:A może od razu artykuł w "Dzienniku" zamówić - opisujący, jak to w Rivowym domu odkryto dowód, że nie jesteśmy sami?
Wyślij takowy artykuł do "F" - może przejdzie jeśli przez pomyłkę zostanie zaliczony do działu Literatura
Ale tak naprawdę nie miałbym nic przeciwko umieraniu, gdyby nie następowała po nim śmierć - Thomas Nagel


Szczury z Princeton, Nowa Fantastyka 9/2009

Awatar użytkownika
Zanthia
Alchemik
Posty: 1702
Rejestracja: czw, 11 sie 2005 20:11
Płeć: Kobieta

Post autor: Zanthia »

Riv pisze:(...) Od razu mi się przypominają zdjęcia z pamiętnego 11 września - na co najmniej kilku dopatrzono się twarzy, symboli i innych cudów.

Z tym dopatrywniem się to ciekawa rzecz. Mam w przedpokoju dwie dziury po śrubach (no, dobra, więcej, ale te są szczególne). Ułożone są dość blisko, w poziomie, a pod nimi znajduje się niewielka, zakrzywiona bruzda. Jakbym nie spojrzał, widzę tam oczka i usta. I co? Mam rozkuwać i sprawdzać, czy przypadkiem ktoś nie zamurował mi E.T. w ścianie? A może od razu artykuł w "Dzienniku" zamówić - opisujący, jak to w Rivowym domu odkryto dowód, że nie jesteśmy sami? (...)
W ktoryms z odcinkow serialu rozrywkowego Penn&Teller: Bullsh*t! tworcy odwiedzili pania, ktora w swoich drzwiach do lazienki zobaczyla Jezusa. Mimo co najmniej sceptycznego nastawienia sfotografowali calosc i pokazywali ludziom na promenadzie, pytajac, czy ktos widzi jakies ukryte ksztalty ("twarz" byla na zdjeciu doskonale widoczna). Zobaczyc malo kto zobaczyl, choc pare osob wskazywalo na inne fragmenty (widocznego rysunku slojow) drzwi i interpretowalo je jako... rozmaite rzeczy.

Po czym ci sami przechodnie wyraznie zobaczyli Jezusa na zdjeciu kawalka salcesonu - salcesonu tak powiekszonego, ze wygladal jak chropawa wielokolorowa powierzchnia. Salceson w skali 1:1 juz takich skojarzen jakos nie budzil :( Czyzbysmy byli na tropie miedzynarodowego spisku wegetarian?
It's me - the man your man could smell like.

Awatar użytkownika
Riv
ZasłuRZony KoMendator
Posty: 1095
Rejestracja: śr, 12 kwie 2006 15:09
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Riv »

Dabliu pisze:Gdybyś miał chatę na Marsie...
A nie wystarczyłoby wmówić wszystkim, że moje domostwo doświadczyło upadku niezidentyfikowanego czegoś? Albo co? Może jakieś dofinansowanie dna badania by się znalazło... (mam remont do skończenia) ;)
Varelse pisze:Wyślij takowy artykuł do "F"
Hmm... opko, wykorzystujące formę artykułu, opisujące dziwne spotkania pewnego stopnia z nieśmiałym obcym, zamieszkującym Międzyścianie, samotnym i spoglądającym tęsknie przez dziury po odwiertach...? Hmm...
:)
Zanthia pisze:Czyzbysmy byli na tropie miedzynarodowego spisku wegetarian?
Że co? Że jak na salcesonie się Jezus pojawił, to spożycie rzeczonego artykułu mięsnego będzie zakazane? Pod groźbą ekskomuniki i lewatywy?
:/

- Od dawna czekasz?
- OD ZAWSZE.

Awatar użytkownika
Dabliu
ZakuŻony Terminator
Posty: 3011
Rejestracja: wt, 22 sie 2006 20:22
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Dabliu »


Awatar użytkownika
Dabliu
ZakuŻony Terminator
Posty: 3011
Rejestracja: wt, 22 sie 2006 20:22
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Dabliu »


ODPOWIEDZ