Nieprawdopodobieństwo

czyli udowodnione lub nie zjawiska, względnie cuda-niewida oraz inne przejawy aktywności obcych

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Nieprawdopodobieństwo

Post autor: ElGeneral »

Wiecie co? Nie wiecie, ale się dowiecie!

Zgłaszajmy rozmaite nieprawdopodobne wypadki i wydarzenia. Może wyjdzie z tego nowa księga Guinessa? W miarę możliwości podajcie źródło, ale jak nie podacie - i tak fajnie będzie przeczytać. Czy wiecie, że - na przykład - sekretarz zamordowanego prezydenta Lincolna nazywał się Kennedy? A zgadnijcie, jak się nazywał sekretarz zastrzelonego prezydenta Kennedy'ego?
Ostatnio zmieniony sob, 10 lis 2007 13:21 przez ElGeneral, łącznie zmieniany 2 razy.
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
Lord Wader
Psztymulec
Posty: 901
Rejestracja: czw, 19 lip 2007 21:06

Post autor: Lord Wader »

Na początek historyjka, którą pewnie większość określi jako przypadkek, zbieg okoliczności.

W jednej z warszawskich knajpek przy piwku spotkała się trójka moich znajomych. O tym wiedziałem. Moja lokalizacja była inna. Około 200km bardziej na południe. W pewnej chwili przyszła mi ochota wysłania sms-ów. Napisałem do całej trójki wiadomość o jednakowej treści i... odłożyłem telefon bez wysyłania. Minęło kilkadziesiąt minut. Teraz! Nacisnąłem i poszło. Piwosze w komplecie sięgnęli w tej samej chwili po komórki. Odebrali "A teraz zamówcie sobie kolejne piwo". Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że właśnie w tym momencie odstawiali puste szklanki przełykając ostatnie łyki żółtego napoju ;-) Może banalne, ale z życia.
Czy świat się wiele zmieni, jeżeli z młodych gniewnych wyrosną starzy wkurwieni?
Gdyby istniały światy równoległe, wszyscy bylibyśmy łajdakami :-D

Awatar użytkownika
inatheblue
Cylon
Posty: 1013
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 16:37

Post autor: inatheblue »

Jesienią roku zeszłego zgubiłam szaliczek ze sztucznego jedwabiu w bliżej nieokreślonych okolicznościach. Było mi go bardzo żal, bo ładny.
Minęła jesień, zima, o szaliczku zapomniałam. Nadeszły wiosenne roztopy i sadzę do Puławskiej przez trawnik, patrzę, jakaś szmatka leży. Człowiek na takie rzeczy nie zwraca uwagi, ale wzór jakiś dziwnie znajomy. Oczywiście, był to mój nieszczęsny szaliczek, który nie znaleziony przez nikogo, przeleżał w lodzie całą zimę.
Po późniejszym dokładnym wypraniu okazało się, że przeleżał nieuszkodzony.
Z czego chyba należy wyciągnąć jakiś ekologiczny morał...

Awatar użytkownika
Millenium Falcon
Saperka
Posty: 6212
Rejestracja: pn, 13 lut 2006 18:27

Post autor: Millenium Falcon »

Dwa razy zgubiłam kasę - raz 50 zł, raz 20.
50 zł jeszcze dziecięciem będąc, matka mnie wysłała z listą po zakupy większe. Banknot musiałam z jakichś dziwnych przyczyn wrzucić do reklamówki, skąd mi go wywiało. Odkryłam to, jak przyszło do płacenia. No cóż, trudno, wracam się do domu po pieniądze. A na trawniku po drodze leży coś niebieskiego... Moje (a raczej mamine) 5 dych.
20 zł wypadło mi z kieszeni - spodnie miały wyjątkowo płytkie kieszenie. Poszłam do sklepu, odkryłam, że mam mniej kasy niż miałam wychodząc z domu, wracam - na środku ulicy leży moje 20 zł.
A w ogóle, to ja wierzę głęboko w przypadki/zrządzenia losu/Palec Boży/czy jak to zwać. Tyle ich mi się w życiu przydarzyło, i tyle dobrego z tego wynikło, że nie wierzyć byłoby wręcz nieprzyzwoitością.;)
ŻGC
Imoł Afroł Zgredai Padawan
Scissors, paper, rock, lizard, Spock. - Sheldon Cooper

Awatar użytkownika
Marcin Robert
Niegrzeszny Mag
Posty: 1765
Rejestracja: pt, 20 lip 2007 16:26
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Marcin Robert »

Około 13,7 miliarda lat temu powstał nasz Wszechświat.
Około czterech miliardów lat temu powstało życie na Ziemi.

Awatar użytkownika
Lord Wader
Psztymulec
Posty: 901
Rejestracja: czw, 19 lip 2007 21:06

Post autor: Lord Wader »

:-))) Wysiadając onegdaj z autobusu znalazłem (przeliczając na dzisiejsze) 50PLN w kieszeni torby. Ja ich tam nie wkładałem ani nikt z moich domowników. Przydało się.
Czy świat się wiele zmieni, jeżeli z młodych gniewnych wyrosną starzy wkurwieni?
Gdyby istniały światy równoległe, wszyscy bylibyśmy łajdakami :-D

Awatar użytkownika
Marcin Robert
Niegrzeszny Mag
Posty: 1765
Rejestracja: pt, 20 lip 2007 16:26
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Marcin Robert »

Lord Wader pisze::-))) Wysiadając onegdaj z autobusu znalazłem (przeliczając na dzisiejsze) 50PLN w kieszeni torby. Ja ich tam nie wkładałem ani nikt z moich domowników. Przydało się.
Może to Ty z przyszłości przeniosłeś się w przeszłość i je tam sobie włożyłeś? Coś takiego opisał Robert Monroe w swojej trylogii o podróżach pozacielesnych. Sam sobie podrzucał pieniądze, gdy nauczył się przemieszczać w czasie. :)

Awatar użytkownika
Lord Wader
Psztymulec
Posty: 901
Rejestracja: czw, 19 lip 2007 21:06

Post autor: Lord Wader »

Marcin Robert pisze:Może to Ty z przyszłości przeniosłeś się w przeszłość i je tam sobie włożyłeś? Coś takiego opisał Robert Monroe w swojej trylogii o podróżach pozacielesnych. Sam sobie podrzucał pieniądze, gdy nauczył się przemieszczać w czasie. :)
Chciałbym :-)

Teraz na poważniej i sennie.
Zdarzyło mi się zasnąć w dzień kiedy mój śmiertelnie chory Ojciec leżał w szpitalu. Przyśnił mi się idący ścieżką do nikąd. 15 minut po przebudzeniu otrzymałem telefon informujący, że pół godziny temu... odszedł.
Czy świat się wiele zmieni, jeżeli z młodych gniewnych wyrosną starzy wkurwieni?
Gdyby istniały światy równoległe, wszyscy bylibyśmy łajdakami :-D

Awatar użytkownika
Teano
Kadet Pirx
Posty: 1309
Rejestracja: wt, 05 cze 2007 19:05

Post autor: Teano »

Wracaliśmy z mężem od teściów. Dojechaliśmy do kolejnej większej miejscowości nazwijmy ją B (jakieś pół godziny drogi od miejscowości A, gdzie mieszkają teściowie) i na granicy tejże miejscowości B - ,"brzdęk!" poszła linka pedału gazu. Na awaryjnych dowlekliśmy sie z powrotem do A. Ledwo przyjechaliśmy teściowie dostali wiadomość (nie pamietam czy telefonem, czy ktos przyszedł) że zmarła siostra teściowej, mieszkająca w B.
Mordor walnął maczugą Orbana w łysy czerep. Po chwili poczuł to samo.
Umowa sporządzona została w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach,
po jednym dla każdej ze stron.

� Dżirdżis

Awatar użytkownika
Marcin Robert
Niegrzeszny Mag
Posty: 1765
Rejestracja: pt, 20 lip 2007 16:26
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Marcin Robert »

Jakiś czas temu - ze dwa, trzy lata - przeglądałem stare numery "Fantastyki" i postanowiłem przeczytać zamieszczone w jednym z nich opowiadanie "Mamo, mamo, ile kroków?" Właśnie zacząłem lekturę, gdy przez otwarte okno usłyszałem: "mamo, mamo, ile kroków?" Wyjrzałem i zobaczyłem dzieci bawiące się w tę grę.

Awatar użytkownika
Chosenone
Sepulka
Posty: 92
Rejestracja: pt, 12 paź 2007 20:49

Post autor: Chosenone »

inatheblue pisze:Z czego chyba należy wyciągnąć jakiś ekologiczny morał...
W przyrodzie nic nie ginie :).
Marcin Robert pisze:Jakiś czas temu - ze dwa, trzy lata - przeglądałem stare numery "Fantastyki" i postanowiłem przeczytać zamieszczone w jednym z nich opowiadanie "Mamo, mamo, ile kroków?" Właśnie zacząłem lekturę, gdy przez otwarte okno usłyszałem: "mamo, mamo, ile kroków?" Wyjrzałem i zobaczyłem dzieci bawiące się w tę grę.
Czasami miewam wrażenie, że słowo, którego znaczenie poznałem, zostaje w chwilę później użyte w telewizji bądź w książce. Zbieg okoliczności, czy błąd postrzegania ludzkiego umysłu, który zaczął zwracać uwagę na to słowo dopiero po poznaniu jego znaczenia?

Pewnie nie jednemu z was się to wydarzyło, to normalne zjawisko. Ale co mi tam! Otóż raz śniło mi się, że mnie ukąsił wąż. Uczucie było niemal realne. Tak bardzo realne, że wbrew rozsądkowi po obudzeniu uznałem to za fakt. Przez chwilę przejął mnie strach, ale naszła mnie głupia myśl - "Nawet jeśli jad mnie zabije to co? Co najwyżej umrę". I z taką właśnie myślą zasnąłem, bynajmniej nie snem wiecznym.

Awatar użytkownika
Riv
ZasłuRZony KoMendator
Posty: 1095
Rejestracja: śr, 12 kwie 2006 15:09
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Riv »

Wiadomo, jak to rzeczy potrafią znikać w czeluściach niebytu. Mój tato opowiadał historię z dzieciństwa:

Na urodziny dostał wspaniały samochodzik - kolorowy, błyszczący, po prostu marzenie. Bodajże następnego dnia, gdy się nim radośnie bawił w mieszkaniu (lokal w kamienicy, nieduży - ot, skromne M-2), samochodzik postanowił wjechać pod kanapę. I już nie wyjechał... Tato twierdzi, że najpierw sam, a potem z pomocą rodziców, przeszukał mieszkanie kilka razy. Dziur mysich ani szczurzych nie stwoerdzono. Pisz pan - przepadł.

I teraz pytanie - trójkąt bermudzki pod łóżkiem, czy może już w tatowej pamięci?
;)

- Od dawna czekasz?
- OD ZAWSZE.

Xiri
Nexus 6
Posty: 3388
Rejestracja: śr, 27 gru 2006 15:45

Post autor: Xiri »

Jeszcze jest trzecia możliwość - krasnoludki :)

Wysłałam smsa na policję z treścią "całuję mocno" (kontakt "Gliny" mam nad "Mama"). To jest dopiero mistrzostwo świata!

Awatar użytkownika
Chosenone
Sepulka
Posty: 92
Rejestracja: pt, 12 paź 2007 20:49

Post autor: Chosenone »

Riv pisze:I teraz pytanie - trójkąt bermudzki pod łóżkiem, czy może już w tatowej pamięci?
;)
Raczej tajemnicza brama do Nibylandii, którą otworzyć można tylko tajemniczym psalmem autorstwa Stanisława Ignacego Mickiewicza. No i trzeba mieć jeszcze klucz, ale go ma Scully z "Archiwum X", która zapewne dawno dała ten artefakt jednemu z siedmiu krasnoludków za beczkę gorzałki.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

Bramy do innych światów wycina się magicznym nożem, który sobie przywłaszczył niejaki Will Parry. Nie lubię gnojka, prawdę mówiąc.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

ODPOWIEDZ